Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Helyes, a kutyajogsi mellé a macskajogsit is bevezetném. 40 helyett 400 eurós, 4 helyett 40 órás kötelező tanfolyam lenne, aki nem végezné el, és úgy tartana kutyát/macskát, azt minimum 4000 euróra büntetném (kivéve azon macskatartókat, akik ki sem hozzák a lakásból az állatot, csak szállító eszközben, mondjuk az állatorvoshoz).
    Ezen képzés alatt megtanítanám az alábbiakat:
    1. Ha ugat a kutyád éjszaka/hajnalban, fél órákon át, akkor zárd be a lakásba/garázsba, mert más esetleg aludni is szeretne a szomszédban. Ha nem teszed ne csodálkozz/sértődj meg, ha a jegyzőnél birtokvédelmet kezdeményeznek a károdra, feljelentenek, beperelnek, vagy (az önkormányzatnál elérhető érdekérvényesítés hatékonyságát tekintve) ha inzultus ér téged vagy az állatot.
    2. Ha sétáltatni szeretnéd a kutyádat, az 1. pont szerinti időszakokban, akkor azt lehetőleg valami parkban/patakparton, lakott területtől távol tedd, hogy a többi ugató bundásgeci kutya ne kapjon őrjöngő ugatórohamot az útvonaladon, kiváltva az 1. pontban levő eseményt.
    3. Az tök jó, ha a belvárosban összeszeded a sz*rt a kutyád után - de a lehugyozott utcasarkok/oszlopok/egyebek még így is bűzleni fognak méterekről is, különösen nyáron. A te kutyád csinálja, tegyél ellene.
    4. Ha macskád van, és az rendszeresen más kertjébe sz*rik, ne csodálkozz, ha inzultus ér téged vagy az állatot.

    Hja, és a 400 eurós tanfolyam költségéből lecsípnék mondjuk 100 eurót, amiből finanszíroznám azt a csapatot, aki a 4. pontban szereplő problémát - az érintett kerttulaj bejelentésére - elhárítja.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz samujózsi #59 üzenetére

    Nem tudom mire akarsz kilyukadni.
    Ha szerinted szolidaritási kérdés a szomszéd kutyaugatását fél éjszaka hallgatni, vagy a macskájának a végtermékét a kertből szedegetni, tehát ez így van jól és így természetes, akkor neked van a lakatlan szigeten a helyed... :U
    A németeknél már 20 évvel ezelőtt sem volt ez probléma. Egy ismerős volt kinn bébiszitter, és látta, hogy a család akinél volt (szép nagy kerttel rendelkező házban laktak) a kutyát minden éjszakára bezárta a garázsba. Megkérdezte tőlük, hogy miért teszik. Az volt a válasz, hogy a szomszédok szóltak, hogy éjszaka ugat a kutya, és ha az önkormányzatnál bejelentik, akkor jön a levél a jegyzőtől, hogy ha 8 napon belül nem tesz ellene az állat gazdája, akkor elviszik a kutyát... Csak sajnos nálunk a jegyzők nagy ívben tesznek az ilyen panaszokra, ezért (is) van az, hogy pl. a sógorom főnöke a hasonló problémának egy vasnyárssal vetett véget (ami nyilván nem megoldás, de valahol meg tudom érteni az elkeseredettségét: hiába szólt tucatszor a szomszédnak is, hogy éjjel vonyít a kutya, az elhajtotta, az önkormányzat meg nem csinált semmit).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz samujózsi #61 üzenetére

    LOL, ez egy "picit" messze van a migránsozástól. Ok és okozat. A kiinduló ok (mondjuk), hogy családostól nem tudok aludni a kutyaugatástól. Minden más ez után jön.
    A következő hozzászólásodban némileg magadnak mondasz ellent.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz janeszgol #62 üzenetére

    Ha az én kutyámhoz nyúl hozzá valaki, vagy elvinné vagy megölné, annak simán elvágnám a nyakát. Persze egy kis kínzás után.

    Ha a gyerekeim nem bírnak aludni fél éjszaka, mert vannak kutyás gyökerek, akik nem fogják fel, hogy ez nem normális, annak az ugatós kutyájának, és a gazdájának simán elvágnám a nyakát. Persze egy kis kínzás után.
    Remélem fogod a lényeget. :U Ráadásul a következő hozzászólásodban te is árnyalod a véleményed.

    Aki nem bírja a kutyaugatást, az menjen ki tanyára. A városban nem csak kutyaugatás van, hanem mindenféle más zaj is. Emberek, járművek.

    Nemnem. Városszéli kerületbe költöztem, csendes utcába, ahol nincs átmenő forgalom, kvázi zsákutcaként üzemel. Tehát nincs városi zaj. A kutyát meg zárják be, vagy némítsák el, akárhogy, nem érdekel. Aki erre nem képes, az tartson néma kacsát vagy aranyhalat.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz janeszgol #64 üzenetére

    Nyilván nem pontosan fogalmaztam fentebb, a németeknél sem viszik el egyből a kutyát elaltatni, szó sincs ilyesmiről.
    Ha a felszólítás után sem oldja meg a problémát a kutya gazdája, akkor vélhetőleg kap egy szép kis bírságot, ami akár több lépcsőben egyre emelkedhet, mire sor kerül egy drasztikusabb beavatkozásra.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz samujózsi #67 üzenetére

    Értem már a problémád, de nem nyertél hangszórót... :)
    Nem szoktam általánosítani, csak mivel most sajnos akut nálunk a fenti probléma, és pont szembe jött egy ilyen topic, kiírtam magamból a dühömet. Nyilván nem lehet 400 eurós tanfolyamhoz kötni a kutyatartást, még az osztrákoknál sem, nemhogy nálunk, ergo a fentieket inkább görbe tükörnek tessék értelmezni, illetve akinek inge, az magára vehetné (persze tudom, van még ezer ilyen, a szemeteléstől kezdve a közlekedési morális bezárólag).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz janeszgol #69 üzenetére

    Akkor ha a gyerekeid zajonganak, ugye leszúrhatom őket vasvillával?
    Remélem fogod a lényeget. :U

    Nem, nem fogom. A gyerekek a legritkább esetben zajonganak éjjel/hajnalban, amikor az ember aludna. Kivéve a kisbabákat, de egyrészt az hamar elmúlik, másrészt aki hagyja 10 percnél tovább sírni éjjel a csecsemőt, az is megérdemli a szankciót, a családsegítő szolgálat képében.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák