Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greenity

    aktív tag

    A funkcionális analfabetizmus nem csak jelenkori probléma, viszonylag régóta megvan.

    Néhány dolog az oktatással kapcsolatban:
    - valóban a gyerek a legtöbb idejét az iskolában tölti, a társai körében, de! életének első három éve az, amit a szüleivel tölt jobb esetben, igen meghatározó
    - teljesen igaz, hogy jelenleg a tanítók és tanárok nevelik a gyerekeket, de ez nem optimális, az ő feladatuk nem csak nevelés, hanem oktatás is
    - azért tegyük hozzá, hogy ha az oktató úgy gondolja, hogy rossz a tankönyv, akkor fogja magát nem a tankönyv szerint halad, és erre példa is van; a mai digitális világban millió IKT eszköz segíti azok munkáját, akik hajlandóak hozzájuk nyúlni
    - a minden napos testnevelés nem hülyeség, de el van túlozva, amikor a matek-magyar órák rovására megy, akkor igen csak rossz a helyzet

    Végezetül némi tapasztalat az "én időmből", 2002-2008 között jártam gimnáziumba (nem buktam meg, hatosztályosban kezdtem, és matek tagozatra felvételiztem utána) már az első évtől nem volt elég 1 órát tanulni. Elsős és másodikos gimistaként heti 35 órám volt és ezek után voltak a plusz dolgaink. Az átlag diák 3-4-5 órát tanult, annyi kellett általában.

    Tehát, azt hiszem, hogy a délután négyre hazaérek és már csak 1 órát tanulok és semmire sincs időm, marhára nem kifogás.

    A diákok képességei meg romlanak, folyamatosan, ennek nagyon sok oka van, és nem csak az oktatás.

    "Egy mosolynál jobb a több"

  • greenity

    aktív tag

    válasz Kasya #17 üzenetére

    Én nem bentlakásosban tanultam, csak hatosztályosban :)

    "Egy mosolynál jobb a több"

Új hozzászólás Aktív témák