Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz forumpista #190 üzenetére

    Mint fentebb is írtam, a fee nekem tök mindegy (én nem számítok árcsökkenésre akkor sem, ha történetesen 0%-ot fog kérni az Apple), simán csak elvi okokból nem tartom jó ötletnek a piac túlszabályozását, márpedig jelen esetben nem látom a jogalapot arra, hogy az Applenek megmondják hogyan hasznosítsa a saját alkalmazásboltját, amit a kezdetektől fogva ugyanazon szabályok mentén működtet.
    És pont ezért nem tartom jó analógiának a MS perét sem, mert ott az MS a nyíltságot akarta megszüntetni, ezzel pedig új helyzet elé állítani mind a usereket, mind a fejlesztőket. De az Apple sosem akart nyílt iOS-t.
    De egyébként sem jó a példa, a MS monopolhelyzetének tárgyalásakor nem a Windows piacán élvezett 100%-os részesedése miatt emelkedtek fel a törvényhozók szemöldökei (lol), hanem a PC piacon élvezett 90% fölötti részesedésük miatt. Vagyis a MS szabályozása ugyan csak a saját platformját érintette, de az a platform akkora túlsúllyal bírt a piacon, ahol versenyzett, hogy az már komoly aggodalmakra adott okot, hiszen a usernek nem nagyon maradt érdemi alternatívája a MS korlátolt rendszerére.
    Mindeközben az Apple jó, ha a mobilpiac felét birtokolja az USA-ban, globálisan meg a 30%-ot sem éri el ha jól tudom.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák