Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #80603 üzenetére

    Nekem a 2007-es év legvége és a 2008-as év volt ilyen, hogy nem tudom mi volt, de kb 1-2 hetente előkerült egy régi ismerős, akivel ezer éve nem találkoztam, és vagy személyes tali (legtöbb) vagy telefonon vagy írásban előadta, hogy mily régen találkoztunk, de nemrég eszébe jutottam, és annyira jó fej voltam vele mindig, hogy hiányoztam neki (aha évekig rám se írtál) és ha már így szeretjük egymást, hogy ő egy kihagyhatatlan ajánlatot tenne nekem, amiből mindketten meggazdagszunk (érdemi munka nélkül).
    Adott esetben - főleg ha meghívtak valamire - végighallgattam őket, aztán elmeséltem, hogy a szüleim a 90-es évekbe vágtak bele ilyenekbe (Amway, Zepter stb.) és láttam, ahogy a nagy illúziókból a világon semmi nem lesz. Ha pedig telefon/írás volt akkor igyekeztem rövidre vágni, a végefelé már megkérdeztem, hogy MLM? Mert ha igen akkor ne fárassza magát. Furcsa mód ilyenkor elmúlt a nagy hiányom, és szeretetem, és ezek az illetők utána ugyanúgy sose kerestek mint előtte.

    Az egyik haverom nővére ennél is súlyosabb eset volt, egy év alatt három különböző MLM rendszerbe ugrott bele, és mindig ugyanaz volt a szöveg. Jöjjek én is, ő még most nem keres vele, de jövőhónapban már ennyi meg annyi lesz, am mind semmi, mert a kollégája/haverja stb. már most havi 200-500 ezret keres vele (2008-ban) miközben heti pár órát foglalkozik vele, szóval akár dolgozni is tudsz mellette (WTF? minek dolgoznék ha heti 6-8-10 órai munkával csak 200 ezret is megkeresek?) és meglátom ez a jövő, majd sajnálni fogom, ha most NEM-et mondok. Aztán nem tudom mi lett vele, mert haverral elváltak az útjaink.
    De egyébként megfigyeltem, hogy az összes ilyen MLM-esnél voltak fix pontok, és részletek amik ugyanazok voltak, mintha egy fórumról/weboldalról betanult szöveget mondtak volna fel, mint a bányászoknál*

    Aztán nekem is volt olyan, aki 1-2 év múlva kölcsönkérni jött, mikor már milliomosnak kellett volna lennie.
    Legutóbb barátnőmet sikerült belerántsa egy barátnője MLMbe, tavaly előtt, valami 3000ft/tubus fogkrémmel. Na barátnőm kért 4 tubussal, hogy haha, annyi tuti elmegy. Végül 2 dobozzal elfogmosott, egyet eladott, de azóta se rendelt tőle még egyet a vevő, egyet meg elvitt egy illető, csak épp azóta is "hozza az árát".

    * Ez pont olyan mint a bányászoknál, hogy szerintem valami közös megbeszélt szöveget nyomnak.
    Valahogy minden bányász akivel szóba elegyedek :
    1. Épp megújuló energiát használ, persze, hogy van napelem, az amúgyis lett volna
    2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele
    3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés ami nélkül nem lenne meg
    4. pár száz ezres/milliós költség talán fáj, de hát minden üzlethez kell befektetés nemde? Ha neked nincs ennyid akkor lusta vagy, buta vagy, meg tuti, hogy eliszod a pénzt, ahelyett h felelőségteljesen gondolkodnál a jövődet illetően
    5. Már mindegyik VGA, jujj de nagyon visszahozta az árát, már többszörösen is... csak hát nem Fiat pénzben, hanem bitcoinban; aztán kiderül, hogy eddig csak költött a gépre meg a bányászatra, de elméletben csomó pénze van, és hülye vagy ha te szerinted ez nem a jövő
    6. Különben is, neki pont ingyen van a villanyáram és a légkondi így azokat sem kell levonni a fenttartási költségből
    7. Ő egy számtech zseni, hogy ilyet tud üzemeltetni, és amúgyis piszkosul expert a témában, kínos kérdéseknél pedig jön a kötelező személyeskedés
    8. Ő ért hozzá, nem fog vele befürödni, mert ezen csak nyerni lehet, és a végén mikor milliókat keresett egy jó kiszállással és a HWk eladásával házat/Ferrarit/tengerparti nyarat stb. vesz, te meg csak irigykedhetsz
    (9. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák