Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz D1Rect #93 üzenetére

    Teljesen igazad van ebben a kérdésben, többször leírtam, hogy egyetértünk. Vannak kivételek, és ha nem is csodaszámba mennek, ahogy írod, de arányaiban sajnos bőven alulmaradnak. Ez van.

    És itt jön képbe amit (#94) csƵ ír: "De az a kérdés, hogy a 8 elemis tudjukkik miért nem tudnak kitörni onnan, ha nekünk sikerült ugyanolyan feltételek mellett" (egyébként szarkazmus meg minden nélkül tényleg örülök, hogy végre egy értelmes és amúgy fontos kérdés lett feltéve: "miért nem tudnak kitörni onnan").

    Először is, nagyon nem egyelő feltételek mellett indulnak (családi/anyagi/társadalmi/földrajzi háttér, tanult/örökölt viselkedésformák, aluliskolázottság (ha valaki most azt válaszolja, hogy eddig ti is erről beszéltetek, nem tudom mit csinálok :D), előítéletek - van itt felelőssége mindkét oldalnak bőven).

    Egy rettentő demagóg példával élve, személyre szabottan: én, a nagy mesemondó harcos, aki elindult egy hamuba sült pogácsával a nagyvárosba, és megcsinálta az életet, aki küzd az általánosítás ellen, örülnék-e ha a szomszéd lakásba költöztetnének Borsodból egy kiscsaládot, mondván, hajrá, itt a pozitív példa? Nyilván nem, és nem is tudnánk együtt élni.

    Nem is ez az első lépés.

    Nem tudom mi lenne a jó, azt sem tudom hogyan kéne nekikezdeni, nem is az én dolgom ezt kitalálni. Akiknek a mindenkori dolga lenne/lett volna, azoknak meg sokkal egyszerűbb és hasznosabb volt egy ki/felhasználható rétegnek meghagyni őket. És persze nyomás nélkül az érintetteknek is kényelmesebb és rövid távon (a saját módjukon) "jövedelmezőbb" így élni.

    Ha 10-15 éve elkezdték volna (hint: papíron elkezdték, lásd előző hsz-emben felsorolt nevek/programok), akkor mostanra talán lenne egy icipici kis nyoma, hogy valami esetleg elindult.
    Szóval legalább ekkora lemaradásban vagyunk. És idővel a probléma növekszik, majd eszkalálódik, és jönnek az okosok az azonnali megoldást kínáló ötletekkel, mert az emberek azt szeretik, nem azt, ha valaki kiáll, hogy "figyu, nektek ennyivel kevesebb lesz a segély, és valamit le is kéne tenni az asztalra majd idővel, ti többség meg legyetek már toleránsabbak, ja és kicsit többet vonunk le az adótokból hogy a felzárkóztatási programot finanszírozzuk, mert máshogy nem fog menni, és amúgy 10 év múlva térjünk erre vissza, hogy változott-e valami.".

    Ez nem egy sebtapasz, hogy először leragasztjuk a problémát, várunk egy kicsit, letépjük, egyszer ugyan fáj, de utána már jó lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák