Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    @quarros: Pont ipari területen rendkivül hasznos lehet. Mert túlméretes szerkezetek szerelése összeállítása alatt nagyobb szabadságot adhat. Különösen olyan elemeknél ahol az illesztési szög miatt nincs egyensulyban az elem önmagában, a rögzitése/hegesztése elött.

    Ehhez egy ma is létező robotkar is megoldást nyújthat, amely akár több szabadsági fokkal rendelkezhet, mint az itt bemutatott, emberi kezet másoló megoldás...

    @oszi666: Azért a big dognál érdemes kiemelni a terepjáró képességet. Itt most nem buckás sáros dombokra gondolok, hanem sziklás hegyekre ahol egy embernek is komolyan egyensúlyoznia kell.

    Ez volt az, amit a Boston Dynamics folyamatosan promózott, mert ezt az egy darab előnyt találták a gumikerekes megoldásokkal szemben, mint a Squad Mission Support System. Cserébe sokkal drágább, lassabb, körülményesebb megoldás. Nem véletlenül kukázták a végén...

    Én úgy tudom, pl a különleges erőknek tetszett volna nagyon mert egy ilyen bigyó gyaktilag plusz két ember felszerelését tudta volna vinni, aminek azért örülnének csak a tápon megbukott az egész.

    A különleges egységek élből elvetették, mert irtózatosan hangos volt az erőforrása, csak nézd meg bármelyik Big Dog / Alpha Dog videót.

    @daa-raa: A layout pedig rendszeresen nem teszi lehetővé a targoncás anyagmozgatást. Mert ugye egy üzemcsarnok nem csak közlekedőutakból áll. Ilyen esetekben a megváltás lehetne egy ilyen gép.

    Ez esetben sem ilyen emberszerű robot, hanem mondjuk egy gumikerekes, robotkarokkal felszerelt anyagmozgató robot lehet a megoldás...

    @Komplikato: Ehhez képest van egy amcsi gépről is videó, ami egy fa kitermelő gép és hat lábon jár.

    Nézd majd meg annak a John Deere Timberjack lépegető fakitermelő gépről készült videónak milyen dátumai vannak. Volt egy ilyen kísérletük a 2000-es évek közepén, majd a 2000-es évek végére elkaszálták az egészet, mert nem volt életképes a gumikerekes / lánctalpas fakitermelő gépekkel szemben...

    Egy 2012 hír, amelyben a kasza is szerepel...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák