Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz DeFranco #7 üzenetére

    a) itt próbálgasd a find-fu-d:
    http://www.usb.org/developers/docs/usb_30_spec_122012.zip

    7#/2:
    Igazából a külön táp csak azért probléma mert nem veszed le a tápot amíg alszik a gép - a géppel nem közös föld szerintem nem akkora probléma - simán használtak korábban is csak D+ D- aktív lábas cuccokat, ahol pl. a visszatáplálás gond volt... De azért tényleg nem vagyok egy elektromérnök.

    Akkor pedig powered USB HUB:
    0-ás csatiba megy az Y egyik fele
    1-es csatiba megy az Y másik fele
    Ez akár lehet USB3-as HUB is, és akkor tudsz rajta majd normális USB3-as eszközöket is használni...

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Speccymaster

    csendes tag

    válasz DeFranco #7 üzenetére

    Netes forrással most hirtelen nem tudom alátámasztani, de javítottam már pár alplapot, és ismerem az usbtáprész kialakítását. Egy kis értékű ellenállás van sorba téve az usb 5V ágával, és ezen mérik a feszültségesést, ami ohm törvénye alapján egyenesen arányos a rajta átfolyó árammal. Ezek előtt van egy kapcsolóeszköz, és ez egyszerűen lekapcsol, ha az ellenálláson a feszültség egy értéket meghalad... Lényegében teljesen analóg elektronika, ami független mindentől.
    Ha végiggondoljuk, előbb tápot kell adni az eszköznek, csak utána tudják "megbeszélni" hogy milyen sebességen akarnak kommunikálni.
    Egy másik példa: létezik sok kütyü, amit lehet usb tápkábellel járatni, ami nem normál usb kábel, hanem csak egy két pólusú dugó. Ebben az esetben az usb adatvonalak nincsenek bekötve, csak a táp és a föld.
    Ez is csak amiatt működhet,mert nem figyeli, hogy mi van rákötve, csak azt, hogy nem haladja meg a max áramot.

    A kábellel kapcsolatban: Jelen esetben rossz ötlet a legolcsóbb összetevőt hátra sorolni a hibakeresésben úgy, hogy a többi gyanúsított nagyságrendekkel drágább.
    Arra, hogy más gépen ment az lehet az indoklás, hogy ott magasabb volt az usb tápfeszültsége egy picivel, mint nálad, és ez épp elég volt, hogy menjen. Egy-két tizedet simán eltér minden tápfesz a néveleges értéktől.

Új hozzászólás Aktív témák