Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domedee

    senior tag

    Elsőnek a saját kérdésem, mennyit kérhet (amiből még a engedhet is) az ember, ha pályakezdő mérnök, egy amerikai autóipari beszállító cég dunántúli üzemébe menne (piacvezető cég)? A pozíció gyártástámogató-minőségbiztosító területet fed le leginkább. Itt az átlagos albitámogatás és egyébb juttatások nélküli összeg érdekelne. Tényleg ezek mennyik szoktak lenni egy ilyen cégnél?

    Én magam kelet-mo.-i vagyok, az itteni adatokkal képben vagyok, de a dunántúllal kevésbé.

    előre is köszi

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz dabadab #2 üzenetére

    Nem találtam én sem ilyet, ezért ragadtam tollat, vagyis bill-t:) Billgates-t ;]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Hellóka Mindenkinek!

    Nagyon felpörgött a topik az elmúlt napokban. Bár én indítottam, sajna nem volt időm idenézni. A következő történt ugyanis, én elsősorban egy dunántúli ajánlat miatt kérdeztem, hogy oda mennyit mondjak, de -bár a 2. forduló volt- még nem kérdeztek árat, csak a következőben fognak szerintem. De ez után, rögtön a következő napra is behívtak Bp-re, egy másik multihoz. Ebben nem is bíztam annyira, de aztán egész jól ment az interjú és ők is kérdezték, mennyit kérek. Autóipari és minden másféle beszállító és gyártó cég pesti irodája volt. Háát, mivel pályakezdő vagyok, mondtam 250-t. Erre jött a csavar, mert bár azt mondták, hogy majd 1-2 héten belül szólnak, már másnap délelőtt jött a telefon, hogy felvennének :Y :Y :DD :DDD :R meg minden ilyenféle smiley, és taaddaaammmm: ők viszont meglepő módon azt mondták, hogy 280-at adnak. Szóval '' I'm happy! ''. Én meg nem tiltakoztam, ;] . Így mostanában fórumozás helyett ezerrel megy az albikeresés, de nem rossz. Meg az asszonykámnak is keressük a melót Pestiában. (angol-töri tanár - esetleg nincs valakinek valami fülese?)

    mod: Ja, teszt-fejlesztő-dokumentációs mérnöknek röviden kb. Mindenféle ilyesmi dolgom lesz, de a részfeladataim is nagyon bejönnek.

    [Szerkesztve]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Gh0sT #153 üzenetére

    Köszi!

    Én is nagyon örülök neki, főleg úgy, hogy csak simán beküldtem a cv-t, aztán behívtak és egy elbeszélgetésből meg tudtam győzni őket. Egy majd másfél órás angol interjú volt a főnökkel, a HR-es csak néha szólt bele, de ő is nagyon rendes volt. A legjobb az egészben, hogy az elmúlt másfél évben összesen nem beszéltem annyit, mint abban a kis időszakban. :Y Mondjuk úgy, hogy mielőtt bementem, nem tudtam, mit fogok tudni kinyögni. De az első mondat után simán ment. Mondjuk hála a sorozatoknak. Ugyanis mostanában orrba-szájba, mikor szabad időm volt ezeket néztem, 90%-ban angolul, magyar felirattal. Úgy egy tucat biztos volt :D.

    Meg amire még büszke vagyok, mindezt protekció nélkül, pályakezdőként. Ez a legjobb érzés.

    A fizu meg, keleti régióból jövök én is, hááát a br. 190-re bizony már jó szemmel néz néha az ember.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Jégkokó #155 üzenetére

    Kb piacvezető multi cég, és nem gyártósori mérnöknek kerestek, hanem a fejlesztés felé inkább. Ha nem is sikerül elsőre, nem kell elkeseredni, csak türelem kell és úgy odamenni az interjúra, hogy ők érezzék, te kellesz nekik. Én pont négy hónapig keresgéltem melót. Eközben elküldtem olyan 35-40 helyre emailben + 10-15 állásbörzés + 5 cégnél saját honlapon át, ezekből válaszoltak olyan 5-re rögtön, hogy nem kellek (manpower ügynökséges hirdetések, ha jól rémlik). Behívtak 6 helyre és az utolsó sikerült. Eközben elvonatoztam/buszoztam 25-30e Ft-t és 2500km-t kb. De még lehet, hogy fogok az elkövetkezőkben kapni válaszokat a jelentkezésekre, néha tetű lassan megy a HR-esek szekere. Bár azt el kell mondjam, hogy nekem idáig a személyes tapasztalataim csak pozitívak az interjúkról. A válaszadási képességük már nem annyira, sőt inkább az a jellemző, hogy nem hívnak.

    Van egy jó trükk, ha tudsz olyan belső embert keríteni, akit ismernek a HR-esek, akkor kérjél tőle egy olyan mail-címet, ahol olyan ember kapja meg, aki tényleg lelkiismeretesen megnézi, hogy a cv-d alapján kellesz-e a cégnek. Azt írd meg neki, hogy kinek az ajánlására küldöd a levelet neki. Az nem baj, ha nem a te területedhez tartozik, mert akkor olyannak tudja odaadni, aki foglalkozik vele és ismeri a helyzetet. Én pl. így küldtem egy nagy autóipari cégnek, de a HR-s a gazdasági részen volt, mégis tudom, hogy behívtak volna (még lehet, hogy fognak), csak közben szóltunk az ismerős ismerősének, hogy köszi az ajánlást és az infót, de már sikerült.

    Ja, nagyon fontos a jó motivációs/kísérőlevél.

    Mondjuk nem tudom, neked mi a területed?

    [Szerkesztve]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Nimrod #157 üzenetére

    A leggázabb eset az volt, amikor elküldtem egy cégnek, de ilyen ügynökségi hirdetésen keresztül (valamelyik jobxxxxxxx.hu volt), de ők is egy másiktól vették át és utána ez a másodikvonalban levő a cég küldött vissza már csak simán az én címemre egy levelet, hogy pár kérdést feltegyenek az állással kapcsolatban. Mit várok el, miért, mit tudok a pozícióról,... De ott kezdődött a szívás, hogy míg én egy kódos email-re küldtem, de a tárgyba és a levélbe beleírtam az állást pontosan, addig a már kapott levélben nem volt semmilyen infó, hogy honnan küldték, csak xxxx ügynökségtől vannak és a megbízójuk nevében ezek lennének a kérdéseik.... :W Míg sikerült megtalálni, hogy honnan küldték. Szépen végignézni a levelek forrását, hogy amiket küldtem, azok mikor mentek el és melyik szolgáltatónak és ők mikor küldték és melyik szolgáltatón át. De végül sikerült. Bár azóta sem kaptam választ tőlük. A 2 hét az még nem is hosszú. Nekem volt olyan, hogy ismerős volt és ő mondta, hogy pár napon belül hív, mikor mehetek; aztán így is 2 hét múlva hívott csak. Mennyi lehet ez, ha csak úgy beküldöd. Aztán végül nem jött össze az a meló, de nem is baj, bár a fizu jó lett volna, de nem igazán az én területem.

    De a legjobb eset: ismerős ismerőse, beadta egy multihoz, kelet-mo.-i üzem, majd nem hívták. Telt az idő, végül egyszercsak csörgött a telefon. 2 év múlva kellet olyan ember nekik egy üres helyre. Aztán azóta fel is vették, ott dolgozgat. Közben asszem' félig feketén vállalkozóként kereste a betevőt, de csak míg nincs igazi meló. Bár ha jól tudom, talán még most is megy ez is neki. Megtartotta, tudja csinálni a meló mellett is.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz erdoke #158 üzenetére

    Nekem annyi előnyöm volt(van), hogy még diákkal sikerült megúszni a dolgot Bp-re 3000-en belül oda-vissza a vonatot, bár voltam messzebb is. Meg viszonylag sok helyre küldtem, de nem gépészmérnök vagyok-bár közeli terület, így sok helyről kiestem a cégek szerint, ezekre nem is hívtak be. Pedig volt ahova hívtak, és az ott elmondottakból, meg ami infókat hallottam a többi helyről, simán megfeleltem volna. De mit lehet tenni, ez van.

    Modnjuk én is pont mielőtt sikerült volna a meló, számoltam össze, hogy még vajon mibe fog fájni nekem ez a keresgélés.

    Én azt mondom, hogy megérte ennyit ráköltenem, bár az ember mindig örül, ha kevesebbet kell költenie. :) De abban ''szerencsém'' volt, hogy kevés helyre hívtak be, így olcsóbb is volt a keresgélés. Igaz, ha nem sikerült volna mlg, akkor most fájlalnám ezt a keveset. Ahogyan tettem is még 1-2 hete.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz k4mill4 #162 üzenetére

    Azt én sem tudom, de szerintem jó lenne tudni azt, hogy mindezt hol kérnéd. Így tippre, max 150 bruttó kb (de tényleg csak tipp).

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Új hozzászólás Aktív témák