Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hakuoro

    aktív tag

    válasz #41635072 #12 üzenetére

    Nem mindenki használja renderelésre, programozásra (stb.) a notebookját. Egy mezei felhasználónak ez a proci teljesítmény is bőven elég . Az AMD APU-ja eleve multimédiára készült, a GPU-n volt a hansúly! Ráadásul nem is a felső kategóriás SB-kel versenyez. Ha a legjobbat akkarod tényleg az Intel megoldása a jobb, de ha a legoptimálisabb CPU+GPU párosra van szükséged, az AMD a nyerő. Nem mindig a legerősebb a legjobb...

  • ppeterka

    tag

    válasz #41635072 #12 üzenetére

    Látom még mindig nem érted. Neked nem elég ez a platform.

    De úgy látom az nem jött át, hogy ezt sem én, sem más nem vonta kétségbe! Neked, meg rajtad kívül még pár embernek kell a Sandy, mert kell és kész, kihasználjátok. De hány százaléka mindez az összes notebook felhasználónak? 1? 0,5? Még kevesebb? Úgy van, még kevesebb. Az, hogy itt a fórumon erősen felülreprezentált ez a réteg, az a fórum sajátossága. A többség rohadtul nem olvas PH-t, de még PC Worldöt vagy egyéb ergya PC-s lapot se... Megveszik, amit kapnak, annyiért, amit szánnak rá, leginkább a MediaMarktban... (És három év múlva még ugyanazzal a Win installal adják el egy használt PC-snek, már kukává lassulva...)

    Nos nekik (megj: tehát nem neked, aka power usernek), szerintem sokkal jobban megéri egy ilyen gép, mint egy fölöslegesen drága, fölöslegesen erős CPU-t tartalmazó. Nagymaminak is ezres Swiftet veszel a temetőbe járásra, nem pedig Bugatti Veyront...

    Érveket kértél, tessék:
    Ami mellette szól:
    - a feladatok kb 80%-át kompromisszum nélkül megoldja
    - ehhez mérten várható ára alacsonyabb a most megszokott szintnél
    - (az erősebbekben) van használható beépített grafika (használható: átlag user által rádobott feladatokkal boldogul még kb 3 évig) (Nem, a játék natív felbontáson az nem átlag terhelés...)
    - az entry levelnél erősebb grafika ellenére a fogyasztása elég jó, hosszú akkus üzemidőt ad

    Ami ellene szól:
    - CPU teljesítmény egy kalap kaki, akár Nehalemhez, akár SNB-hez viszonyítjuk. C2D-t még talán-talán hozza
    - HD felbontás (ja, ez majd minden másik notebookon is így van, de legalább hátrány)
    - elakadtam, kiegészítenél?

    Egyébként:
    Te renderelsz, foldingolsz, jóég tudja mit csinálsz, igazából nem is érdekel. De ha te jól tudod, hogy ez a szegmens, amibe a gép kerül, nem neked való, akkor minek kapod fel a vizet? Nem ma kezdted a PH-zást, és mégis nekiállsz trollkodni azon, hogy mi a jó gép? És nekiállsz verni a melled azon a mantrán, hogy az Intel a jó? Igen, clock-for-clock az Intel verhetetlen. De van olyan teljesítményszegmens, ahol az AMD árból lenyomja - és ez történetesen egy olyan szegmens.

    (mielőtt AMD fanboioznál: körülöttem minden Intel, az asszony netbookját leszámítva, mert az Brazos lett.)

  • Dolby

    senior tag

    válasz #41635072 #12 üzenetére

    "Én pl nem használnék ki még egy Nehalemes CPU-t se, nemhogy egy Sandyt... (Igazából még a C2D T7200-am is több, mint amire az esetek 99%-ában szükségem van) Akkor mi a fészkes fenének költsek rá?"
    Erre te: "Amit leirtal az is baromsag, mert en eleg konnyen ki tudok hasznalni egy sandy bridge-t is. Nem is tudom ezt a badarsagot honnan szedted, de ha nincs erv, akkor johet az anyazas."
    Én te ő mi ti ők...

    Korábban: "Van akinek már az is elegendő motiváció hogy "jófajta" AMD cucc van benne ráadásul elfogadható áron és nem kényszerül sokadjára a másik cég megoldásaiból választani."

    Te: "Mitol "jobbfajta", mint az Intel?"
    melléknév fokozatok...
    Ki írta hogy jobbfajta? Nem vagy kispályás, te már olyan hsz-ekbe is beleképzeled az intel elleni támadást amikben egyébként pont nincs benne. Mert mind2 hszben az érezhető hogy az intel jobb cpuban alapvetően, de most platform szinten bizonyos célra jól használható gépet rakott össze az amd.
    És még te mondod hogy sz*rdobálás... :-)

    vajon mikorra érnek ide ezek a lapik? Augusztusban lesz születésnap amire laptopot készülünk venni, és egyenlőre fujitsu ah530-ban gondolkodunk, de ha jó árban jönnek és elérhetőek lesznek jövő hét környékétől akármi is lehet :-)

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

Új hozzászólás Aktív témák