Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz citkar #180344 üzenetére

    akkor vagy nincs (nem volt) rá szükséged a rendelt termékekre (vagy a többségére) és feleslegesen költötted a pénzt szükségtelen dolgokra, vagy most megveszed Magyarországon és mégis fizetsz ÁFA-t.

    Is-is-is-is :D

    Valóban sok olyan dolgot rendeltem, ami felesleges, ezek egy cipősdobozban vannak. Viszont az, hogy ezek elférnek egy cipősdobozban, az azt jelenti, hogy annyira sok felesleges dolgot nem rendeltem.

    Ráadásul folyamatosan szedegetek elő dolgokat, mert azért arra emlékszem, hogy mi minden van benne :D

    Az, hogy már nem rendelek Kínából, az azért is van, mert hiába lenne olyan szállítási mód (aliexpress standard shipping, vagy a saver shipping) ahol itthon nincs admisztráció, az ÁFA tartalmat a kinti eladók beépítették az árba. Illetve sajnos nemcsak az ÁFA tartalmat építették be, hanem a megnövekedett gyártási, adminisztrációs és szállítási költségeket is. Sajna az a megállapításom, hogy az 1 évvel ezelőtti árakhoz képest a 70-100 %-os áremelkedés eléggé általános :(

    Szóval fél éve megvagyok újabb kütyük nélkül, szerintem nyáron fog elkövetkezni az az időpont, amikor ismét szükségem lesz valamire és késztetést fogok érezni a külföldi beszerzésére.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák