Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DithenS

    senior tag

    válasz MaCS_70 #72 üzenetére

    Mert ezt teszik,észre kellene már venni hogy a világ nem úgy működik ahogy hisszük.
    Nézd meg a HDD gyártókat,van 5-6 márka de az 2-3 cég tulajdonában van akik érdekes mód ugyan annyiért árulják a dolgaikat.Először az árvízre hivatkoztak,de annak már lassan 6 éve és soha sem csökkent vissza az ár.DRAM is nagy biznisz főleg az okostelefonok miatt.Pár telefon és meg is egyeznek az árakról ami megint hasonlítani fog.Szóval ennek nyoma nem lesz csak te veszd észre hogy felnyomják az árakat a duplára valami hülye indokkal például az okostelefonokra hivatkozva,de 5 év múlva is ennyi vagy drágább lesz a ram,olcsóbb nem lesz soha.

  • kovy79

    őstag

    válasz MaCS_70 #20 üzenetére

    Kb szó szerint azt akartam írni, amit te. :)
    Ilyen a kapitalista világ, a piacgazdaság.
    A melósok milliói vannak felháborodva, ha nem nő a fizetésük, amit a munkáltató vagy volumen növeléssel fedez, vagy az árak emelésével (esetleg megszorításokkal, ami elbocsátásokkal jár)...
    Az itt kommentelők 99%-a igencsak fel lenne háborodva, ha a fizetése a ram árak szempontjából aranykornak számító (szerintük!) időszaknak megfelelő lenne...
    Nem kell csak a magyar béreket nézni, mindenhol elégedetlenség van, lásd a közelmúlt nagy port kavart német Lufthansa, vasutas, postai bérkövetelési sztrájkjait! Vagy ugye a fejlett országok követelték az olcsó munkaerőt biztosító országoktól, hogy azok növeljék a munkakörülmények színvonalát és a béreket (a német szomszédom is úton-útfélen hangoztatta, hogy "jajj szegény kínai munkások" (ez egyébként így van), aztán fel van háborodva, hogy mennyibe kerül egy új IT termék /vagy pl. egy új autó/...)!
    Nevetséges, hogy az emberek mindig fel vannak háborodva. Akkor is, ha nem nő a fizetésük, akkor is, ha nem csökken a termékek ára. Ezt a mai helyzetet egy szint után nem lehet fenntartani!
    Tudom, van fejlődés, gyártásoptimalizálás és szerintem sem jó ez a mostani globális helyzet, de az éremnek két oldala van!

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Új hozzászólás Aktív témák