Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Házimozierősitőknek az elsődleges feladata még mindig a térhangzás, viszont az AV Receiver megjelőlés az AV dekódereket is jelenti, mert a 4K/60Hz képfeldolgozás a hozzá való 4K kijelzővel egy jól kihasználható tulajdonság. Nekem a Yamaha RX-V377 már megvan egy jó ideje, de az a 4db HDMI bemenet nagyon hasznos tudott lenni. Monitorok és az egyéb képmegjelenitők (pl. a projektorok) általában elég kevés videó bemenetet kapnak, de egyre több játék konzolt és a Blu-Ray, a DVD, a multimédia lejátszókat csatlakoztatnánk rá a kijelzőnkre... :) Ezt megtehetjük a házimozierősitőn keresztűl is, mert 1-2 kütyüt még érdemes lehet direkt a kijelzőre csatlakoztatni (PC, ahol a hangkártyán keresztűl továbbitható az audió hang), de több konzolnak és lejátszónak HDMI kimenete van, és az egyszerű HDMI hang fontos... Samsung monitornak 2 HDMI, 1 DP bemenete van. Yamaha házimozierősitőn a 4 HDMI bemenet és egy HDMI kimenet, a Kompozit és a Komponens bemenet áll rendelkezésemre. Már csak 1-1 HDMI bemenet van szabadon, de még a N64 Classic Mini konzolt szeretném a retró konzol gyüjteményembe. Szerintem ez már nem olyan szélsőséges eset, amikor több kütyü képét szeretnénk a kijelzőn megjeleniteni.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Duck663 #47 üzenetére

    Nem elsődlegesen az mp3 zenehallgatás a baj legfőbb forrása, hanem a hanganyag forrása. 320kbps bitrátás mp3 zenék tudnak már jól szólni a jó hangrendszeren vagy fejhallgatón. Flac zenékre is nyomhatok egy DEL gombot... A zenék forrása változatosabb, mert sokan a Youtube csatornákról ripelnek zenéket, de ez Flac-ben sem fog nekem jobban szólni. Ha egy hangrendszer zeneileg képes jól szólni, akkor a normálisabb mp3 zenéket szintén meg tudja szólaltatni elég dinamikával és élettel tele részletgazdagabb zenét hallgatok... :) Ha kevésbé zenei a hangzása, akkor talán még jó lehet házimozinak a kevésbé audiófil igényeknek (az alap belépő házimozi szettek vagy a soundbar). Hangfalak hangzását a hangszórókészlet, a hangváltó, a doboz mérete és akusztikai illesztése, de akár a kábel választása is befolyásolhatja... Más kérdés még a hallgató személy hallása és igényei. Van akinek a mélytartomány határozza meg a zenéket, van ahol a zene magas felbontóképessége mindenek felett van. Szerintem a zenehallgatásban a halláson kivül egy zenei izlésre is igénynek kell lenni, mert némelyik zenei stilusra az mp3 megfelelő választás lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Meghallgatás és szemrevételezés után ajánlottam itt a PH!-en a Denon házimozierősitőket és a 5.0 házimozi hangfall szetteket hozzá. Pioneer DVD és Blu-Ray lejátszókat. Marantz nekem mindig a felsőkategóriához tartozott, akár a házimozierősitőkben vagy sztereó hangrendszerekben. Nekem a Yamaha megfelelő választás volt házimozierősitőnek, de majd idővel megtudjuk átrendeződés várható a termékek megitélésében vagy marad a jelenlegi felállás.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Cs1csó #68 üzenetére

    Házimozi hangfal szetteket igen sok esetben 5.0 kiszerelésben árúsitanak. Igény alapján szabadon választható hozzá aktív mélynyomó, a teljesitmény és a mélytartomány mértékében. A kedvező árban kinált házimozierősitőket akcióban 5.0 hangfal szettel lehet választani. Házimozira egy jó kiindulási alap... :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Léptem... Logout blog az ilyen autó témák kibeszélésére tökéletes felület. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák