Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz koppasz1986 #122 üzenetére

    Tudom könnyű azt mondani, hogy ne húzd fel magad, de tényleg, nem érdemes. Szerintem is egy kalap szar lett a 2020, én már csak a csapatépítés miatt játszom.
    És nem a védekezéssel van a gond, legalábbis nem azzal, hogy nem lehet védekezni benne. Nagyon is lehet sőt, túl van tolva a védekezés iszonyat módon.
    Én kipróbáltam a FIFA-t most ingyen Origin accessel, azóta nincs kedvem PES-ezni. Nagyon fura, mert tényleg sokkal irreálisabb a mozgása, az animációja a játkosoknak, mégis sokkal reálisabb a csapatjáték része a játéknak. Ha választanom kéne, hogy melyik a futball, akkor a FIFA sokkal inkább futball mint a PES.
    Például a védekezés. A FIFA-ban kurvára számít, hogy milyen ütemben támadod meg a labdást, nagyon lényeges, hogy milyen ütemben nyomod meg a pressinget meg a szerelést. A PESben teljesen mindegy, milyen ütemben nyomod, elég, ha nyomva tartod a futást meg a pressinget, és teljesen irreális módon totál sprintben bármilyen helyzetben rázár a labdásra és elrúgja a labdát. A labdavezetés is tök más, a PES annyira lassú a labdával, hogy egy testcselt, egy elhúzást nem lehet megcsinálni még skill kombókkal se, vagy ha 1 embert sikerül levenned rögtön ott a fedező csapattárs és leszerel.
    A FIFA-ban semmit nem kell nyomnod, csak az irányzékot meg mellé max a sprintet, és ha jó ütemérzéked van 2-3 embert simán le lehet venni az ellenféltől. Sokkal reálisabb az, ahogyan így lehet kontrollálni a labdát mint a PES. És nem arról van szó, hogy underpowered a védekezés, mert aki tud ütemben mozogni az ellenféllel azt nem könnyű megverni. Egyszerűen arról van szó, hogy aki egy fogalmatlan gyökér, azt el tudod verni úgy mint szódás a lovát, és kijönnek azok a különbségek amik a való életben is.
    Az EA basiccel sajnos csak 10 óra trial játék adatik, de engem ezalatt meggyőzött. DIV 6-ig jutottam csont nélkül úgyhogy kb sose FIFA-ztam, talán 4 vereség 3 döntetlen meg 23 győzelem kb kispályás futballal, se védekezni se skill movokat nem tudtam, csak a mellettem lévőnek passzoltam, egy-két megindulással ütemcsellel kialakítottam 2v1-eket és kipasszoltam ziccerig vagy üres kapuig sakk mattra. [link] Na nekem ez a futtball. Ma hozta a postás, BF akcióban vettem 12-ért.

    A héten beizzítom aztán nekem erre a szezonra kb ennyi volt a PES. CO-OP még hébe-hóba marad, de a MyClubot már leszarom, pedig 2 hónap alatt olyan csapatot építettem ki, amit máskor szezon végéig se sikerült, de inkább játszok egy olyan játékkal aminek minden percét élvezem, mint egy olyannal amelyiket 2 hónap alatt egyszer se sikerült...

    Ja és a meccseim 1/3-ában kilépett vagy kialggolt az ellenfél, és minden esetben megkaptam a 3 pontot. A PES-ben sose kaptam meg a 3 pontot, viszont ha én szakadtam meg valamiért akkor mindig vereséget írt be. Ez is elég szar a PES-ben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák