Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Nem tudom, de úgy gondolom, hogy egy ház építésében nem a falak felhúzása az igazán sok idő meg költség.
    Az alapozás (földmunka!), közművesítés, tetőszigetelés, belső munkálatok (vésés villanyszereléshez, burkolás stb). A beton hőszigetelési tényező nem jó, tehát mint a videón is látszik ezt utólag meg kell csinálni ami élőmunka igényes. A tetőre rakott fóliás megoldás praktikus de nem túl szép plusz a lapos tető sem túl előnyös sok szempontból.

    Azért azt is megnézem, ha nem csak a gép sugarának megfelelő házat akarsz csinálni akkor mondjuk milyen pontossági hibák mentén tudod arréb mozgatni.

    Mert a videóban meg a cikkben csupa "akár" meg "ha" dolgok hangzanak el. Plusz azért én nem vennék mérget arra, hogy ha nem egy demo projectről lenne szó akkor is kijönne a 220 dollár körüli négyzetméter ár.

    Persze előremutató a dolog de azért én nem állnék addig féllábon amíg ez megreformálja a piacot jelenlegi formájában.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bkercso #125 üzenetére

    Egy ekkora falat szerintem 3-4 tettrekész kőműves felrak ugyan ennyi idő alatt... Itt sem arról volt szó, hogy 1 ember fogta megnyomott 1 gombot azt elment kávézni...
    Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a kiszállással, sátrazással, beállással stb ez jelentősen gyorsabb. Jó az igaz, hogy kilóra kevesebb anyagot kell pakolni, de azt hiszem nem ez a meghatározó probléma az építőiparban.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák