Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Gainka #17 üzenetére

    No offense, de igaza van 1-2 dologban. Attól függetlenül, hogy a 460 tesztje előtt értetlenül állok és a 2 vs 4GB ram kérdésben is kicsit más a véleményem.
    Ezek úgy írom, hogy AMD-m van/volt az utóbbi 5-6 évben, arra is szeretnék váltani és 1GB-os 7850-em van, tehát alapból AMD és kevés ram felé húzok én is. De a tényeket ézve kell, hogy tudjon az ember változtatni - az addig talán igaz - álláspontján is.

    Black screen: Abu mindenhol leírta, hogy nem létezik a probléma vagy csak hibás kártyák egyedi gondja. Nekem az összes 7750/7770/7850-em csinálta. Asus, Giga, Sapphire. HDMI-n (ill. állítólag Win10-en már DVI-n) se aktív, ez az egy oldja meg. Tehát nincs igazatok egyikőtöknek sem: létezik is, de kikerülhető.
    Másik bug ugyanez: ha van nyoma és nem teljesen egyedi akkor kár kijelenteni, hogy nincs. Mint ahogy a multi-monitor és egyéb anomáliák is léteznek. Ettől függetlenül lehet velük élni bizonyos feltételek mellett.
    Innentől viszont felesleges azon vitatkozni amit vki tapasztalt (és bizonyítottan létező) problémával jön elő, de azzal is - gborsnak címezve - ha más, adott körülmények között tud vele élni... pl. nem használ ZC-t, több monitort, stb... Sajnos egyik gyártó sem mentes a hasonló bugoktól.

    ON: A teszt szerintem nem lett rossz. Nem AMD vs NV összehasonlítás, aki ezt keresi benne rossz helyen jár. Talán az újabb játékok jók lettek volna a 2 vs 4GB további boncolásához. Én is a vram-hype ellen voltam eddig, de több tesztben, és nem csak a kártyákhoz nem illő, WQHD, extraultramega beállítás mellett láttam jelentős különbséget a 4GB javára. Az is kétségtelen, hogy ezeknek nem a legújabb AAA címek a terepei, de ha már az a teljesítményszint, hogy régebbi játékokat meg lazán hozzák akkor mégis érdemes az újakat is figyelembe venni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák