Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz dabadab #15 üzenetére

    De azt is vedd figyelembe, hogy ott bármelyik átlagembernek nem nehéz hozzájutni, meg ott már elég régóta lehet vásárolni és elég nehéz lenne ahoz hasonló megkötéseket bevezetni, mint amiket írtam példának, viszont ha frissen lenne bevezetve akkor szerintem nem lenne ilyen gond. (Jó, biztos lenne pár olyan aki fű alatt hozzá jut, de elég minimális lenne ennek a növekedése a mostanihoz képest)

    [ Szerkesztve ]

  • válasz dabadab #15 üzenetére

    Valóban külön kell tartani a töltényeket a fegyvertől, de nem hiszem, h ezt sokan betartják/betartanák. Néha történik is baleset, amit a média rendszeresen fel is fúj.
    Az általad leírtak valóban jogos gondolatok, sokminden a legalizált fegyverekkel sem oldódna meg, a mai rendőrség pedig nincs felkészülve egy esetleges olyan "erőszakhullámra", amit azok indítanának el, akik visszaélnének az engedéllyel tartott fegyvereikkel.

    "Egyebkent a BTK-reformos resszel kapcsolatban javaslom tanulmanyozni egyreszt a BTK "jogos vedelem" c. reszet (mar most is kb az van benne, amit szeretnel), raadasul a jogos vedelem felteteleinek tovabbi lazitasa is napirenden van."

    Ezzel kapcsolatban. Akkor hogyan történhetnek ilyen esetek: :F

    "Ha úgy látod jónak,ezt a levelet feldobhatnád az oldaladra,ha témára alkalmasnak találod.
    Nagyon megköszönném.
    Íme: Egy hónap börtön egy késért felfüggesztett egy késelésért.
    Én volnék az az üldözési mániás érdi.
    Ha valaki nem tudná,elmondom az elõzményeket.

    A tavasszal belekeveredtem egy rablásba,ahol nem én voltam a célpont,hanem a szomszédasszony. Én megvédtem. A támadó olyan kb 8-szor szúrt felém, amibõl 3 szúrást kaptam be. (Egyet hátba, ami szívtájékra ment, másik kicsit mellkas szélére vállba.) A többit a kabát fogta fel.

    A támadó elmenekült, be egy kocsmába, ahol a térfigyelõ kamera hanngal együtt felvette, amint a véres késsel meséli cimboráinak, hogy hogy szúrt le egy embert. A rendõrség elfogta aztán a támadót. A videófelvételt és a kést lefoglalta.

    A támadó 15 éves mindössze, és beismerte tettét. Emellett kiderült, hogy higító és alkohol hatása alatt volt. A nyomozó állítása szerint, mivel nem volt tudatában, amikor tettét elkövette, így nem közveszélyes, és másfél hét múlva szabadlábra helyezték.

    Szóval ez csak így megy?

    A dolgot csak tetõzte, hogy a szomszédasszony, (mivel retteg a támadók bosszújától) ellenem tanúskodott. Ez volt februárban, azóta nagyjából semmi nem történt.

    Kétszer kellett azóta bemennem, tanúskodni.

    Eddig könnyű testi sértésnek számított, amit tett, mert nem ért létfontosságú szervet a szúrása.

    Szóval a rendõrségen elmondták, hogy mivel az elsõ ilyen komoly ügye a támadónak, így nagy valószínûséggel, felfüggesztettel meg fogja úszni. Annyit tudtak csak tenni az ügyemben, hogy most már súlyos testi sértésnek nyílvánítják az ügyet. De még mindig nem gyilkossági kísérlet. Azóta is szabadlábon van a késelõ, balhézik és röhög a rendõrségen.

    És most jön a történet személyesebbik része:

    Vettem egy kést, és én is azzal mászkálok azóta. Bevallom felelõtlenség volt, hogy nem vettem komolyan a törvényt, de rúgós kést vettem, ami 8,5 cm volt. Aztán két hónapja belefutottam egy motozásba, ahol megtalálták a kést. Nos szóval egybõl elkobozták, és hõbörögtek a rendõrök, hogy "hová jutna a világ ha mindenki késekkel mászkálna". Érveltem én, hogy önvédelembõl van mert megkéseltek, erre meg azt a választ kaptam, hogy "ez a szemet szemért elv már nem mûködik a világban".

    Pfff.

    Azt mondták, olyan 5 ezer körül lesz a bírság, de nem is biztos, hogy lesz. Oké, nem tudok mit kezdeni, elfelejtem a dolgot. Erre most jött egy levél, és egy csekk 25 EZER!!!! forint bírsággal!!!!!!!!!!!!!

    Három lehetõségem van:

    1.Behajtani nem tudják rajtam, mert munkanélküli vagyok. Így vagy kölcsönkérek, vagy nem fizetem be. Akkor viszont:

    2.Mehetek közmunkára. Közmunkások között sokszor látom a késes támadóm családtagjait. És mivel nem választhatom meg kikkel dolgozom le a büntetést, még az is lehet, hogy épp ezzel a családdal kell együtt dolgoznom. Ezt viszont senki ép elméjû ember nem várhatja el�

    3. Ha megtagadom az elõzõ kettõt ami nagyon úgy néz ki, akkor 25 napra bebörtönöznek.

    A rendõrségi levél kihangsúlyozza, hogy fellebbezésnek helye NINCS!

    Elmentem a rendõrségre, ahol fenyegetõen elmondták, hogy vegyem nagyon komolyan, mert "a társadalomra különösen veszélyes" eszközért felelnem kell.
    ÉRTITEK??????

    A TÁMADÓT A KÉSELÉSÉRT MÁSFÉL HÉT UTÁN KIENGEDTÉK, ÉS VALÓSZÍNÜLEG MEG IS ÚSSZA! ENGEM PEDIG CSAK MERT KÉST TARTOTTAM MAGAMNÁL, MAJD EGY HÓNAPRA EL AKARNAK ZÁRNI!
    HOVÁ JUTOTTUNK EZ AZ ORSZÁG?
    EGY GYILKOSSÁGI KÍSÉRLET SÚLYOS BûNCSELEKMÉNY, DE AZT FELFÜGGESZTETTEL MEG LEHET ÚSZNI!
    EGY SZABÁLYSÉRTÉS, AMIT ÉN ELKÖVETTEM, ARRA NEM LEHET FELFÜGGESZTETTET KAPNI!
    AZT LE KELL TÖLTENI!
    ÉS AKKOR NEM ÉRTEM A TÁMADÓT MIÉRT NEM BÍRSÁGOLTÁK MEG, AMIKOR NÁLA IS VOLT KÉS, AMIKOR MEGSZÚRT????
    Most mondja meg valaki mit lehet ilyenkor tenni?
    Mert 25 nap börtön az borzasztó hosszú egy ilyenért."

    ps:
    A forrást már nem találom a neten. (Egy bizonyos illető blogjából való.) A történet kábé 2-3 éves, a "támadó" szó azért szerepel benne túl sokszor, mert az eredetiben más szóval illették az elkövetőt, átírtam, h ne ütközzön alapelvekbe.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Nimrod

    addikt

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Magyarul ha kevés a fegyver kevés az ilyen jellegű bűncselekmény. :K

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz dabadab #21 üzenetére

    "ha nagysagrendekkel tobb fegyver lenne kozkezen, akkor erre nem nagyon jutna energiajuk."

    Az eladásból, vizsgálatokból és oktatásból származó állami bevétel mehetne a rendőrségnek és rögtön lenne pénz több emberre és újabb felszerelésre ...
    Arról meg gondolom nem hallottál, hogy ahol engedélyezve volt, de betiltották ott az előzőkhöz képest megugrott a rablás, testi sértés, erőszak mivel sokkal bátrabbak is lettek a bűnözők.

    [ Szerkesztve ]

  • csibor

    őstag

    válasz dabadab #24 üzenetére

    persze hogy félnek a fegyvertől,ők sem tudják használni ;] Persze tisztelet a kivételnek.

  • válasz dabadab #39 üzenetére

    Annyi köze azért talán van, h vajon mi az oka annak, h az emberek fegyvert szeretnének otthonra. Már ha egyáltalán szeretnének. :F Mert ugyebár normális társadalomban semmi szükség fegyverre - a rendfenntartó szervek kivételével. Aki meg militarista mániás, az elmehet klubokba, ahol kiélheti hajlamait. (Bocs daa-raa. ;) )
    (Most nem a vadászokra gondoltam, az más.)

    Legalábbis nekem se kéne pisztoly, ha tudnám, h biztonságban érezhetem magam akármelyik aluljáróban éjjel kettőkor is. Bár ott valószínűleg amúgy sem lenne nálam.
    Lehet, h hiába is legalizálnák, sose lenne időm elővenni használni is. :(
    Elrettentő ereje nem sok lenne, viszont aki nem védekezésre akarná használni, az bátrabban rabolgathatna. :U

    Hmm.... eszembe jutott, h a táskám egyik zsebében szokott lenni egy bicska. Egy ilyen kinyithatós, faragott nyelű, még Erdélyből hoztuk. Szinte sose használom, de ha néha kell valamit vágni, akkor kéznél van. Akkor most én is deviáns vagyok, mert késsel a zsebemben (na jó, hátizsákomban) mászkálok az utcákon?

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • mephi666

    nagyúr

    válasz dabadab #46 üzenetére

    tudom, hogy vizsgálják, de ilyen egyértelmű helyzeten úgy igazából mit kell vizsgálni? lelőtte a rendőr társát, szerintem kezdő helyszínelők 2perc alatt felvázolnák, mi történt... a rendőrt x időre fel is függesztették, míg vizsgálódtak és majdnem őt hurcolták meg... hihetetlen... meg a másik eset, amikor botokkal/mezőgazdasági eszközökkel támadtak a rendőrökre? ilyet se sok helyen lehetne megcsinálni, mert lehet, hogy előkerülne a rendőröknél pár pisztoly mellett a rohamsörétes is...

    a film meg szerintem nem volt rossz... igaz, hogy sántított benne csomó dolog, de más dolgok pedig elgondolkodtatóak voltak, mert volt benne azért igazság is rendesen... nem örülnék, ha itthon is minden világtalannak fegyvertartási engedélyt adnának, viszont jó lenne, ha a rendőrök jogkörét kicsit megreformálnák, mert szerintem ez elengedhetetlen lenne...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz dabadab #53 üzenetére

    Szerinted egy olyan ember nem vigyázna rá foggal körömmel aki 100e+ Ft-ot kifizetett érte, ráadásul a tudattal, hogy ha felelőtlen és elveszti akkor ő is büntetést kap? :U (Ezt a tudatot is alap lenne belevasalni mindenkibe "oktatáson")
    Az meg másik dolog ha egy kisebb tömeg váratlanul elkapja és elveszi tőle...ez rendőrrel is előfordulhat (és sajnos elő is fordul).

  • csibor

    őstag

    válasz dabadab #53 üzenetére

    Igazából Svájci fegyvertartásra pici rálátom.Ha odakinn lövöldözés van 100-ból 99 vendégmunkás,és nem regisztrált fegyverrel,valamint úgy tartod,és ahol akarod .Találtam már mosókonyhában csőre töltött STG57. Valami régebbi hazai statisztika rémlik bejegyzett fegyverrel minimális visszaélés volt.

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #69 üzenetére

    Nem mondtam azt, hogy ez nincs így jól. Se azt, hogy nem veszélyes.

    Csupán azt mondtam, hogy ha a jelenlegi szabályok szerint van tárolva otthon a fegyver (külön zárt helyen a lőszer, külön a fegyver), akkor egy betörés esetén semmi haszna / értelme nincsen, mivel nincs idő a kinyitogatásra, betárazásra stb... (és itt most ne 4-500m2-es luxus villákra gondoljunk, hanem mondjuk egy 1,5 esetleg 1+3 fél szobás átlag panel lakásra, amit kb 20 másodperc alatt bejárok sétálva is)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz dabadab #82 üzenetére

    Egy dolog, amit nem mutat a két táblázat: mindezekben mekkora az aránya a legálisan tartott fegyvereknek (az előző hszom is erre vonatkozott volna, csak sosem hangsúlyozom ki, mert szerintem evidens ha már egyszer legális fegyvertartásról beszélünk). Oroszországban 0,5% alatt van, a németeknél 0,2% alatt, a briteknél gyakorlatilag 0%, lévén legálisan gyakorlatilag nem tartható fegyver. Nálunk is utóbbi a jellemző, ugyan abból az okból kifolyólag. Amit nem hajlandó felismerni a többség: a közbiztonságra nem a legálisan tartott fegyverek jelentenek veszélyt, hanem az illegálisak.

    És még ami nincs benne: mindebből mennyi következett be önvédelmi helyzetben.

    Ami viszont látszik a táblákból, az az, hogy 1991 óta lényegében folyamatosan csökken az erőszakos bűnesetek száma (2004-2006 között átmenetileg növekedett). Teljesen "meglepő" módon mindez pont egybeesik a legális fegyvertartás kiterjesztésének előrehaladásával. Ahogy egyre több fegyver van a lakosság kezében, úgy csökken a bűnözési ráta. Mert ugye nőtt a kockázata a bűnelkövetésnek.

    Leírtam, ha már elővette az ember a fegyvert, akkor használni kell. Home defence pedig csak úgy működhet, ha van kéznél fegyver.

    [link] >300millió emberre jut ~1,8M erőszakos bűncselekmény. Mo-on hasonló összefoglaló hivatalos statisztika nem elérhető a neten, akinek van türelme adogassa össze: [link] Semmivel sem állunk jobban.

    D1Rect: Kés: bármi vágására, a kés egyébként az egyik legősibb munkaeszköze és fegyvere az emberiságnek.
    Balta: ez sem csak favágásra szolgált az emberiság történetében, legalább annyira fegyver, mint munkaeszköz.
    Pisztoly: a sport miért nem merül fel benned? Nem fekete-fehér a világ. A lőfegyvereknek igen komoly sportjellege is van. (Nálunk az se nagyon, mert ez is olyan szabályokhoz van kötve, hogy ihaj. Pl igazolnod kell, hogy neked valóban szükséged van saját sportfegyverre. Nem biztos, hogy elegendő indok, hogy VB-re készülsz! A probléma, hogy a Rendőrségnek, ami egyébként végrehajtó hatalom, mérlegelési jogköre van. Nem mérlegelnie kell (az a bíróság dolga), hanem a törvényeket végrehajtania.

    A legtöbb munkaeszköz egyben fegyver is. (Ahogy mondani szokás: a kapanyél is elsülhet.) Nem az határozza meg a jellegét, hogy mire tervezték, hanem hogy mire használják. Ellenpélda: a tabun mint rovarölő szer kezdte a pályafutását. Akkor miért kellett betiltani, mint vegyifegyvert? Nem arra lett tervezve, csak arra is meglehetősen alkalmas.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #15 üzenetére

    A legnagyobb baj ezzel az, és erre az angliai késes gyilkosságok jó példát mutatnak, hogy azért senkinek ne legyen fegyvere, hogy a rablónak legyen kéznél mivel megölni a ház tulaját...

    Nem ahhoz kell pszichológiai teszt, hogy tarthass fegyvert, hanem ahhoz, hogy van-e valakiben pontosan annyi agresszió, hogy fegyverrel megtámadja a rablót, sikeresen legyőzze, de ne legyen se dilis utána, se ámokfutó.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • D1Rect

    félisten

    válasz dabadab #110 üzenetére

    Ok. Soha nem vitattam, hogy létezik, de nem érv a sportcélú felhasználás, amikor valaki önvédelemre szeretne fegyvert.

  • #51736960

    törölt tag

    válasz dabadab #131 üzenetére

    sajnos ha minden így megy tovább mint most, akkor néhány évtizeden belül engem fog nem megfelelőnek találni a rendszer :(
    én azt szeretném, ha idáig nem jutnánk el...

  • tiv83us

    veterán

    válasz dabadab #129 üzenetére

    Meg nem hallottam olyan esetrol, hogy a rendor odasetal az autodhoz es agyonlo, ugy, hogy a kezed a kormanyon tartottad.

    [ Szerkesztve ]

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • tiv83us

    veterán

    válasz dabadab #135 üzenetére

    Az elso otot atfutottam, abbol az egyik angliaban tortent, a masik Tuneziaban, ami az USA-ban torten, az is kisse necces volt, mert szaladt a felszolitas ellenere, de az osszes rendort felelossegre vontak a gyilkossagok miatt.
    Shit happens everywhere, de szerintem ez nem egy szignifikans mennyiseg. Mindenhol hibaznak neha napjan, ez teny. De azt azert be lehet latni, hogy egyik lovoldozes sem ugy tortent, hogy gyorsan hajtottal, majd odasetalt a rendor a kocsidhoz es lelott egy az egyben.

    [ Szerkesztve ]

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • tiv83us

    veterán

    válasz dabadab #137 üzenetére

    Most belinkeltel 19 esetet, amibol 11 nem is az USA-ban tortent, hanem Angliban, Jamaicaban, Tuneziaban...stb. Gondolom Libiaban, vagy Eszak-Koreaban meg kemenyebben jarnak el, de ez nem jelenti azt, hogy az USA-ban csak ugy lovoldozik ugy az allampolgarokat, mert nagyon ritka, hogy baj tortenik. Magyarorszagon, Ausztraliaban, Japanban is biztos, hogy tortennek jogtalan hatosagi visszaelesek, sajnos ez benne van a pakliban.

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • rudel

    csendes tag

    válasz dabadab #137 üzenetére

    Azt szokták mondani,hogy ha valakinek van lőfegyvere,az egyszer el is fog sülni.

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #137 üzenetére

    Én inkább vállalnám ennek a kockázatát, mintsem maradjon inkább a jelenlegi rendőri megítélés / hozzáállás.
    Januári hír - többek közt - hogy helyszíneléshez kiérkező rendőröket zavartak el többen is a balesetet okozók közül... Röhej, hogy idáig jutottunk. Annyi tisztelet sincs a rendőrökkel szemben, hogy bárki egyáltalán megrezzenjen a jelenlétükben...

Új hozzászólás Aktív témák