Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LA_COSTE

    senior tag

    válasz dabadab #98 üzenetére

    Ugye Te se gondoltad komolyan a vízálló könyveket?! :U Idióta ötlet volt.

  • Louies

    tag

    Nekem volt szerencsém kipróbálni egy hasonló eszközt. Hát első benyomásra nem jött be.
    Ahogy tartottam, izzadt a tenyerem, fáradt a szemem, meg az egész olyan idegen volt tőlem.
    Aki szereti a könyveket és nem csak olvasni az tuti nem fog egy ilyet használni. Majd az új felnövekvő generáció esetleg. (Feltéve ha fog olvasni :F )
    Ami pozitív viszont az a tárolási kapacitás, és a környezet tudatos szemlélet.

    ''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

  • dabadab

    titán

    válasz LA_COSTE #101 üzenetére

    Remélem elolvastad, hogy mire válaszoltam.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz harry #100 üzenetére

    A könyvek egy kisebb része a regény, ellenben a jelentős és sokak által olvasott részük szakkönyv például. Tanuláshoz, információszerzéshez, az információ megosztásához sokkal alkalmasabb a könyv a filmnél, de ezen a területen fontos a színes képek, ábrák, esetleg animációk jelenléte, azonkívül a kereshetőség is.
    A regényeket olvasó felhasználók nem akkora tömeg, ami ezt a technikát áttörővé fogja tenni szvsz. .... Pláne, hogy sokuknak ellenérzéseik vannak az elektronikus olvasással kapcsolatban. A magamfajta könyvmoly profitálhat a technikából, de nekem drága a PDA helyett, ráadásul a "rávezető utak" jelenleg zártak. Ha minden olvasható tartalom elérhető lenne így, akkor jobban megérné ezt a fajta készüléket megvenni, de az újságok helyett jelenleg nem használható, a híreket nem tudod itt olvasni, mivel nincsenek olyan terminálok, ahol gyorsan letölthetőek lennének rá. Ráadásul egy friss információ nemcsak szövegalapú lehet, nekem például sűrűn ellenőrzött ez a térkép, itt a történéseket sokkal hamarabb tudom követni, mint bármilyen szövegalapú leírásban....

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Karma

    félisten

    válasz philoxenia #104 üzenetére

    Nagyon szakmafüggő. Nekem pl. nincs igényem a színes ábrákra, az UML-ek, kódrészletek, egyéb rajzok fekete-fehérben is teljesen jól élvezhetőek. Csakhát ehhez 6" kevés, mint már 3. alkalommal tapasztaltam.

    “All nothings are not equal.”

  • P00By

    nagyúr

    válasz Karma #105 üzenetére

    Biosz könyv, animált színes képek. Itt pl. hasznos lehet.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Karma #105 üzenetére

    Hát azért ahhoz nagyon kockának kell már lenni, hogy valaki "élvezzen" egy kódrészletet...... ;] :D

    Itt a lényeg végül is az olyan nem regényeken lenne, ami nem tankönyv feltétlenül, hanem olyan információforrás, ami bárkinek érthető általában, ismeretterjesztő stb.
    "szakkönyvön" itt minden nem szépirodalmat értettem.
    A szépirodalom ma már igen kevesek által használt és /főleg élvezett ;] , a kötelező irodalmat se soroljuk ide.... :D / gyakori szórakozásként alkalmazott műfaj.
    Az iskolai tankönyveket és munkafüzeteket viszont egyetlen céleszköz kiválthatná, sokkal olcsóbban hosszú távon és főleg fizikailag kis méretben és súlyban. A múlté lehetne az iskolatáskától gerincferdülést kapó elsős. Itt azonban még inkább a színes szagos, akár rezgéssel visszajelző és érintőképernyős készülék lenne a jó. Kb. ABC-s-könyv kontra filozófiai értekezés. Az átlagember olvasási hajlandósága és készsége azonban inkább a kisdiáké, mint a filozopteré . Ennek bizonyításához elég megállni egy újságosnál/mellett és figyelni az újságot még egyáltalán vásárlókat. Száz Blikk/Napi Ász/Story és Meglepetés fogy mire egy Rubicont pl. eladnak, noha az utóbbi is képes folyóirat, még jobb példa az elsősorban információközlésre szakosodott régi napilapok "színesedése".
    Anno harminc, sőt inkább negyven éve a Képes Újság népszerűségét is a színes képek adták, nem a többi laptól eltérő információ...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Polemius

    aktív tag

    válasz philoxenia #104 üzenetére

    Fogadjunk, nem a könyvkiadásban/kereskedelemben dolgozol.

    "A könyvek egy kisebb része a regény, ellenben a jelentős és sokak által olvasott részük szakkönyv"
    "A regényeket olvasó felhasználók nem akkora tömeg..."
    stb.

    Márpedig pont ellenkezőleg. A szakkönyvek (ide értve a tudományos műveket, lexikonokat, szótárakat, felsőoktatási tankönyveket) aránya a múlt évben már nem érte el a 10%-ot sem a magyar piacon.
    Ellenben a szépirodalom és fiction kb. 20%, az ifjúsági és gyermekkönyvek pedig több, mint 14%.

    Ez a magyar helyzet, a nemzetközi (angolszász) piacról nincsenek adataim, de valószínűleg ott még nagyobb szelete a piacnak a tág értelemben vett szépirodalom.

    Szóval éppen az egyszerű (nem színes, képek nélküli) könyvek épp azok, amik jelenleg mozgatják az e-könyvolvasó és e-könyv piacot.

  • cigam

    félisten

    válasz Polemius #108 üzenetére

    Hááát. A gyerekkönyvek esetében pont hogy jellemző a szines képes kiadás.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Polemius #108 üzenetére

    "Ellenben a szépirodalom és fiction kb. 20%, az ifjúsági és gyermekkönyvek pedig több, mint 14%."

    Nálam ez 34%, ez kevesebb mint a fele jelentősen... :U
    Azonkívül a "szakirodalmat" /lásd előző hsz./ nem egyszer, vagy kétszer olvassa el az ember...
    Van adatod arról, hány példányban adnak el összesen magyar nyelvű szépirodalmat? Mennyi volt ez mondjuk a '70-es, '80-as években ? Magam is könyvtárra és internetre szorulok, ha információt akarok szerezni, a színes és komoly kiadványok ára az egekben van.... Itt például nyilvánvalóan az előállítás költségei teszik ki az ár jelentős részét..
    Ráadásul ez még egy sokszor használható kiadvány. ellenben például ez, csak egyszer-kétszer olvasható és nézhető meg, tehát tuti könyvtár, nem fogom megvenni..

    Jellemzően olcsó könyvek: [link] Ezeknél a fekete-fehér olcsó papír a jellemző, itt az e-ink hasonló "élményt" ad, ellenben akár drágább is lenne elektronikus kiadásban a jelenlegi árat figyelembe véve...
    Ez a könyv azonban szinte használhatatlan, rendkívül igénytelen kiadás, /nekem is megvan, mert olcsó volt../
    Másik szakácskönyv, /szintén megvan / ez nagyon szép kiadás, ellenben nagyjából 8-10-szer annyiba került....
    Ha ezt elektronikusan megvehetném fele/harmadáron, megérné, az előzőt ellenben nemigen, mivel annál olcsóbban már úgysem adnák....
    A két könyv betűmennyiségét figyelembe véve, az olcsó lenne a nyerő, ellenben a drágábbik képeinek egy részét oldalakon keresztül magyarázva sem érthetnéd meg....

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • LA_COSTE

    senior tag

    válasz dabadab #103 üzenetére

    Azért gondolom a szerkesztés előtt nem ilyen szép szvakat használtál.

    De igen, elolvastam. Abszurd.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz LA_COSTE #111 üzenetére

    De létezik...[link]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • LA_COSTE

    senior tag

    válasz philoxenia #112 üzenetére

    Vízálló könyvről volt szó. :U
    Látom ez a mai nap betett mindenkinek.

  • efop

    csendes tag

    Akik azt állítják, hogy a PDA meg a képernyőnél maradnak azoknak tanácsolom, hogy próbáljanak ki egy ilyen készüléket, majd akkor megértik hogy miért teljesen más ez.
    Bár az igaz hogy ezek a készülékek még nagyon sokat fognak fejlődni, szerintem nagyon sok olyan könyvtipus van ahol verhetetlenek pl. a szakkönyvek, speciálisan a számítástechnikai könyvek de nyilván sok más és egyre több szakterületen igy van ez.
    Az ilyen könyvek általában elég drágák és 1-2 év alatt elavulnak, kinyomtatni ezeket egyszerűen kár. Ha meg megvette valaki akkor meg nem tud mit kezdeni velük szóval kár a papírért. Ilyen könyvekre egyszerüen nincs jobb mint egy ilyen olvasó. Majd amikor már nem ilyen aprók lesznek mert a legtöbb még túl kis kijelzővel készül ehhez. Ahol ábrak is vannak oda egy teljes lapot kell egyszerre megmutatni. A régi, megszerezhetetlen könyvek is elérhetővé válnak amit már nyilván nem fognak ujra kinyomtatni.
    Sajnos a könyves ipar hamarosan olyat fog átélni amit a zenekiadók már javában szívnak, tehát hogy a jelenlegi formában nincs továbbélés. Egy könyv azért kerül ennyibe mert sok munka van vele szedés, tördelés, meg a nyomda. Amikor elektronikus könyvet adnak ki akkor is beépítenék ezt az árba miközben ezt már senki sem fogja megfizetni. A magyar kiadók meg még reszketnek is hogy ha kiadnak egy elektronikus könyvet akkor milyen könnyű már ellopni. Hát igen, de ha ezen reszketünk akkor majd valaki más fog kaszálni ezen az üzleten. 10-éve még az internet szolgáltatók sírtak azon adnának széles sávot, de ki fogja megfizetni, ma már nem kérdés. Egyszerüen bele kellene vágni. Én pl 3-500 ft. adnék egy-egy e-könyvért, a dupláját aktuális szakkönyvekért. De vehetek ilyet boltban ? Nem, tehát marad a warez. Szóval itt nem a technika a kérdés hanem az üzleti modell. 10-éven belül MINDENKINEK lesz e-könyv olvasója. Hát ennyi.

  • Polemius

    aktív tag

    válasz philoxenia #110 üzenetére

    Ne forgasd ki a szavakat. Azt írtad, hogy a szakkönyvek aránya a jelentős, míg az ilyen (például szépirodalom) ezekhez képest jelentéktelen.
    Márpedig mint az idézett számok mutatják, a szakkönyvekhez képest többszöröse azon kiadványok részesedése a könyvpiacból, melyeket jól a jelenlegi könyvolvasókon is megjeleníteni (nem színes/képes kiadvány).
    Egyébként sokan a szépirodalmat sem egyszer olvassák el (tudom, a szomorú helyzet az, hogy a magyar nagyátlag szinte egyáltalán nem olvas semmit).
    A szakirodalom papír alapú kiadása egyébként régóta egyre kisebb arányú, hiszen infót a neten is megtalálni, a kiadványokat meg egyre inkább lemezen, vagy online megvásárolható formában (nem e-könyvolvasókra készült e-könyvként) adják ki.

    A rendszerváltás előtti "piacot" a mostanival nincs értelme összehasonlítani. Akkor államilag szabályozott könyvkiadás volt, mesterségesen alacsonyan tartott árakkal és sokkal kevesebb megjelent címmel.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Polemius #115 üzenetére

    A megjelent címekben lehet jelentős a regények aránya, de írhatnál konkrét példányszámokat is, mert jelenleg csak tényként közölsz számokat és arányokat,de konkrétumok nélkül.
    Itt például aránylag nagyon kis példányszámokról van szó.
    Bár én konkrétan az olvasott könyvekről beszéltem végig és nem a megjelentetett és abból is az eladott példányokról....
    Buszon, vonaton rendkívül ritka már a könyvet olvasó ember, azon belül is - tapasztalatom szerint - igen sokan inkább tanulnak és nem regényeket olvasnak.
    A rendszerváltás előtt nem voltak annyira nyomottak az árak, a Gyűrűk ura első kiadása például nekem anno 136 Ft-ba került,ekkor 40f volt egy zsömle pl. és 2-3000 Ft volt az átlagkereset....
    Ma [link] és ez még egy sikerkönyv... Akkor ismeretlen volt.
    Azonkívül akkoriban a külföldi könyveknek csak igen igényes fordítás és lektorálás után volt esélye megjelenni, míg ma sok az igénytelen slendrián, magyartalan fordítás...
    Szerk: Ráadásul az eladott könyvek tartalmazzák az ajándékba adott könyveket is, amelyeknél jelentős a soha el nem olvasott művek aránya is szvsz.
    Mondjuk itt abszolút nem azt írtam, hogy a regények száma jelentéktelen, holott ezt is tényként közlöd...

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • ufocsalad

    tag

    A könyvet is egyre silányabbra gyártják, wc papírra nyomják, szétesik, fura a szaga
    és qrva sokat kérnek el érte.

  • worxland

    addikt

    válasz philoxenia #116 üzenetére

    "A rendszerváltás előtt... 2-3000 Ft volt az átlagkereset...."
    Én 3000 forintot kaptam nyári diákmunkára '86-'90 között, ami jóval kevesebb volt, mint a normál dolgozók bére.

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • ZooLee

    őstag

    válasz ufocsalad #84 üzenetére

    Mibajotok van a pda-val? Lelehet huzni a háttérvilágítást és ki is lehet kapcsolni.
    Haver mániája, hogy mindent felhúz az egekig

    Úgyis itt a tavasz, ülj ki vele a napra olvasni, majd meglátod. Mindegy, hogy teljesen felhúod vagy kikapcsolod a fényerőt, nem fogod látni rendesen a kijelzőt. Míg egy e-ink kijelző tökéletesen olvasható.

    Az e-inket egyszerűen úgykell kezelni mint a papírt: Vonaton, buszon is csak úgy tudsz könyvet olvasni, ha van külön világításod. Természetes világításnál viszont kenterbe ver mindenfajta LCD-t.

    ndruu
    Ha megjelennek majd az olcsó kínai változatok, akkor lehet beszerzek egyet.

    :) Nem akarlak elkeseríteni, de ezek az olcsó kínaiak... A Sony-k, a Kindle, a Nook, az Que a nem kínai, "rendes" olvasók... Nézz meg egy Sony-t pl. eszméletlen jó minőségben megcsinált fém borítású atomstabil cucc, ráadásul (szerintem) szép is. Nook pláne...

    Hagyományos könyv vs. e-book:

    Az e-book nem tudja, és nem is fogja helyettesíteni a könyveket még egy jó ideig. Nem is ez a lényege. Az illusztrált kiadványokat nem tudja leváltani, viszont a regényeket, főleg azt, ami nem annyira időtálló, klasszikus, mindenképpen. (efop kapargatta ezt a témát)
    kb. ugyanúgy, mint a zenéknél, ami esetleg napi sláger, könnyebb zene, azt inkább megveszed (khm, letöltöd, persze pénzér' ugye) viszont a kedvenceidet amúgy is megveszed CD-n. (legalábbis én így csinálom, de szerintem a legtöbben tuti) Ugyanígy a könyveknél, nekem az összes Jókai ott sorakozik a könyvespolcon (annak ellenére, hogy a MEK-en is megvan, és a könyolvasón is rajta van) és inkább az illatos, zizegős könyvet olvasom. De emellett sok olyan regény is van, amit nem vennék meg könyvként 2-3-4e forintért, mert tetszik ugyan, de egynél többször nem fogom elolvasni. Ezekre tökéletesen alkalmas az e-book (Feltéve, ha van mögötte megfelelő szolgáltatás, pláne egy elektronikus kölcsönző könyvtár, de erről külön témát lehetne nyitni)

    Az egyetemeken pl. évente változó (általában rettenetes minőségű) jegyzetek vannak, ezeket pl. kényelmesen lehetne használni elektronikus formában (persze, ha az egyetem nem akar nagyot nyerészkedni rajta...) Sok könyv van, amiben csak ábrák szerepelnek, szintén nyerő terület az e-könyveknek.

    És végül a - szerintem - legfontosabb terület, a napilapoknak a köre, amire elképesztő mennyiségű fát elherdálnak, és jobb esetben két ember is kiolvassa (rosszabb esetben mind a kettő megveszi, és csak kidobják) Ha ezt a piacot sikerülne beszorítani az e-book kereteibe (itt nem gond a szürkeárnyalatos megjelenítés) akkor azzal valóban nagyot lehetne spórolni költségeken, időn, nem utolsó sorban erdőket lehetne megmenteni. (Valahol olvastam, hogy New York Times napi kiadása mekkora méretű erdőt emészt fel naponta, megpróbálom megkeresni, egészen elképesztő volt)

    DRM:

    Alapvetően DRM-ellenes vagyok. Illetve a jelenleg használt hardverhez kötött DRM-ellenes. Ez rendkívül felhasználó-ellenes, egyáltalán nem támogatja a felhasználó kényelmét (pl. Amazonnál, ha behal az olvasód meglehetősen nehéz újra beszerezni a megvásárolt könyveidet az új olvasódra. Tehát amiért egyszer már adtál pénzt, azért újra neked kell melóznod, hogy ismét birtokolhasd... Ha egy családban van több olvasó, akkor hiába veszel meg egy e-könyvet, azt csak azon az olvasón tudod olvasni, amelyre megvetted, ez ismét csak nem életszerű, hiszen egy családban természetes, hogy mindenki kiolvashatja az megvásárolt könyvet...
    Ellenben, ha személyhez kötött DRM lenne, akkor ez teljesen természetesen megvalósítható lenne, szerintem a felhasználók is könnyebben elfogadnák, mint a jelenlegi merev, kemény és felhasználó-ellenes DRM technológiát...

    Z.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz worxland #118 üzenetére

    '83-ban 3000 Ft volt a kezdő fizetésem, de az inflációt nem veszed figyelembe, a jelzett könyv '81 -ben jelent meg. 1980-1986 között például majd 50% -os volt a pénzromlás....[link]
    86 és 90 között eleve értelmezhetetlen, ami 86-ban még jó pénz volt, az 90-ben már nagyon kevés....
    Szerk:Ismét olyat adtok a számba, amit nem mondtam. Nem mondtam, hogy a rendszerváltás előtt... :N Azt írtam: "Gyűrűk ura első kiadása például nekem anno 136 Ft-ba került,ekkor 40f volt egy zsömle pl. és 2-3000 Ft volt az átlagkereset...."
    Az, hogy az előtte lévő tagmondatban azt írtam, hogy a "A rendszerváltás előtt nem voltak annyira nyomottak az árak" , nem jelenti az egész időszakra vonatkozó árakat.... :U
    A "rendszerváltás előtt" kifejezést eleve nem én hoztam be ide, csak a válaszban használtam, mert előtte a hsz.-ben ezt használták...
    /Aki felnőttként élte meg a nyolcvanas éveket, nem egységes korként emlékszik rájuk, nekem ez nem történelem, hanem az életem része..../

    ZooLee: A PDA nem céleszköz, ha csak erre a célra lenne használható, igazad lenne, ellenben pl. a telefonos PDA pont kiváltja a papíralapú újságot, ha mobilinternetezel rajta....

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • worxland

    addikt

    válasz philoxenia #120 üzenetére

    OK, félreértettem a mondatodat.

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • Fryskitt

    addikt

    A Kindle kevesebb, mint 50e forint az Amazonon, persze még az is drága, de azért nem 80. Sajnos még eltart egy darabig, mire ezek elterjednek. Mondjuk sztem támogathatná őket az oktatási minisztérium, valahogy úgy, mint a Sulinet program volt, hiszen a könyvek eladásai csökkennek, egyre kevesebbet olvas mindenki, ez az, amit igazán lehetne propagálni. Sokszor vagyok olyan helyzetben, hogy fiatalabb kollégák fogalmazványait kell átnéznem, hát siralmas. Tőmondatoktól és szóismétlésektől hemzsegnek, ami nyilvánvalóan az olvasás hiányából fakadó szűk szókincs és stílus hiánya.
    Ugyanakkor az erre az országra oly jellemző, a lehetőségből fakadó visszaéléseket meg kellene akadályozni, mondjuk úgy, hogy pl. a TAJ szám rögzítésre kerülne eladáskor, így aki egyszer már vett egyet, az nem vehetne, plusz ez egyben életkor ellenőrzés is lenne, tehát pl. egy egy hónapos baba nevére nem lehetne megvenne. Persze ettől egyből sípolna az összes adatvédelmi biztos......

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • ElEvEn11

    senior tag

    A cikk kiváló, szakmai szempontból egzakt és a legfontosabb tényeket nem mellőzi. A megállapításaival, sejtéseivel pedig maximálisan egyet tudok érteni. Grat! :C

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • cigam

    félisten

    válasz Fryskitt #122 üzenetére

    Namost ez érdekes koncepció, de! Aki nem vesz meg egy pár ezer forintos könyvet, miért venne meg egy több 10e-es olvasót? Azt is etetni, kell, és az sincs ingyen.
    Jó ötlet, hogy a sulinet keretében, de nem valószínű, hogy a gyerkőcök nagyon kímélnének egy ilyen eszközt, ergó hamarabb leamortizálódna, minthogy vége legyen az évfolyamnak.

    Az sem teljesen világos, hogy a védett tartalmakat hogyan lehet pótolni? Pl. Elromlik az eszköz akkor mivan?

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • azbest

    félisten

    Most láttam egy kínai webshopban is könyvolvasót, de 300$ sok érte (kínai árakat nézve pláne)... viszont 100-130$ körül már van tft-s 4-7" közötti holmi, ami hd videókat visz és szöveges fájlokat is (ékezet bajos lehet). Egy flash-t támogatóba ruházok be, mert pdf->swf konverzióval korrekten viheti még képekkel is (mondjuk oldalszámra ugrásra még nem találtam megoldást, pl ezzel [link])

  • Fryskitt

    addikt

    válasz cigam #124 üzenetére

    Hát, nem tudom, mennyi fogyna, de legalább nem terhelné meg a költségvetést...Esetleg van néhány technofil, aki olvasna, ha villoghatna egy ilyen cuccal. Akár hasznos is lehet.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Duree

    veterán

    Inkább veszek egy Netbookot akkor már sokkal többmindenre használható
    Ez akkor lenne jó és népszerü ha nem lenne több mint 20 ezer forint,Szerintem nem is többet

    duree54

  • ZooLee

    őstag

    válasz azbest #125 üzenetére

    Ne keverjük a e-könyv olvasókat a táblákkal (iPad, WePad) pláne ne a tábla-PC-kkel mind-mind külön kategória, nem véletlenül!

    Az e-könyv lényege az, hogy olvasni lehessen rajta, pont úgy, mint egy könyvön. Nem fárasztja a szemet, nem vibrál, de külső fényforrás szüskéges hozzá, cserébe napon is tökéletesen is lehet olvasni. Pár másodperc alatt rendelkezésre áll. (Az ára más tészta, sajnos a e-ink kiejlzőt gyártó cég monopolhelyzetben van, annyiért adja, amennyiért nem szégyelli...) a töltés gyarkolatilag elhanyagolható, mert olyan sokáig bírja, súlya szintén, mert (egy) kézben kell tartani.

    A tabletek (ami most még csak elméleti kategória, hiszen csak specifikációkat, egy-két videót láttunk) már egy bővebb körre tervezettek, de nem olvasásra! Azt is lehet rajta, de az elsődleges célja az, hogy könnyen, gyorsan, mindig kéznél legyen a net, legyen az szörfölés, levél, vagy közösségi alkalmazás. Könnyen, gyorsan éledő, nem percekig bootoló eszköz, cserébe korlátozott felhasználhatóság (lásd iPad kontra Flash) Egy töltéssel nagyon sokáig fut.

    Aztán vannak a tábla-PC-k, amelyek specifális felépítésű, de normál oprendszert futtató gépek, annak minden előnyével és hátrányával.

    Ezek ötvözése nem szerencsés, mert tuti, hogy a végeredményben valami mindig hiányozni fog. Vagy a jó képernyő, vagy a könnyű súly, vagy a kis méret, vagy a millió egyéb tulajdonság közül az egyik. A három közül kkettőt választva jó eséllyel már lefedhetetd az igényeidet...

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Duree #127 üzenetére

    Inkább veszek egy Netbookot akkor már sokkal többmindenre használható

    Ahogy írtam az előző hozzászólásomban:

    Sokkal több mindenre tudod használni, de olvasásra pont nem. Nem könnyű, nem megfelelő a megjelenítése hosszú olvasáshoz, nem tudsz vele napon olvasni, és kevés ideig bírja szuflával. Teljesen más kategória!

    Z.

    [ Szerkesztve ]

  • Alfa80X

    csendes tag

    Olvasgattam a topicot, mert szeretnék beruházni egy e-book olvasó készülékre.

    Egyébként, hogy egy újabb érvet is kiemeljek a színes/nem színes, PDA/nem PDA vitában - hirtelen néhány példát kiragadva az ellenzők irányából: Én pl. nagyon sok idegen nyelvű (pl. angol, német) könyvet olvasok, eddig jobb híján külföldről, néhány esetben kis hazánkban beszerezve.
    Horror árúnak nem mondanám a külföldi nyomtatott könyveket sem, mert kb. azonos árakon szerezhetőek be (és vannak Mo-ra ingyen szállító oldalak is), viszont van egy hatalmas hibájuk: Azért vagyok kénytelen sok esetben idegen nyelven olvasni, mert az általam olvasott témában (világpolitikával foglalkozó aktuális könyvek (pl. Közel-Kelet)) sok könyv lefordításra sem kerül, ezen a fronton nagyon szegényes a hazai piac. Mindemellett folytonos gyakorlásként is szeretek idegen nyelven olvasni, ami valódi könyvek esetén egy idő után (óta :D) szintén nem két fillér.
    Viszont e-book-ként (értem ez alatt a .pdf formátumot - .epub-bal még nem találkoztam) rengeteg minden (legtöbb esetben az aktualitások is) elérhető (a bestsellerekről nem is beszélve), nem utolsó tényezőként: a legtöbbje ingyenes. Itt (kihangsúlyozom: esetemben) megint az idegen nyelvű tartalom a lényeg, mert az esetleg magyarul is megjelent könyv angol, vagy német verziója itthon sokszor csillagászati összegű könyvesboltban megvásárolva. De ha fizetős is, akkor is sokszor megérné.

    Monitoron nem vagyok hajlandó olvasni, mert még szükségem van a látásomra, egy-egy hosszabb fórumot is rendkívül fárasztó végigböngészni, így aktívan érdeklődöm ezen termékkör iránt.
    Ezzel kapcsolatban két típus között hezitálok:
    A cikkben említett Koobe Classic Plus (74.900 Ft), illetve az iRiver Story (77.900 Ft) között. Ám valószínűleg iRiver lesz a vége, már csak a vonzóbb kinézete miatt is... Illetve ha csak valaki nagyon nagy negatívummal el nem tántorít a Koobe javára. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Shia-ko

    aktív tag

    Hello!

    Egy olyan e-book readert szeretnék venni, amely az alapfunkciók mellett (hosszú üzemidő, könnyű, jól olvasható, stb.) WIFI adapterrel is rendelkezik, hogy pl. egy kávézóban az internetet is tudjam használni, ne kelljen a noteszt is mindenhova magammal cipelni. Az sem baj, ha otthon nem kapható, csak e-bay-en.

    Tudtok segíteni?
    Előre is köszönöm!

    Üdvözlettel: Gabi

Új hozzászólás Aktív témák