Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oldman2

    veterán

    válasz #33253120 #100 üzenetére

    Nem tudom, ez egy örök félreértés, ahogy látom máig is él sokakban.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #89 üzenetére

    A Candy Crush Saga nem távolítható el hagyományos úton, powershellből lehet csak törölni a társaival együtt. Vagyis átlag user nem mondhatja meg, hogy nem kéri őket. Egy előző build alatt kitöröltem ps használatával ezeket a progikat, most a build frissítés után megint itt figyel a start képernyő elején a CCS.

    Kértem, hogy telepítsék vissza? Nem. Kérdezte, hogy telepítse-e vissza? Nem. Szóval van némi probléma ezzel. Régen még a Windows kezdeti időszakában be lehetett pipálni, hogy mit telepítsen fel...

    A kémkedés mantra meg olyan dolog, mint Viktorunk repülőzései. A mai targeted marketing és a big data korában pl. a bing keresési naplód önmagában többet ér, mint egy legális Window a gépeden, de attól még szeretnénk tudni mit mire hova és kinek ad el a cég.

    Az, hogy ezeket a részleteket ma se ismerjük kellő mélységben, az nem indok lesöpörni a problémát az asztalról. A Cannonical és megpróbálkozott ezzel az Amazon javára, lett is belőle gebasz és kénytelenek voltak visszakozni. Na de a Cannonical pont úgy egy üzleti vállalkozás, mint az MS.

    Viktorunk repülőzésével se az a gáz (a nem honvédségi, focis lekenyerező utakat most nem említve), hogy szállítja a honvédség, csak vállalják fel nyíltan és ne kelljen kirugdosni belőlük az adatokat... Elég hasonló szitu.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Dave™

    nagyúr

    válasz #33253120 #99 üzenetére

    Évek óta nem szerkesztek semmilyen config fájlt, csak feltelepítem és használom (legalábbis a Manjaro "kommersz" intel alapú hardveren így megy nálam). Régebben meg is kaptam egy volt kollégától, hogy úgy használom a Linuxot, mintha Windows lenne, miért nem parancssorozok inkább :D Van amikor úgy tényleg egyszerűbb valami, de a mindennapokban, alap dolgokra abszolút hanyagolom.

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #102 üzenetére

    Rosszul tudod, mert eltávolítható a gépházban az alkalmazásoknál, aktív az eltávolítás opció... Szóval nem, nem kell hozzá PowerShell... Ráadásul a jövőben megjelenő újabb Windows 10-verzióknál még több app lesz opcionálisan közvetlenül ott eltávolítható, úgyhogy még kevésbé kell majd a PS.

    Ezek a beépített appok pedig a rendszer részei, benne vannak az alap telepítésben, legalábbis bizonyos kiadásoknál. Aki erővel eltávolítja őket, akkor annyira nem meglepő, ha egy teljes build upgrade és egyben új verzió telepítése során bizonyos default alkalmazások alapértelmezetten újratelepülnek. De még ez sem feltétlen igaz, mert ha megfelelően vannak eltávolítva, akkor nem települnek újra, többen próbálták és írták már ezt is a téma topikjában...

    Ezt a kémkedést pedig majd akkor, ha megvannak a fix, pontos, konkrét adatok, hogy miről, mit és milyen formában, meg ez hogyan is érinti a usert. Addig viszont a szimpla telemetria ilyen formában történő tálalása és felnagyítása csak mantra marad konkrétumok nélkül... De mondjuk meg lehet tekinteni a diagnosztikai adatokat már most is a gépházban, sőt törölni is lehet őket. A messiás hittérítésre meg nem nagyok kíváncsi, pláne ebben a topikban nem... A politika topik pedig szintén nem ez! Köszike!

    [ Szerkesztve ]

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Oldman2 #101 üzenetére

    Most túrom a laptopot, kell lennie valahol egy olyan timeline.svg-nek rajta valami 2015 környékéről, ahol az UHU Debian származék, bár nagyon a timeline elején lévő Debianról van leválasztva a képen.
    Amúgy szerintem az egyező csomagkezelő miatt lehetett utánajárás nélkül ebbe a vonalba sorolva, mert többen is használták azt a metódust, hogy debian csomagkezelő-> egyedi csomagnevekkel. Pl a Granular is apt csomagkezelővel, de .grl kiterjesztésű csomagokkal ment red hat alapon.

  • guftabi96

    addikt

    válasz King Unique #104 üzenetére

    Látom továbbra sem érted / nem akarod érteni, hogy miről beszélünk. :(
    Mindegy is.

    #KeepFightingMichael

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #104 üzenetére

    No, most el lehet távolítani akár az alkalmazások menüből is, a következő build frissítésig. Csodálatos. Fejlődnek.
    Előzőleg powershell-t használva távolítottam el a ccs-t, mégis újrarakta magát. Ezek szerint valami hiányzott a leírásból, ami alapján anno megcsináltam.

    "Ezt a kémkedést pedig majd akkor, ha megvannak a fix, pontos, konkrét adatok, hogy miről, mit és milyen formában, meg ez hogyan is érinti a usert." - de már most is túl késő. Ha mondjuk csak 5 év múlva derülnek ki a pontos részletek meg turpisságok, akkor megvonjuk a vállunkat és annyit mondunk, hogy: "hmm, hát ez ilyen"?

    A diagnosztika menüben meg csak azt tudod (nagyjából), hogy tőled mi megy ki az MS-hez. Hogy onnan hová, milyen célra kerülnek ki az adatok, azt már nem tudjuk.

    Idézek egy sort a diagnosztikával kapcsolatos weboldalról, ahová a diagnosztikából jutottam:
    "•Alapszintű diagnosztikai adatok – ezek az eszközre, annak beállításaira és képességeire, valamint a megfelelő működésére vonatkozó adatok. Ez a diagnosztikai adatok minimális szintje, amely ahhoz szükséges, hogy az eszköz megbízhatóan, biztonságosan és az elvárásoknak megfelelően működjön."

    Ez szerint a Win10 megbízható működésének feltétele állandó és élő internet kapcsolat. :U Természetesen tudom mire van a telemetria (nem is tiltom semmi programban amit használok) és mit akarnak itt közölni, de baromira nem az van leírva, legalább is magyarul nem.

    A gyűjtött adatok meg külön beállítás engedélyezése után ugyan megtekinthetőek, de az a beállítás alapból nem aktív... Az adatok törlése meg csak lokálisan történik meg, akinek van MS fiókja, az oda társított adatok megmaradnak.

    A Viktoros példát meg továbbra is tartom, teljesen jól jellemzi ezt a helyzetet. Ha nem tetszik, moderáltasd ki.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #33253120

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #107 üzenetére

    Akkor én meg az önlábonlövés kategória vagyok.
    Developer Preview-t használok, és még gyakran tolok is a developer appba infókat. W7 óta vagyok a Developer vonalon, sokáig azért mert azt lehetett ingyenesen használni.
    Aztán a W10 developernél kaptam full W10-et.
    Utána egy ideig nyugodt lett az életem, de valahogy visszahúzott a developer számomra kb semmilyen, de mégis hibajelentős világa.

  • #33253120

    törölt tag

    válasz #33253120 #105 üzenetére

    Meglett. ;(
    Csak épp .svg.png a vége, és nagyíthatatlan.:(
    Jó hülye voltam akkoriban. :)

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #107 üzenetére

    Eddig is el lehetett onnan azt és bizonyos beépített alkalmazásokat távolítani, nem tudom miről hadoválsz... Ráadásul a jövőben még több lesz ott eltávolítható, mint előzőleg már említve volt. Sőt, külső uninstaller programokkal már most is eltávolítható akár mind. Ott van pl. az ingyenes és portable Geek Uninstaller, amiben van külön Windows Store Appok csoport is. Szóval már lényegében most sem kell hozzá PowerShell... Másoknál pedig egy build upgrade után sem települtek újra a már megfelelően eltávolított alkalmazások, olyan is van, mily meglepő...

    "de már most is túl késő. Ha mondjuk csak 5 év múlva derülnek ki a pontos részletek meg turpisságok, akkor megvonjuk a vállunkat és annyit mondunk, hogy: "hmm, hát ez ilyen"?"

    Aha értem, a szokásos 0 konkrétummal már előre szövögeted az összeesküvés-elméletet, meg majd mi lesz ha... Tehát nem tudsz erre vonatkozóan semmit biztosat kijelenteni és alátámasztani, mégis tovább mantrázod... Ez komoly, de tényleg! :U

    Ahogyan az is, hogy így-úgy a W10-nél telemetria, de azért menjen csak mindenhol, legyen bekapcsolva minden programban, de ha az előbbinél be van, az hú mekkora probléma... Az pedig talán annyira csak nem meglepő, hogy a diagnosztikánál a visszajelzéshez kell aktív internetkapcsolat, meg nyilván a rendszer frissítéseihez is, de külső programoknál szintén szükség lehet rá manapság. Viszont használható megbízhatóan képzeld akár offline is a Windows 10, sikerült már többeknek...

    Az meg hogy külön kell engedélyezni a diagnosztikai adatok megjelenítését és párat kattintani a gépházban, nehogy már akkora probléma legyen... A lényeg, hogy már erre is van lehetőség és lehet törölni is a diagnosztikai adatokat. A Microsoft-fiók használata pedig csak opcionális, nem kötelező és lehet helyi fiókkal is használni a Windows 10-et. Ha az előbbivel használják a rendszert, a diagnosztikai adatok akkor is megtekinthetők és törölhetők...

    Azokat a példáidat pedig nyugodtan megspórolhatod, nem ez az a topik! Meg lehet menni máshova téríteni, mert én speciel nem vagyok rá kíváncsi, nekem aztán feleslegesen írogatod a szokásos hülyeségeket... De ha annyira az kell, akkor felőlem mehet még X hsz-en keresztül, meg ameddig engedik... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz guftabi96 #106 üzenetére

    Ezt ennyi erővel írhatnám én is. Azzal pedig nem tudok mit kezdeni, ha nem sikerült megérteni, hogy a beépített alkalmazások eltávolítása nyilván kizárólag csak opcionális és nem kötelező... :(

  • orion1025

    őstag

    válasz freeknight #10 üzenetére

    Nem igazán értek veled egyet, én sem tagadom meg a technikát, de a win 10 egy orbitális vicc... A 8.1 is már egy furcsaság, igaz a laptopon az ketyeg, megszoktam már, de egy szar. A kék halál a nagy kedvencem... Asztalin mindig a win 7 kerül porondra, igaz kicsit "fapados", de annyira minimális problémám volt vele az évek alatt, hogy egyszerűen nincs okom váltani. Játszani nem nagyon szoktam rajta, konzolon kockulok igazából, így engem ez nem érint hátrányként. Szerintem az XP és a 7 is egy baromi jól eltalált konstrukció, nem véletlenül lett ennyi ember kedvence. Sajnos a 10-nél az egész win lénye veszett oda, és lett egy korcs linux beütéses förmedvény. A gépház és társait meg már nem is említem, egy kínszenvedés valamit megtalálni, és ez minden, csak nem kényelmes használat. Sokszor mire megtaláltam volna mit keresek, elfelejtettem, mert annyi szarság van benne...

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • domos

    senior tag

    válasz orion1025 #112 üzenetére

    Miért használsz 8.1-et ha az egy szar?

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • orion1025

    őstag

    válasz domos #113 üzenetére

    Csak a laposon van az, azt meg fél évente egyszer kapcsolom be, és azon fürgébb SSD mellet, mint a 7. Nem akkora retek a 8.1 mint a 10, de ha egy fix konfiguráción van kék halál, akkor gondolhatod mit művelt az asztali gépemen. A 10-nél is tök random indítási javítást akart csinálni, holott normálisan le volt állítva előző este a gép, ez a 8.1-nek is nagy mániája volt...

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • orion1025

    őstag

    válasz #33253120 #115 üzenetére

    Már nem, kinőttem a linuxos korszakomból.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • orion1025

    őstag

    válasz #33253120 #117 üzenetére

    Nem szoktam megsértődni :) A laptopon rajta ragadt, de mivel nem használom, csak van, ezért nem is zavar. Ellenben a hétköznapi használatban herótom van a bonyolult és nem gördülékeny dolgoktól.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • domos

    senior tag

    válasz orion1025 #114 üzenetére

    Fura ezt a sok rosszat olvasni, persze ahogy a múltkor is írtam, valószínűleg nekem van szerencsém az eszközeimmel.

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #110 üzenetére

    Tudod, ha aktív lett volna az eltávolítás gomb a korábbi buildben az alkalmazások és szolgáltatások ablakban amikor kerestem a szokott helyen, akkor nem fordulok a google-höz és nem találkozok a powershel-es megoldással. Miért tettem volna? A legkevésbé sem érdekel a powershell... Lehet, hogy a store-ban volt uninstall lehetőség valamerre de arra akkor nem jártam mert hát erre van az alkalmazások és szolgáltatások ablak, hogy töröljük ami nem kell...

    A többi írásomat meg úgy érzem erősen félremagyarázod. Nem az a bajom, hogy telemetriáznak. Csinálják. Egy Mozzilla jellegű cégnél megbízom ebben, mert ott ha összeomlik a böngésző, akkor megkérdezi, hogy elküldheti-e a meglátogatott weboldalak címeit is a könnyebb hibakereséshez. Ez egy kicsit kultúráltabb megoldás, mint kollektíve elküldeni minden meglátogatott weboldal címét, ami az egyik adv. opció a 10 telemetriájában.

    W10 esetén ma már viszonylag jól lehet állítani, hogy mit küldhet el, de ehhez elég sok időnek kellett eltelnie, meg pár botránynak. Az egész botrányt meg lehetett volna előzni egyenes kommunikációval és alapból normálisan konfigurálható opciókkal.
    Bemásoltam neked azt a fasságot az MS weboldaláról de amit írtál rá az alapján azt se igazán fogtad, hogy mi a gond azzal a mondattal. Elmondom, hogyha csak nem fordították tévesen magyarra, akkor teljesen fals amit ott leírnak. Egyszerű félrevezetés ami alapján élő internet kapcsolat nélkül nem megbízható a W10. Ez természetesen fasság, de ez van odaírva az alapadatok küldésének indoklásához.
    Le lehetne írni egyértelműen, hogy a W10 további fejlesztéséhez és meglévő hibáinak javításához, stb. használják őket. Ennyire egyszerű lenne normálisan megfogalmazni...

    Röviden összefoglalva, nem, nem bízok az MS-ben az adatgyűjtés terén és amit az utóbbi években tettek vagy nem tettek ebben a témában, az alapján alakítottam ki ezt a véleményemet. Egyszerűen nem szolgáltak rá a bizalomra.

    Úgy érzem nagyon erősen ignorálsz mindenkit, aki a józan ész erejével észre akar vetetni veled dolgokat. Ha ez nem tetszik, ott van az ignorálás lehetősége, élj vele és akkor a posztjainkat se fogod látni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • orion1025

    őstag

    válasz domos #119 üzenetére

    Valóban szerencséd van akkor, ha nincsenek anomáliák. Az Asszony is tizezik a laposán, de neki is sokszor van indítási javítás, pedig nem analfabéta, pláne ha már a HP-nél dolgozott hardveres javítóként, tehát nem full amatőr user, de nála is kiveri a biztosítékot, és nem tud jó ízűen beszélni az egész rendszerről. Szerintem a Mikrofos igen erősen mellé nyúlt ennek a rendszernek a "véglegesítésével", pedig tényleg vártam a rendszert mint a nagy megmentőt, de egy hatalmas csalódás az egész.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #120 üzenetére

    Tehát anno lehet nem néztél utána rendesen, meg nem is derült ki melyik verzióról volt szó, de továbbra is úgy adod elő általánosítva, hogy nem lehet eltávolítani semelyik verziónál és mindenképpen PowerShell kell hozzá, ami történetesen nem igaz... Úgy hogy ingyenes külső programmal is könnyen megoldható, plusz egyéb modern alkalmazások is, úgy meg pláne nem.

    Az pedig egyszerűen nevetséges, hogy azon a 2 mondaton rugózol és próbálod félremagyarázni, hogy mekkora félretájékoztatás... Ráadásul aktív internetkapcsolatot még csak nem is említenek az idézett részben, de persze az is külön ki van mantrázva...Meg mintha akkora extra lenne, amikor manapság már kb. alap dolog, hogy sokan eleve online használják a rendszert. Abban pedig nincsen kb semmi, hogy leírják a diagnosztikai szükségességét, sőt ez már korábbi híreknél is volt téma. Kellenek bizonyos információk és visszajelzések a rendszer fejlesztéséhez és az esetleges hibák javításához, nem meglepő. Meg ha már itt tartunk, akkor pl. a gépházban nem is az a szöveg van, ami idézve lett a weboldalról, az meg a másik. Ráadásul az utóbbinál is le van írva megannyi más dolog azon kívül, meg hogy pontosan mire használják és nem arra van kihegyezve a mondandó, hogy diagnosztika nélkül egyáltalán nem használható és nem fog rendesen működni a rendszer... A másik meg az, hogy nyilván nemcsak a diagnosztikából áll a dolog, hanem ott vannak a frissítések is, amik telepítéséhez nyilván szintén kell aktív internetkapcsolat kell nem meglepő módon, sőt más operációs rendszereknél is...

    Az pedig egyáltalán meglepő pláne annak a bizonyos másik platformnak a híveként, hogy nem bízol bennük, nem felel meg számodra a rendszer, minden létező dologba bele kell kötni kényszeresen... Sőt, eleve az ellenkezője lenne a nagyon meglepő... :DDD

    Hát tudod az olyanokat ebben a témában mint te, pláne az előzmények és a nézetek ismeretében, lehet jobb is lenne ignorálni... De ugyanakkor nem kell mellé a képmutatás sem, mert nyilvánvaló, hogy az ilyenek miért írnak az ilyen témájú topikokba... :U Ismerem már jól az ilyet, nekem már bemutatkoztak és felesleges n+1-edszerre elkezdeni a messiás térítést...

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #122 üzenetére

    "de továbbra is úgy adod elő általánosítva, hogy nem lehet eltávolítani semelyik verziónál és mindenképpen PowerShell kell hozzá"

    Nem igaz. Olvasd el pls újra, amit írtam. Miután írtad, hogy már el lehet egyszerűen távolítani akkor megnéztem és már valóban úgy volt, igazat is adtam ebben és örülök, hogy már így van. :U

    A többi mondandódra ezek után nem is reagálok tovább. Kissé moonman utóérésem van veled kapcsolatban...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #123 üzenetére

    "A Candy Crush Saga nem távolítható el hagyományos úton, powershellből lehet csak törölni a társaival együtt."

    Ebből indult, erre vonatkozott a kijelentés, hogy így általánosítva nem igaz. Fogjuk rá, hogy talán valamelyik régebbi buildnél esetleg nem lehetett, de pl. már a 1709-nél is volt ilyen eltávolítási opció, meg talán a 1703-nál és némelyik előzőnél is. Az említett külső programmal meg kb. akármelyiknél. Viszont a lényeg az lett volna, hogy most felhozva ezt eleve az aktuális verziót kellett volna alapul venni, nem pedig valamelyik, netán már nem is támogatottat, de mindegy. Utólag viszont valóban írtad a válasz után, hogy jó, akkor már el lehet, ez igaz. Vagyis nem kellett volna a "továbbra" jelző, akkor legyen így.

    Ez az utolsó megjegyzés nem teljesen világos, de ha arra vonatkozik, amire gondolok, akkor kikérem a magam és az ő nevében is! Tudnék erre mit írni, de ezek után inkább nem teszem, nem ér annyit...

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #124 üzenetére

    Ha egy valami sz*r a régi verzióban, nem fogja automatikusan az ember vizsgálni, hogy még mindig ugyan olyan rossz-e az amire szüksége sincs... Én pl. az MS storet semmire se használom, első dolgom törölni az ikonját a tálcáról és startmenüből és elfelejtem, hogy létezik.. ha valamit is keresnék ott keresném utoljára (windows 8 tapasztalat alapján "haszontalan" funkció.. több linuxos ilyen "store" is jobb volt nála anno, azóta se nézegettem)...
    Bár egy "külső fejlesztő" általi program, szerintem nem épp válik az ms számára "előnnyé" ...

    De linux alatt a terminált használom és "szeretem" mert a célnak megfelel, és távolról kis adatsávszélesség mellett is jó.
    De a powershellel nem tudnék mit kezdeni, nem használom, nem feltétlen akarom használni ha használnám is bármire (nem is tudom mi a különbség közte és a cmd között).. de ez is talán azért van mert sose jutott eszembe, hogy én windows szervert akarnék bárhova is (minek?)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #124 üzenetére

    Jól van, a moonman jelző túlzás volt. Mondjuk őt még senki nem űberelte itt a PH!-n, évekig olvastuk gyönyörű posztjait mire végül a stílusa miatt kirakták. :)

    Egyébként pont úgy voltam az említett dolgokkal, ahogy most DraXoN írta. Attól eltekintve, hogy a WSL telepítését már a Store-ból kell csinálni, így már használtam valamire a Store-t de amúgy más hasznát még nem vettem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz DraXoN #125 üzenetére

    Akkor leírja, hogy azzal a régivel tapasztalta azt, ennyi. De ha később újra előkerül a téma és azóta kijött több újabb verzió is, akkor valahol alap lenne azoknál is, vagy csak az aktuálisnál lecsekkolni, mielőtt újra a korábbi tapasztalatokra hivatkozik. Ráadásul a "normál" kiadásoknál és frissítési csatornán egy-egy verziót amúgy sem lehet a végtelenségig használni és előbb-utóbb váltani kell egy újabbra.

    A parancssor és a PowerShell pedig hasznos tud lenni Windowsnál, ahogyan van akiknek a Store is. Ha nem használod őket, akkor nem, ilyen is van. Azt a másik platformot és annak a rendszereit viszont nem kellene idekeverni, az más téma...

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #126 üzenetére

    Habár Moonman kissé MS b*zi volt, de ugyanakkor igen sokmindenhez értett, és bizony sokszor mondott okos dolgokat. Amúgy meg nem kirakták, hanem magától elment, mert sokan piszkálták a fenti okok miatt.

    Amúgy tudja valaki, hogy mi van vele?

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz orion1025 #121 üzenetére

    Különösebb gond még nálam sem volt, pedig 1000 éve Win 10 van itthon mindenen.
    2 asztalin (Skylake platform, meg egy ősrégi Core 2 Quad konfig), meg a laptopon is.
    Egyedül a laposon idegesítő, hogy indításnál sokszor egy csomó ideig tekeri 100%-on a winyót, mert minden bizbaszt elkezd futtatni a háttérben.
    Ezen kívül nekem még gondom nem volt vele. :N

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #127 üzenetére

    Jól van, ejtsük a témát. Örülök neki, hogy már nem olyan faék a W10, mint volt kezdetben. Már annak is örülök, hogy az új build nem kapcsolta vissza a gyors rendszerindítást kérdés nélkül.

    Viszont terminált felhozni teljesen releváns, mióta van WSL. Pár hete váltottam munkahelyet, itt nagyrészt win10-el szerelt dolgokat gyártanak, ehhez képest az első napomon már WSL-hez kellett nyúlnom, hogy egy célprogram forrását frissítsük és utána újrafordítsuk, amit alapból nem támogatott mikrovezérlő programozására használunk.
    Szerencsére van átjárás a WSL és a Windows között a fájlrendszerben, így lehetett fájlokat mozgatni köztük és meg tudtuk oldani a problémát. Volt ugyan nem WSL-es módszer is a dologra, de az nem akart működni elsőre, így le tudtuk csekkolni, hogy merre van a hiba és végül WSL-en kívül oldottunk meg. - WSL alatt nincs USB kezelés per pillanat.

    Tamás88: értett persze, nem véletlen MVP. De mindeközben fórum inkompatibilis is volt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hunluki

    senior tag

    válasz King Unique #127 üzenetére

    Észrevetted hogy pontosan azzá váltál ami ellen elkezdtél harcolni? :) (fixme ha nem, nem akarnék valótlant írni) Még mielőtt félreértés lenne, mindenki azt használ amit akar, ő dolga, kinek ez fekszik, kinek az, valaki szeret mókolni, valaki csak böngészni akar, valaki meg játszani pl. Nekem van almám, zöld robotom, ablakaim, pingvinjeim, sőt még talán hordozható ablakot is vettem volna ha nem szántja be az MS.

    Visszatérve az első mondatra: Mi is szokott lenni a "linux huszárok" elleni mondóka? Odajön a windózos topik alá és osztja az észt, bezzeg a windowsos emberke sose megy a linuxos topic alá megmondóembernek.

    ps: no offense, látom hogy értelmes kommenteket írsz, segítőkész vagy más topikokban, stb. De ugyanakkor már te is kezdesz picit átesni a huszár kategóriába :) Valakinek ez a rendszer fekszik, valakinek az és sajnos az tény hogy a W10 elég megosztóra sikerült. Reszelgetik persze, előbb vagy utóbb végre jó is lesz de most még rengeteg olyan hibája van amivel a korábbi windózerekkel fel sem merült. Persze, javítják majd idővel, de akkor majd jön másik hiba, aztán ha sikerül egy stabil buildet a gépedre imádkozni akkor reménykedsz és tolod ki a frissítések idejét amíg csak tudod mégmielőtt a redmondi zsenik megint bele nem turkálnak valamibe ami miatt tépheted a hajadat :)

    [ Szerkesztve ]

  • Silεncε

    őstag

    válasz CPT.Pirk #130 üzenetére

    A WSL-el egy baj van, amit egy másik fórumon fogalmaztak meg: olyan mint a guminő, alkoholmentes sör, koffeinmentes kávé.. :D Ha már terminált akarok használni, inkább bootolok egy linuxot és megoldom azon

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #130 üzenetére

    Az már megtörtént és az a hsz eleve másnak volt címezve, általánosan az "emberre" (user) vonatkozón voltak leírva azok a gondoltatok...

    A terminál és a WSL pedig eleve nem is volt téma, az előbbi más vonatkozásban, nem a Windowshoz kapcsolódóan lett megemlítve abban a másik hsz-ben, azért volt az a megjegyzés... A parancssor (CMD) és a PowerShell viszont már igen abban és a válaszban is.

  • King Unique

    titán

    válasz hunluki #131 üzenetére

    Aha, szerinted... Ennyi erővel más is mondhatna hasonlót visszafelé és ahogyan nézegettem mostanában, aktív szoktál lenni az ilyen témáknál... :) Egyébként meg nem mondanám, pláne nem ilyen formában. Az viszont igaz, hogy nem sok értelme van ezeknek az online szóváltásoknak és nem kellene erőltetni, ráadásul a valós eseményekre sincsenek hatással. De azért időnként meg lehet jegyezni ezt-azt, ha reális észrevétel van, vagy ha már ugye megszólítják az embert... :D

    Nyilván mindkét oldalon megvan az a bizonyos észosztás és arra is akad példa, amikor a windowsos megy a másik rendszerrel kapcsolatos topikba. Viszont ahogyan megfigyeltem pl. csak ezen a fórumon évek óta nagyobb részt inkább az ellenkezője szokott jellemző lenni és arról az oldalról gyakran a szereplők is kb. ugyanazok ... :)

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz King Unique #134 üzenetére

    Nálam általában az szokta megcsavarni a neuronhálót a buksiba ha valaki full alaptalanul full valótlant állít :) Igazából ezen felül nem nagyon szokott érdekleni, már kinőttem ebből, átolvasom, bólintok egyet aztán megyek tovább.

    Ellenben ha valaki kapaszkodik nagyon egy olyan dologba ami a saját személyes tapasztalatommal megy szembe, akkor nyilván ki fogom fejteni neki a dolgot mert saját magam vagyok az infó forrása, nem pistike a szomszédból, nem a marinéni vagy a józsi haverja a hegyről :D

    Amúgy az informatikában pont ez a szép hogy két azonos gép is képes másképp viselkedni, szóval simán benne van hogy mindenkinek igaza van, de legalább generáljuk a letöltést a fórumnak ;)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #134 üzenetére

    DraXoN említette ezeket a dolgokat a #124-ben, arra válaszoltál és arra meg én írtam.

    Silenc3Hun: annyi a meló, hogy még nem jutottam oda. A telepítő pendrive már készen van, csak idő kellene. Amúgy nem rossz dolog a WSL, korábban is rá voltam szorulva bash for windows használatára fejlesztésben az egyik korábbi melóhelyen Win7 alatt, csak az meg nem volt 1:1-ben bash kompatibilis, szintaxis eltérések voltak benne itt-ott. A WSL legalább up-to-date dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz CPT.Pirk #136 üzenetére

    Hopp, kicsúsztam a modból. Nyilván a WSL-t már én hoztam fel a terminál kapcsán, de egy jó példa arra, hogy nem utálom zsigerből a Windózt. Mondjuk ennek a WSL beépítésnek is van oka, Linuxos eszközökhöz szokott fejlesztőket kívánnak így átcsábítani Win10-re de attól még örülök, hogy ott van mert meg tudja könnyíteni a munkámat.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #134 üzenetére

    "Nyilván mindkét oldalon megvan az a bizonyos észosztás és arra is akad példa, amikor a windowsos megy a másik rendszerrel kapcsolatos topikba. Viszont ahogyan megfigyeltem pl. csak ezen a fórumon évek óta nagyobb részt inkább az ellenkezője szokott jellemző lenni és arról az oldalról gyakran a szereplők is kb. ugyanazok"

    Hajjaj, a linuxos közösség egyenesen tönkreteszi a windows júzerek életét! ;]

    Én pedig úgy érzem a komplett fórumon, hogy a microsoftról és munkásságáról tilos bármilyen negatív kritikát alkotni, legkülönösebben akkor, ha igaz.
    Itt egy példa: Ebben a cikkben le lett írva, hogy a ms mennyire durván rajong a linuxért, és hogy mennyire szereti.

    Aztán jöttem én, mindenkinek szépen elrontva az egyébként madárcsicsergős napját, és beközöltem azt a hirdetést amit egyébként árukereső.hu szerte lehetett látni egy szép microsoftos támogatói tartalom pecséttel.

    Mondjuk én csak arra akartam helyezni a hangsúlyt, hogy a microsoft nem teljesen állít igazat, míg mások mindenáron bizonyítani akarták hogy a linux egyébként mekkora xar a windowshoz képest.

    Ott is, meg a te hozzászólásaidból ítélve is erőteljesen látszik, hogy rosszul vagytok, ha valaki a windows vagy eleve csak a ms hibáit fel meri hozni, legkülönösebben akkor, ha mondjuk pont igaz, mintha kb. tilos lenne erről beszélgetni, legalábbis sokak részéről mindenképp zéró tolerancia van ez ügyben.

    De amúgy tényleg nem értem ezt a háborút, sokaknak derogál a linux létezése, sőt egyenesen lázítást vált ki, ha valaki meg meri említeni, hogy bizonyos dolgokban sokkal jobb a linux a windowsnál, ami igaz vagy sem, az égvilágon abszolút semmin sem változtat.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #138 üzenetére

    Hát tudod általánosítani nyilván nem kell mindenkire vonatkozóan és tisztelet a kivételnek, de egyes tagok ezt a vegzálást csinálják itt fórumon már 5+ éve, vagy ki tudja mióta... :D :U

    Egyébként meg rosszul érzed és kevered a dolgokat, az a példád meg egyszerűen nevetséges. De ugyanakkor másrészről pont találó és igazolja azt, amit nemrég írtam. Mármint olyan értelemben, hogy ott van egy topik Microsoft és linux témakörben, ahol mehetne akár kulturáltan is a diskurzus és nem feltétlen kellene eltolni az n+1-edik W & L flama-be. De neeem, megjelensz te és már a legelső hozzászólásoddal elkezded a flame-et, generálod a feszültséget... Majd utána képmutató és mártírkodó módon megjegyzed, hogy nem érted hogyan lett ebből ez, holott más is leírja, hogy nyilván pontosan azért csináltad és már ráadásul sokadszorra... :U Inkább a témához kellett volna érdemben hozzászólni a szokásos trollkodás helyett...

    Szóval ezek után nem gondolnám, hogy pont neked kellene itt ez ügyben számonkérni másokat... Meg ha már zéró toleranciát emlegetsz, akkor ennyi erővel némi túlzással csaknem minden MS, Windows cikknél leműveled az előbbit és nem számít az, hogy más tagok nem már kíváncsiak erre. Van amikor másik oldalról az ellenkezője is előfordul a windowsosok felől, de azért milyen érdekes, hogy nagyobb részt nem az szokott jellemzőbb lenni és pontosan erre utaltam már az előző válaszban is, szóval nem kell mártírkodni, hogy miket írogatnak szegény másik rendszerről...

    Az meg a másik, hogy van különbség aközött, amikor valaki a Windowsnál kulturáltan leírja a problémáját és megoldást keres, meg aközött, amikor olyan stílusban adja elő és generálja a flame-t... Ahogyan aközött is, amikor azért reagál, mert más a véleménye, máshogyan tudja és tapasztalja azt a dolgot, meg aközött amikor valaki szimplán csak trollkodni és a szokásos műsort csinálni megy abba a topikba...

    "az égvilágon abszolút semmin sem változtat."

    Na ez viszont igaz, hogy az égvilágon tényleg semmin nem változtat és érdemben semmilyen eredménye nincsen / vsz nem lesz a keresztes hadjáratodnak. De ezt talán már 5 évvel ezelőtt is írták... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #139 üzenetére

    Igazából ezzel a magas lovon ülő, lekezelő hozzászólásoddal csak alátámasztod azt, amit írtam. Amire reagáltam itt hsz-ben éppen te voltál az, aki általánosított.

    Ha már belinkelted azt a két hozzászólást, a maradék reakciót is belinkelhetted volna, mert így csak a valóságot torzítod (nyilván szánt szándékkal).

    Továbbá, nem értem továbbra sem azt, hogy miért nem szabad kritizálni a microsoftot? Vagy csak nekem nem szabad? Persze tudom a választ, de inkább megtartom magamnak.

    A microsoft hirdetése a linux ellen, igenis lejárató propaganda volt, ami valótlanságokat állított. Ezt csak megemlítettem. Tudom, hogy szörnyen fáj, de ez az igazság.
    Az, hogy a windows/linux miben és mennyire használható teljesen irreleváns a téma szempontjából, csak ebbe kötöttek bele, mert amúgy nem találtak volna rajta fogást.

    Egyébként meg ha annyira szívfájdalmad a téma, miért jöttél egyáltalán ide? Eleve a bejegyzésben kulturáltan leírta valaki, hogy elégedetlen, te meg jól leoltottad, hogy újabb hater cikk / bejegyzés, tele a szokásos hülyeségekkel...

    Zéró tolerancia...

    "Van amikor másik oldalról az ellenkezője is megvan a windowsosok felől, de azért milyen érdekes, hogy nagyobb részt nem az szokott jellemzőbb lenni és pontosan erre utaltam már az előző válaszban is, szóval nem kell mártírkodni, hogy miket írogatnak szegény másik rendszerről..."

    Ez mi, ha nem általánosítás?

    A keresztes hadjáratról meg annyit, hogy ha valaki, akkor te műveled itt, ha valaki valami rosszat mer írni a windowsról vagy esetleg ms-ről, mint ahogy az előző hsz-ben is írtam. A reakciód hevességén is látszik a zéró tolerancia.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #140 üzenetére

    Aha, te így gondolod, vagy csak így szeretnéd erővel beállítani, hogy a magad igazát valahogyan alátámaszd... Ennyi erővel mondhatnám visszafelé én is ezeket, sőt még cifrábbakat is, ha megnézem a sokéves munkásságodat ezen témáknál...

    Azon pedig nincs mit magyarázni, ami a másik topikból linkelve lett, tökéletesen beletrafált a fórumtárs és nyilván nem véletlenül írta azt, amit. Ráadásul ki is emelte, hogy nem ez volt az első eset, hanem már a sokadik alkalommal műveled ezt... Az pedig tökéletesen igazolja az elvakultságokat, ha szerinted minden egyes pont, minden egyes állítás amit a másik topikban más tagok írtak teljes mértékben valótlan és semmi igazság nincsen benne... Pont az a helyzet, hogy eleve neked fáj és nem tudod elfogadni ezeket és a sok éve fennálló tényleges helyzetet, azért műveled azt minden ilyen topikban, amit... Ha más nem ért egyet a nagy eszmékkel, akkor mindenáron nekiugrasz és kiforgatod a szavait, ami abban a topikban is látható volt. Zéró tolerencia...

    Aztán ha már így megkérdezed, hogy ki miért van itt, akkor ennyi erővel én is kérdezhetném ugyanezt. Bár nálad nyilvánvaló egy windowsos topikban hogy miért, pusztán csak trollkodni és kötekedni, semmi másért... :U Annál a linkelt hsz-nél pedig hiába próbálod csúsztatni a dolgokat, mert megint nincs igazad.... Eleve onnan indult, hogy más is kifogásolta a bejegyzésben leírtakat és megemlítette, hogy azért nem éppen úgy van minden. Arra válaszoltam magam is és egészítettem ki még néhány reális felvétéssel a témához, a Windows 10-hez kapcsolódóan. Lehet az a mondhat nem kellett volna az elejére, de azt már ne akard kényszeresen ráfogni, hogy nem volt a leírtaknak semmi valóságalapja, mert bizony volt. Na meg én veled ellentétben legalább a témához kapcsolódóan is hozzászóltam többször ebben topikban...

    Az pedig érdekes, hogy még általánosítást emlegetsz, amikor többes számban és lényegében általánosítva "rosszul vagytok", "legalábbis sokak részéről" stb. kijelentésekkel jössz... Itt megint nem kellene csúsztatni pláne úgy, hogy az előző válasz elején még ki is volt emelve, hogy tisztelet a kivételnek és nyilván nem mindenkire vonatkozik ezen a fórumon sem. Valamint utána és abban a szövegkörnyezetben kb. magától értetődő, hogy azokról van szó, akik rendszeresen művelik ezt akár itt is. De elnézést, ha nem lettél kiemelve külön és nem volt elég egyértelmű... :DDD

    Hát tudod, ehhez az utolsó gondolathoz meg annyit, ha valaki, akkor már nehogy te ródd fel nekem, pláne az eddigiek tükrében... Ha egy Windowszal kapcsolatos témánál kifogásolok valamit, akkor az azért van, mert az adott állítás nem feltétlen úgy teljesen úgy van és némi pontosítást, avagy akár cáfolatot igényel.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #141 üzenetére

    Semmit nem állítok erővel, pusztán leírtam a véleményem. Elismerem, hogy ez sokaknak nem tetszik, de igazából nem érdekel.

    Igen, a mondandód elejére nem kellett volna az jelző, és itt jön ki, hogy ha tényleg kulturált társalgásról beszélünk, akkor eleve nem úgy indítasz egy akár számodra is megosztó cikkben, hogy egyből a cikket/bejegyzést/hsz-t író személyét támadod.

    Az igazságtalanságot sem szeretem, és ezt is meg szoktam szólni/ véleményezni. Ugyanez történt az általam linkelt Azure-os cikkben, amikor a monopóliummal megáldott ms, akinek egyébként szinte végtelen pénze van, megpróbálja lejáratni egy egyébként non-profit közösség munkáját, holott azt állítja mennyire is szereti a linuxot.

    Továbbá, ami még nem tetszett, hogy a fórumtárssal, aki egyébként ennek a közösségnek is a tagja, amiért elég sokat tesz a fórumos részvételével, szintén elég lekezelően beszéltél minden egyes hsz-edben, holott ha valaki, ő nem érdemli meg ezt a stílust. Még mielőtt félreértenéd, ezt csak azért jegyeztem meg, mert még te oktatsz ki másokat, hogyan kell viselkedni.

    A témához on topikban kapcsolódóan meg azért nem szóltam hozzá, mert nekem jelenleg a windows 10-zel semmi bajom, már beállítottam úgy, hogy ne okozzon problémát. Persze klassz, hogy te is segíteni szeretnél (?) másoknak ebben, csak akkor ne tűnjön úgy a mondandódból, hogy ők mekkora kretének hogy nekik nem sikerült elsőre.

    Egyébként te látsz bele mindenféle vallásnak meg fanatizmusnak titulált ideológiát a hsz-eimbe, amiket a mai nap folyamán (is) egyébként egy windowson futó chrome-ból írtam. Ennyit az elvakultságomról.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #142 üzenetére

    Leírtam én is, még ha neked nem is tetszik és kényszeresen próbálsz belekötni mindenbe... Azt elhiszem, hogy nem érdekel, hiába ír neked bárki bármit évek óta, mert fent van az bizonyos szemellenző...

    Ha már kulturált társalgás, akkor bezzeg más leírhat akármit, az nyilván nem csípi a szemed, csak az a lényeg, hogy valami Windows/MS stb. fikázás legyen,... Lehet nem kellett volna az a mondat az elejére, de ennyi erővel mások mondandóját is lehetne elemezgetni és belekötni a stílusba.

    Az pedig nem meglepő, hogy sunyi módon egyoldalról próbálod beállítani a dolgokat és idelinkeled egy bizonyos másik tagnak címzett válaszokat. De azért voltak ott egyebek ugyanúgy a másik oldalon is és nem véletlenül szokták azt mondani, hogy az ilyenhez általában 2 ember kell... De az mondjuk igaz, hogy veled ellentétben többnyire azért kulturáltabban sikerült eddig vele társalogni ebben és más a témákban, aminek nyilván megvan az oka. Az pedig szimpla képmutatás, amikor azt emlegeted, hogy ki mit érdemel, de közben ebben és más topikokban is szándékosan provokálod a más véleményen lévőket és direkt kelted a flame-t. Amit ugye nemrég abban a bizonyos másik topikban is megtapasztalhattunk már a kezdő hozzászólásnál és nyilvánvalóan az sem véletlen, hogy többen nem értettek egyet veled... :U

    Az pedig meglehetősen furán veszi ki magát, hogy állítólag semmi bajod nincsen a Windowszal, illetve újabban a 10-essel, de azért ahol lehet csak próbálsz évek óta belekötni, ahogyan a MS-be is...Sőt, korábbról még emlékszem arra is más hasonló témáknál, amikor a Windows userek voltak ilyen-olyan jelzőkkel ledegradálva... Szóval nem kell itt a mellébeszélés és a kamu mártírkodás, meg a kamu jófejkedés, nagyon nem áll jól... :N

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #143 üzenetére

    A másokra mutogatás meg személyeskedés helyett nem ártana neked egy önvizsgálat, mert előfordulhat, hogy van rá esély, hogy esetleg tévedsz. :)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #6 üzenetére

    nem tudom, a kvm hogy működik, a xen-nél volt olyan probléma, hogy az emulált biosnak van uuid-je, és azt minden indításkor random választotta a hipervizor. ettől raplizott a w10. ha beállítottam egyet fixen, utána már nem raplizott.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #144 üzenetére

    Ezt ennyi erővel akár én is mondhatnám visszafelé, meg azt, hogy 2-n áll a vásár, plusz nem én kezdtem... ;) De mindegy is, mert nem érek rá most ilyenekkel foglalkozni, szakmai topikokban is vár néhány kérdés és egyéb tennivaló is akad.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #143 üzenetére

    Ha már példa voltam, én nem vagyok igazi Linuxos arc. De Windowsos sem. Előző egy évben KDE-s Linux Minten dolgozva kerestem pénzt, most Win10-en csinálom ugyanazt, ezeket megelőzően meg Win7-en nyomtuk évekig a HW fejlesztést.
    Windowst a 3.1-es óta használok, Linux disztrókat meg 2008 óta.
    Itthon többnyire Win10 megy mert még nem találtam ki jó megoldást a torrentek közös futtatására, valamint 1-2 olyan játékom is van, ami nem multiplatform, így itthon dualboot van. A dualboot-tal a ChakraOS egyik tesztelője vagyok és mikor olyanom van, akkor x napig csak azt használom, azon játszok és esetenként dolgozok is.
    Szóval elég sok mindent megtapasztaltam már mindkét oldalon. Pár példa:

    Ha elég sok üzenetet küldesz egy Win7..Win10 gép soros portjára (teljesen szabványos módon), akkor előbb-utóbb a Windows nekiáll magától ms balltrack egérhez drivert telepíteni és utána a soros port elkezdi mozgatni az egeret, ezt követően pedig többnyire csak a reset gomb segít. Ugyanígy tudok fasságokat mondani Linux oldalon is, ott alapból nem kötődik eszközhöz a kiosztott USB port név, így ha kihúzol két soros-usb átalakítót majd fordított sorrendben dugod be őket, akkor a .../usb1 és .../usb2 észrevétlen megcserélődik, te meg nézel mint a moziban, hogy mi van míg nem közli veled egy tapasztaltabb kolléga, hogy itt nem úgy van, mint Windows alatt.
    Az igaz, hogy emiatt viszont Windows alatt el tudnak fogyni a kiosztható port nevek (ez W7-en 256 volt), ami után csak regedit turkálás segít és ez termékeink gyártásban napi szinten megesett, ha rendesen teszteltek a srácok, mert egy termékünk modemje rögtön 4 új port nevet foglalt be magának...

    Mint itt kiderült, én sem vagyok mindenből up-to-date, megesik. Ugyanakkor az is igaz, hogy nem tudtam magam megértetni veled, mikor a telemetria problémáiról írtam. Amiket idéztél és azokra reagáltál, a szerint abszolút nem jártam sikerrel, de nem erőltetem tovább. Van egy markáns véleményem a kérdésről, de ez talán nem is meglepő, miután a mai világban havonta kiborul a bili valamilyen adatlopás témában. Most utoljára épen a google+ bukott egy szépet, nem rég meg a Facebookkal voltak ilyen dolgok és ezek nem jóskapista házi weboldalai.
    Így már talán érthető, hogy miért van sokunknak gondja a W10 alatt rendszerszintűvé fejlesztett adatgyűjtéssel, ami csak az után finomodott beállítások terén, hogy n+1 helyen kötöttek bele a cég gyakorlatába és már kezdett kínos lenni nekik...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz CPT.Pirk #147 üzenetére

    Win10-en telemetria meg egyéb kémkedés ellen érdemes bekonfigolni az o&o shutup10 nevezetű alkalmazást. Alapból portable verzió, szóval nem kell telepíteni, csinál egy visszaállítási pontot, aztán újra kell indítani.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #147 üzenetére

    "mert még nem találtam ki jó megoldást a torrentek közös futtatására"

    Ezt hogy kell érteni, mert ha Windows 10-en és Linuxon is szeretnéd ugyanazt torrentezni, akkor neked egy bankkártya méretű pc-re (Banana pi, Rasberry pi, stb.), egy usb-s hdd-re és az OMV-re van szükséged. Kliensként pedig a Transmissiont tudod használni, mindkét rendszeren ugyanúgy működik. A játékok az más tészta, ott "még" nincs választási lehetőség.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tamás88 #149 üzenetére

    Úgy, hogy amikor átbootolok a másikba, akkor ugyanazokat a torrenteket tudjam futtatni, az nélkül, hogy kézzel adogassam hozzá a torrent fájlokat. Az rpi jó cucc, de nincs sata portja, az USB aljzatának a sávszélessége meg túl kevés hozzá, hogy értelme legyen arra hdd-t kötni. A bananaPi-nek már van sata portja , de az igazság az, hogy nem akartam még 1 eszközt itthonra. Annyit nem torrentezek, hogy szükségem legyen ilyesmire.

    Játékokra amúgy ott van a Steam proton-ja, amit nem rég adtak ki.

    Apollyon: egyszer megnéztem, de az ilyen toolok használatáról az XP korszak után leszoktam.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák