Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copass

    veterán

    válasz Tüzi #68 üzenetére

    az egy dolog, mert az meg lehet oldani fejlesztéssel. akkor van gond, ha nem lehet.
    pl iránban nem sokat szaroztak: államosították, csak az államnak adhatod, cserébe kaphatsz olcsón áramot, de korlátok között. ezért keményebben fellépnek az illegális bányászokkal szemben. de azért küzdenek rendesen, mert ugye a kína bevitte a farmokat...
    ha nem lesz akik beváltja kryptopénzt valós pénzre akkor nincs haszon.

    engem a nyerészkedők zavarnak, akik ezt meglovagolják. akik azért vásárolnak fel minden vga-t, mert eladják a bányászoknak brutális nyereséggel.
    én meg vehetem meg a quadro rtx-eket amikor a tördékéért is vehetnék geforceokat...mert az unreal engine is belépett az üzleti szférába (archicad ingyen twinmotion-t kapsz) és oda kell a "játékos" teljesítmény.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Tüzi #68 üzenetére

    Én azért még emlékszem, hogy 2010 körülig Budaörsön dolgoztam. Budaörs eredetileg egy pár ezer fős község volt Budapest mellett az 1950-60-as években. Aztán kiemelt környék lett 30 ezer lakossal lakótelepekkel, bevásárló központokkal és és több ezer oda települt céggek és vállalkozással. Ami azt eredményezte, hogy a település áramigénye a sokszorosára nővekedett. Gyakran megesett, hogy a névleges 230 voltos feszültséget nem lehetett biztosítani hanem csak 2016 volt volt a feszültség, ami terheléses időszakokban simán lement 213-212 voltra is. Na itt már kezdett gond lennei a számítógépekkel is. Aztán muszály volt gyors ütemben fejleszteni az infrastrukturát és neki álltak tömegesen elektromos földkábeleket lefektetni a városban. Pár évig sok felfordulás volt a városban. De muszáj volt valamit tenni. Persze Budaörsnek jutott rá pénz, mert az egyik leggazdagabb település. Simán el tudom képzelni, ha egy fejletlenebb regióban a 3. világban rátelepszik az infrastruktúrára az olcsó áram miatt pár bányász farm az betesz a szolgáltatásnak....

Új hozzászólás Aktív témák