Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz Tüzi #46 üzenetére

    Elárulok valamit: minden éjjel a fák oxigént nyelnek el és széndioxidot bocsátanak ki; napközben viszont mindig fordítva teszik, mert a légköri széndioxidból építik fel a saját vázanyagukat, a cellulózt...
    állítólag bizonyos co2 szint felett a fák is megkergülnek, és o2-ből csinálnak co2-t - ez így viszont tömény marhaság. (szerves vegyész vagyok/voltam, épp eleget tanultam erről is :U)

    szerk: #30-ra azt tudom mondani, hogy az alapreakció egyszerű ugyan (ti. CO2 +2 H2O -> CH3OH + 3/2 O2), de azokat a körülményeket előállítani, ahol a széndioxidból metanol lesz, már nem annyira. Speciális nyomás- és hőmérséklet kell hozzá, a katalizátorokról nem is beszélve... nem vagyok benne biztos, hogy energiára nézve gazdaságosan megoldható a dolog. (ráadásul ezzel nem csökkented a CO2-kibocsátást, csak beépítesz még egy lépcsőfokot a folyamatba - elvégre a metanolos üzemanyagcellában lezajló energiatermelő folyamat a metanol égése, ami bizony megintcsak széndioxidot és vízgőzt termel...)

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Új hozzászólás Aktív témák