Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #36 üzenetére

    Őszinte leszek, utáltam az XP-t is a maga idején, elők között "menekültem" róla anno Vistára .. de áttekinthetőbbnek találtam (és találom a mai napig) azt a "minden program" megoldást ami ott volt, nem egy sorba "beszűkítve" ...

    A mostani startmenünél próbáltam a teljes képernyős módot is, az se jött be...

    Az uptate.. meg fura, de tényleg kilövi a gépet (az aktív időszak reggel 7-23 óra) ami be van állítva... ráadásul még "csúsztatás" is be van rakva a frissítés telepítésére (securitire 2 hét, a funkciós frissítésre 4 hónap)... de valószínű azért kapcsol ki időnként mert nincs módja telepíteni, ritkán van a gép "aktív időszakon kívül" ... te telepíthetne mikor nap végén leállítom a gépet, de nem ... napközben.. persze, hogy úgy, mert miért ne...

    a fast startup, nem az amivel a gondom van, amivel a gondom van az egy másik bekavaró funkció (nem tudom most hogy is nevezi MS)..
    mindenesetre ez okozza azt, hogy ha leállítod a géped, de másnap elindítod, a pl. a chome alapból megnyílik ott ahol "hagytad" hiába mentél gép kikapcsolásra.. de MS Office programok is támogatják ezen módot ... ebből következik, hogy csak az ezen leállítás-elindulás módra felkészített alkalmazások érintettek, de ez a mód egy agyrém.. Mac gépekben van hasonló, de ott is kikapcsolható... itt, csak az volt, a tavaly őszi updatig (de az se hivatalosan, csak registryben turkálva)...

    A windows, vagy mac only dologra mit mondjak? Léteznek Linux only programok is (ba-ba-baaamm) ... ha megteszi miért ne használjam? Nem szívatom vele magam, mai napig használok aktívan linuxot szerveren, csak annyi, hogy az egyik asztali gépemen visszatérek rá.. egyébként is php-hoz jobb a linux (fájlrendszer jogosultságok).. A jelenlegi programjaim amit használok teljes egészében linux kompatibilisek is ... jórészt amiatt mert már évekkel ezelőtt áttértem rájuk egy korábbi linuxos időszakom alatt... így semmi hátrány nem ér..
    De otthoni "játszós" gépen marad a windows .. pont a játékok miatt... nem másért... és nem azért mert "hardcore" gémer lennék.. nem... sokszor inkább csak filmet nézek, vagy böngészgetek, de néha játszok is.. viszont más is használja a gépet, és bár én megoldanám más rendszer alatt is, hogy a nem működő menjen (ha tud), de "ő" nem olyan, ő "csak menjen" kategória, amikor kitalál valamit...

    És hogy hater-e a cikk? ... Nem annak szántam, de lehet.. eredetileg a címe is más volt (bár azt csak poénnak írtam be, de átfelejtettem átírni és úgy küldtem be, majd átírtam gyorsan, de a domain már "vicces" marad ;] )...
    De .. nem született volna meg egy ilyen bejegyzés, ha nincs oka... De tökéletesen, minden részletre kimenőleg nem akarom fejtegetni.. nagyon messzire lehetne menni vele (ott vagy ügye egy fentebbi hozzászólásban említett vezérlőpult össze-visszaság, vagy hogy mindent logol a rendszer és beküld távolra "elvileg" névtelenül)...
    DE senki nem fizetné ki nekem az azon "cikk" megírásával kieső időmet.. ami erősen a munkaidőm rovására menne, mert simán ellehetne vele tölteni 1-2 napot (probléma leírás, kutatás, ellenőrzés(!), cikk megírás)... a fentebbiek a saját véleményem és tapasztalataim.. ha valakinek nincs problémája a fentebbi "bajokkal" akkor örüljön neki.. Én pl. évente legalább 1 egeret elpusztítok ... vagy meghal a gombja, vagy a görgő, vagy a szenzor, vagy a kábel szakad meg... Próbáltam drágábbat, olcsóbbat.. mind ilyen.. ez alapján ez valami átok :DDD ... Vagy nem.. de tényleg évi egy egér elfogy... a legutolsónál "beszakadt" az egérgomb.. az előtte levőnek a görgője, az előttinek a szenzora halt meg...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák