Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hiftu

    senior tag

    Ezek a modellek mennyire jobbak a korábbiaknál?
    Lehet pl. normális egyenes vonalat húzni velük?
    Régebben a Trustnak és a Geniusnak is (nagyon) gyenge digitalizáló táblái
    voltak. :(

    Bár az árazás alapján inkább design változtatásra gondolnék, mint minőségire..

    Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

  • vigipeer

    csendes tag

    válasz Hiftu #1 üzenetére

    Sajnos nem fűznék nagy reményeket hozzá! :(
    Amikor én vettem a Wacom Bamboomat, kipróbáltam a Genius, Trust és társaik rajzpadjaikat is, de már akkor is, semmi előélettel érezhető különbségek voltak....
    Egyik ismerősöm nemrég vett egy nagy Trustot, kipróbáltam és a kis bamboohoz képest kész szenvedés. :W Mérete volt csak az egyetlen pozitívum, amíg élesben ki nem lett próbálva.

    Itt a Trustot 180€ért nem tudom, h ki fogja megvenni, amikor egy A5-ös multitouchos Wacomot lehet annyiért kapni. :Y

    http://vigipeer.wordpress.com/

  • Saskatchewan

    csendes tag

    Sziasztok,
    Én itt új vagyok, bár követtem folyamatosan a Prohardver oldalát, viszont azt érdekesnek tartom, hogy mindíg csak Trust meg Genius eszközöket mutatnak be nagy számban - akár egérből akár táblából - jó persze van gameres cuccok is. Munkára használtam a Wacomot, és szívesen látnék mondjuk új teszteket róla, vagy legalább egy bemutatót itt. De hasonlóan szívesen látnék valami komolyabb gépről is cikket, mert az azért vicces, hogy mindíg csak részegységek meg egyéb marhaságok vannak bent.
    Megjegyzem, hogy egy Wacom tábla már annyiba kerül mint egy Genius vagy Trust. És nem olyan sz-r. És még a gyártó képviseletével is lehet beszélgetni....
    Szóval nem értem, hogy miért csak a gagyi cuccok kerülnek bemutatásra... vagy a 600ezres proci, ezt meg ugye nem vesszük meg...
    Amúgy ha esetleg nem tudnának oldalakt összeszedni, ahonnan meríteni lehet, akkor Wacommal kapcsolatban ajánlom a wacom.hu esetleg a codra.hu. Szóval én nagyon szívesen látnék olyan teszteket is, amik irodai munkát, vagy grafikait, vagy csak esetleg a szórakozásomat gazdagítják, nem pedig gagyi gyártók promócióját.
    A Wacommal kapcsolatban meg csak annyit, hogy valóban a világ legjobb eszköze. És játékra is tudtam használni, először vicces volt, aztán megszoktam. Szóval egy jó eszköz.

    Halmi

  • Saskatchewan

    csendes tag

    Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy az alsó Genius alkotmány a Wacom Bamboo első szériájának silány másolata. Ez gáz, legalább a dizájnt találják ki

    Halmi

  • vigipeer

    csendes tag

    válasz Saskatchewan #3 üzenetére

    Én a Grasshoopper-t ajánlom, baromi segítőkész srácok, és olcsóbban még nem láttam máshonnan.

    Trustnál már az is fejlődés, hogy nem kell bele elem, meg ugye a spec alapján tud döntést is érzékelni. Mondjuk Wacomban az is jó, hogy a legnagyobb szoftver-gyártókkal együttműködnek így tuti, h minden tökéletesen működik. Trustnál kíváncsi lennék, hogy mennyi idő beállítani, no meg, h a hardver felépítése mennyivel különbözik a Wacom technológiájától, nem furcsállnám, ha be lennének perelve, elég hirtelen fejlődtek ilyen specifikációra.

    Valószínűleg azért van kevesebb komoly cucc, pl. Wacom tabletekröl hír, mert ők nem dobnak ki új terméket állandóan, hanem akár évben-években mérhetőek az újdonságok és egyszerre dobnak ki mindent a piacra, plusz ehhez hozzájön szerintem az is, hogy ez a periféria a legkevésbé elterjedt, így nincs akkora kíváncsisággal körülvéve. Azokhoz a hír meg úgyis eljut, akik érdekeltek az ügyben.

    Mondjuk szerintem simán odaengednék a magyar forgalmazók a prohardvereseket, hogy teszteljék végig a termékpalettát, szép és hosszú cikk lehetne belőle. :R

    http://vigipeer.wordpress.com/

  • M. Andris

    csendes tag

    válasz vigipeer #5 üzenetére

    meg baromi drágák még külföldi szemmel nézve is viszont örök darabok a többihez képest

  • Saskatchewan

    csendes tag

    válasz vigipeer #5 üzenetére

    Én is néztem a Grasshoppert amikor vásárolni szerettem volna, de sehol nem találtam őket a Wacom oldalán. És ott meg azt írták, hogy garancia meg egyéb dolgokat csak akkor kapom meg, ha azokon keresztül veszem. Aztán kerestem a Codrát - ők voltak megjelölve mint márkaképviselet a www.wacom.eu -n és a www.wacom.hu -n is, szóval biztos ami biztos...
    Mondjuk a Codra nem tudott adni, de kerestek nekem helyet ahol volt - ExtremeDigital, én is megtaláltam őket... Na mindegy. És kaptam, hozzá egy extra szoftvert is, mert volt valami Coreles akciójuk, azt hiszem PaintShopPro volt, de ebben nem vok biztos.
    Viszont most is megnéztem mindkét oldalt, a wacom.eu -n marha sok helyet megjelöltek, szinte egész Mo.-területén. Azért jó látni, hogy egyre többen szeretik a normálisat.
    Ja, meg még valami találtam a Codra blogján egy érdekességet a Wacom érzékelőjével kapcsolatban. A sajátomat azért nem bontanám így meg...

    Halmi

  • vigipeer

    csendes tag

    válasz Saskatchewan #7 üzenetére

    Sajnos a magyar ember nagyon is árérzékeny! Amikor én vettem az első Bamboomat akkor ott akciós volt és 5ezerrel olcsóbb volt, valamint alig lehetett pár helyen kapni, no meg kaptam egy Kingston PD-ot is.:D Elég jó benyomást keltettek rám, szóval én hű vagyok hozzájuk.:)
    Most is olcsóbbak, alul is jópár ezres a különbség, de az, h felül, a Cintiq 21 UX(persze a már elérhetetlen álom kategória) 120ezres különbség legyen a Codra és a Grasshopper között!:O
    Codra is két év garit ad, mert ránéztem, nem írják...

    [ Szerkesztve ]

    http://vigipeer.wordpress.com/

  • $p@rr0w

    őstag

    Azért nem tesztelnek mert nincs grafikus teszter a ph-n (ezek szerint!) és aki nem ért hozzá hiába igazodik el amúgy a számítástechnika világában, ha a pálcikaembereknél tart a rajztudása ugye...

    Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

  • Saskatchewan

    csendes tag

    válasz vigipeer #8 üzenetére

    Én mindíg megszívtam az olcsóval. Vettem porszívót, aztán fél évre rá tönkrement. Aztán cserélték, de marha jó volt, mert az utána lévő nem szívott... És azt már nem cserélték. Szóval nem tudom. Alapvetően sajnos bizalmatlan vagyok, és igazából olyan vásárlási helyet keresek, ahol a céget láthatom, tehát inkább a nagyobbakat részesítem előnyben. Tudom, hogy ez nem minden szempotból jó, de legalább tudom, hogy nem fog csődbe menni, meg nem fogják azt mondani, hogy nincs garancia, meg ilyen izék. Így jártam a telőmmal, aztán tönkrement (HTC Touch HD), elvittem azt is a márkaképviselethez, ott meg közölték, hogy ők ezt a sorszámot nem hozták be, és legyek szíves oda fordulni ahol vettem. Megértem őket, az újat HD2-t már ott vettem. És bár 30e-vel drágább volt min t a legolcsóbb, de tudom ha bajom van akkor tudnak segíteni, vagy le tudják tiltani, stb.
    Tényleg drágább a Cintiq amit mondtál, de arra 3 év a garit írnak nem 2-t, meg úgy olvastam, hogy ki lehet próbálni a 21-est.
    Jó kis próbadarab lehet, adhatnának nekem is egyet, csak úgy próbából... mondjuk 1-2 hétre. Bár inkább nézegetném, mint dolgoznék vele, de biztosan marha jó lehet.
    AZt hiszem el is megyek kipróbálni. Aztán meg leírom mit mondtak. Úgy is szabin vok...

    Halmi

  • Saskatchewan

    csendes tag

    válasz $p@rr0w #9 üzenetére

    Én nem azt szeretném, hogy profi garfikus tesztelje, hanem mutassák legalább be, hogy ne nekem kelljen elmenni megnézni. Azért egy egyszerű ember is össze tud szedni valamennyi infót, aki járatos a tablet világban.
    A táblámat én is már inkább nem grafikus felhasználásra használom. Jó lenne szimplán...

    Halmi

  • vigipeer

    csendes tag

    válasz Saskatchewan #10 üzenetére

    A 2 évet a tabletekre gondoltam. :U
    A Monitoros megoldásokra ott is 3 év van.:)
    Egyik ismerősöm játszott azzal mindig, hogy amikor épp bal kézzel billett nyokodott, jobb kézben pörgette a tollat, így elszállt párszor, majd tönkrement és úgy vitte vissza, h leejtette, azután nem lett jó és szó nélkül cserélték. :C Én is ejtettem már le párszor parkettára, szerencsére sose lett semmi baja.:)
    Most olvastam a Codra cégtörténetét, 2009. óta árulnak Wacomot, akkor ezért nem láttam ,amikro az elsőt vettem.:)

    http://vigipeer.wordpress.com/

  • Saskatchewan

    csendes tag

    válasz vigipeer #12 üzenetére

    2002-t írnak, hogy azóta a Kizárólagos Wacom Márkaképviselet, de a Wacom.eu is ezt írja, le lehet tölteni egy PDF-et, de azért jól megkavarták mert a Márkaképvisleteket csak PDF-ben lehet megtalálni, akik meg viszonteladók azokat meg a főoldalon is. Nem lett volna egyszerűbb egybe rakni??? :) És talán logikusabb is... Én már 2009 előtt vásároltam náluk a Wacomot, 2009-re valami tulajdonosváltást írtak. Kíváncsi vagyok azért, hogy ha holnap elmegyek milyen lesz. Régebben a Vahot u,-ban voltak, mondjuk most is ott vannak és nagyon érdekel ez az új valami is.
    Remélem, hogy jó irányba fejlődtek... és nem valami hülye multivá, bár mostanában a MediaMarktban is egyre normálisabbak. Bármi is lesz, legalább biztos cég.
    És remélhetőleg értenek is ahhoz amit csinálnak.
    Na mindegy. Holnap megtudjuk mi van. Lehet hogy megnézem a Grasshoppert is, úgy is arra kell mennem.
    Te talátál valamit régebbről a Grasshopperről? Mintha csak ilyen 2-3 éve indultak volna, bár az oldalukon látom, hogy a Scander 15 éve van ugyanott. Átmentem a Scander honlapjára, ott fontokat árulnak, de 2008 óta hozzá sem nyúltak a honlaphoz. Ez fura...
    Viszonte megtaláltam a Codrát mint partner az oldalukon, meg a Trans-Europot (Adobe közismerten) is. Akkor mégis partnerek?

    Halmi

  • vigipeer

    csendes tag

    válasz Saskatchewan #13 üzenetére

    Pont akkor halt be a prohardver, amikor befejeztem a kis írásomat. :(((

    93 óta van Scander kft, gondolom azért nem nyúltak ahhoz az oldalhoz 2008 óta, mert a grasshopperra átköltöztek, így feleslegessé vált, csak gondolom úgy hagyták.
    Amikor én az enyémet vettem, akkor még ki volt téve, hogy a német Wacom GMBH hivatalos partnere, gondolom még mindig az, ha az ő áraikon árulják a dolgokat, no meg találtam most ilyet az oldalon:

    Azt nem tudom a cég történetét, de találtam itt a prohardveren egy jó kis forumot. :DDD
    digitalizalo_rajz_tabla_tapasztalatok_tanacsok_stb
    Beleolvasgattam és kiderült, hogy a Grasshopperes srác(FazekasLaci) is aktív hozzászóló, segítő, érdemes elolvasni az ő és a többiek hozzászólásait, ha nem is mind az ezret.:D

    Ha mindkettőbe bemész, kipróbálsz jópár dolgot, akkor írhatnál róla egy jó kis bejegyzést a Logout-ra, termékekről, kiszolgálásról, a digitáblákról, tudtommal úgysincs nagyon ilyen még. :R Ajánlom, hogy a Grasshoppereseknél próbáld ki a Visboard-ot, Xerox gyártja. :Y Szép kis csoda. Mondjuk nincs benne dőlés érzékelés, de "töredéke" a 21-es Cintiq-nek.

    Grasshopperesekhez azért jelentkezz be, mert nincsenek mindig bent.

    Milyen új valami? :U

    Valamit írtam még, de nem jut eszembe.. :U

    [ Szerkesztve ]

    http://vigipeer.wordpress.com/

  • Saskatchewan

    csendes tag

    válasz vigipeer #14 üzenetére

    OK. Bejelentkezni minek? Ezt most nem értem. Hogy hogy nincsenek bent? Ez nem egy üzlet, vagy iroda?
    Vezetékes telefont tudnál megadni, mert a honlapon csak mobilt találtam.

    Halmi

  • vigipeer

    csendes tag

    válasz Saskatchewan #15 üzenetére

    Vezetékes telefonról nem tudok, két mobiljuk van, ami az oldalukon is fent van.
    Azért kell bejelentkezni, mert alapvetően ez egy webshop, én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ketten vannak, azért van két szám, sokszor mennek beüzemelni dolgokat, tárgyalnak stb, ezért is van gondolom mobiljuk és nincs vezetékes számuk, de e-mailre is azonnal válaszolnak.

    http://vigipeer.wordpress.com/

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Saskatchewan #15 üzenetére

    Grasshopperékhez mehetsz nyugodtan, német hivatalos partnerek, bármi baj van cserélnek, szó nélkül.
    Én is voltam náluk, talán tavaly nyáron, 1-2 órán keresztül nyüstölhettem a táblákat meg tábla monitorokat.
    Egyébként arra a parádra reagálva, h mi van, ha megszűnik a cég? Semmi, elküldöd direktbe a német wacomnak és cserélik ugyan úgy.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Saskatchewan

    csendes tag

    Nem is tudom hol kezdjem. Ja a tegnapi napom elhúzódott, bocsi de csak ma reggel van időm írni.
    Ugye mint mondtam én már régebben jártam bent a Codránál - akkor is ugyan abban az irodaházban voltak mint most. Nem igazán szoktam meglepődni, de régebben ugye bementem hozzájuk mutogattak valamit és kész. Most amikor beléptem nagyon megdöbbentem. Bazinagy irodájuk van. Szerintem csak a bemutatóterem 3x nagyobb int a régi, a felszereltséget meg had ne ecseteljem... Úgy látszik az új tulajdonos tényleg komolyan gondolja...
    Na de ennyi bevezetőnek.
    Amiért mentem: Cintiq 21
    Nos, még éppen volt időm kipróbálni, mert már vitték is el tesztelni. Nagyon komoly darab. És tényleg jobb lett szerintem mint a régi, mondjuk abból csak a 12-es verziót tudtam kipróbálni. Nagy újdonságot nem jelent azoknak akik Intuos4 et is használtak, de talán a kurzor gyorsasága jobb let mint a Cintiq 12 esetében. A fekete design nekem nagyon bejön, ráadásul a tollakat egy gyűrűvel meg is lehet különböztetni, ha többet használnuk, de mért használnák többet? Mivel nem vagyok valami profi grafikus, többet nagyon nem tudok róla írni. Szép is lett.
    Érdekesség még, hogy az összes Wacom termékből volt próba eszköz, kipróbáltam az összeset. Még valami a Cintiqhez. Volt egy demó gép is, ugye amin a Cintiq csücsült. Csak ennyit írnék: Lenovo ThinkStation... 2 db Xeonnal. Hát ez inkább parasztvakítás mint demó gép, sohase lesz erre pénzem...
    A másik, volt bent egy mulittouch-os Dell is, illetve több is, iszonyatosan jó. És tényleg egészen jól lehet mozogni rajta, bár ha valaki ezen kezd el gépelni, az azért kemény.
    Szóval tényleg egy rakatnyi demó cuccuk van, még EIZO monitor is volt. :C . Régebben meg nem volt ez, azért azt is hozzá kell, hogy tegyem. Gondoltam azért, hogy tesztelem egy picit őket, láttam, hogy a Cyberlink is van náluk, gondoltam, belekérdezek az új PowerDVD 10-be, mert azért érdekel a 3D is. Leültettek a gép elé, és még a 3D-t is kipróbálhattam. Na ez nagyon komoly. Ilyen azlért kevés helyen van.
    Szóval nekem nagyon kellemes csalódás volt, nem gondoltam volna, hogy ennyi mindent ki lehet próbálni, értenek is hozzá.
    Ezek után fogtam magam elmentem a Grasshopperesek felé, picit már siettem az esti buli miatt. Nem tudtam bemenni hozzájuk - az korrekt, hogy ők egy társasházban vannak? Mert a számon csak egy társasházat találtam, ott meg nem tudtam megállni.
    Amúgy a Codrások azt mondták, hogy nézzem meg, mert a hivatalos Wacom márkaképviseletek fel vannak tüntetve a Wacom oldalán. Ezt idáig is tudtam, amúgy azon a Grasshopper nincs fent. Aztán megnéztem a boltkeresőt is, ott sincsenek. Úgy látszik csak a Wacom nem tud róluk :) . Meg a magyar oldalon sem. A Codra fent volt a márkaképviselet, az Extreme, meg MediaMarkt, a boltoknál. Szóval én maradok a,picit drágább de bizotsabb megoldásnál.
    Ui.: a Wacom.eu igazán megkülönböztethetné, hogy melyik IP címről jön az ember, hogy ne kelljen válogatni. Persze ez csak kényelmi szempont.

    Halmi

  • Codra

    csendes tag

    Kedves Kommentelők,

    Láttuk, hogy több ellentétes álláspont alakult ki, a Wacom forgalamzók körül, ezeket a tévhiteket szeretnénk az alábbiakban eloszlatni.
    Egyben reméljük, hogy egyre jobban fog bővülni a Wacom felhasználók tábora, ebben bárkinek szívesen segítünk, kipróbálhatja, az összes Wacom eszközt, valamint egyéb forgalmazott eszközöket is (DELL, Lenovo, EIZO, NEC, Casio, Xerox, Corel, Adobe) és még sok egyebet is. Ezeket honlapunkon a www.codra.hu -n elérhetőek.
    A Codra Kft. 1998-ban alakult 8mint a SZÁMALK Csoport része - kiválással), 2002-től a Kizárólagos képviselete, 2010 februárjától, Kizárólagos és Értéknövelt képviselete a Wacom Europe GmbH-nak. A cég 2010 júliusában több mint 56 gyártót képvisel Magyarországon, a gyártók nevei irodaházunkban kifüggesztve megtalálhatóak. Tehát nem a Wacom németországnak, mivel olyan cég nincsen, nem létező véget nem tudunk képviselni.
    A Wacom Kizárólagos Márkaképviselettel rendelkező cégek (összesen Európában, Afrikában és Oroszországban nagyjából 30 db) listája megtekinthető itt. Amennyiben valaki azt szeretné tudni, hogy milyen viszonteladótól tud vásárolni, az megtekinthető a hivatalos magyar oldalon, vagy a hivatalos eu oldalon, az alsó sorban beírva a várost, jelenik meg a "boltok" listája. Akik ezeken az oldalakon vannak feltünteve, ők a Wacom által elismert viszonteladók, NEM partnerek. Partnernek nevezzük azt, aki a Wacom Europe GmbH, vagy a Wacom Japan szerződéses partnere, tehát közvetlenül a gyártól vásárol. A Wacom Kizárólagos Képviseletek mindegyike Wacom Partner logikusan és jogilag garanciát biztosíthat. A viszonteladó jogilag nem biztosít garanciát, hanem az a Wacom Márkaképviselet "Partner" biztosítja ahonnan vásárol. Van továbbá egy Wacom Partner Plus státusz, amit azok a cégek kapnak meg, akik megoldásokat fejlesztenek Wacom környezetben. Ilyen Magyarországon jelenleg egy van, nevét szerződések miatt nem említjük. Nemzetközileg ilyenek: Lenovo, Dell, Xyzmo.
    Továbbra is azt ajánljuk Önöknek, hogy minden esetben (nem csak Wacom) olyan cégtől vásároljanak akik megtalálhatóak a gyártói oldalakon, vagy Márkaképviselet, amennyiben ott is kiszolgálnak vásárlókat.
    Reméljük ezzel megnyugtató választ tudtunk adni mindenki számára. Amennyiben mégsem, úgy szeretettel várjuk irodánkban, vagy e-mailt is küldhet az info@codra.hu címre.

    Utólagosan pedig köszönjük Saskatchewan látogatását, a jövőben azonban ismét átalakulunk, és még ennél is nagyobb irodával, valamint nemsokára teljesen különálló bemutatóteremmel látunk mindenkit szívesen.
    Addig is ajánljuk figyelmükbe weboldalainkat: www.codra.hu , www.wacom.hu , www.uniboard.hu és Blog Site-unkat: www.codra.hu/blog .

  • KisDre

    senior tag

    Nincs info arról hogy ezek a táblák mikor lesznek elérhetők Magyarországon?

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

  • Saskatchewan

    csendes tag

    válasz KisDre #20 üzenetére

    Miért akarsz ilyet venni ha van sokkal jobb is ráadásul hasonló áron? Amúgy nem hinném, hogy behozzák őket...

    Halmi

  • KisDre

    senior tag

    válasz Saskatchewan #21 üzenetére

    Tudom én hogy van, pl a MousePen 608i, de ezeknek (vagy legalább is az utolsónak) a tollában nincs ellem, persze az elem/nem elem engem még nem is izgat, de ez egy újabb generációjú Genius tablet, ami annyit tesz hogy nagyobb a valószinüsége hogy müködik a Win7-en teljes mértékben minden programmal.
    Youtube-on láttam pl egy video-t ahol a a MousePen608i nem müködöt Win7+Gimp-el kérdeztem tőle, és írta hogy más progiban viszont jó

    KisDre.artstation.com

  • FazekasLaci

    aktív tag

    Érdekes volt olvasni a fenti szösszenetet így 7 év távlatából :) A történethez így nosztalgiából hagy tegyem hozzá, hogy a Codra Kft állami kényszertörléssel megszűnt, így a fenti szösszenet is okafogyottá vált, az ilyen adok-kapokba értelmetlen is volt belemenni, annál nagyobbak vagyunk, az idő minket igazolt.

    A Grasshopper.hu és a Bayermann Hungária Kft. alapítójaként és tulajdonosaként örömmel elmondhatom, hogy Magyarországon továbbra is az egyik legnagyobb Wacom partner vagyunk, termékeink ahogy akkor is, most is hivatalos Wacom értékesítési csatornákon jutnak el a felhasználóinkhoz és továbbra is hivatalos 2 év gyártói jótállást biztosítunk, kivéve a Cintiq monitorokra, mert arra 3-at. :)

    Az évek folyamán azonban mi is fejlődtünk, változtunk, kinőttük magunkat, így jelenleg az alábbi címen találhattok meg minket:

    Grasshopper.hu - Bayermann Hungária Kft.
    1148 Budapest, Adria sétány 6G.
    Térkép: [link]

    Már nem kell bejelentkezni, hétfőtől péntekig munkanapokon 12-18 óráig akár bejelentés nélkül is be lehet jönni, a legtöbb Wacom rajztáblát raktárkészleten tartjuk, így azok technológiája akár ki is próbálható. Mivel az évek alatt sok minden változhat, így javaslom, hogy a www.grasshopper.hu oldalunkon nézzétek mindig a pontos nyitvatartási időnket!

    2010-ben kicsit megelőztük a korunkat, hogy csak mobil telefonszámunk volt, de ma már szinte természetes, hogy mindenki a mobilt hívja először, így VEZETÉKES TELEFONSZÁMUNK TOVÁBBRA SINCS ÉS NEM IS TERVEZZÜK a bevezetését :)

    Boldog Újévet Mindannyiótoknak!

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák