Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    Hozzájárulok én is némi tapasztalattal egy SAPPHIRE HD7950 OC kártya vonatkozásában.
    A kártya nagyon jó hűtéssel van ellátva ami a következőket jelenti (a hőfokok a külső hőmérséklet függvényében értelemszerűen változhat):
    - IDLE semmi hangja nincs (ventik ~20% míg a GPU hőfoka ~33°C)
    - LOAD halk, azaz zárt házban csak közelről lehet hallani a hangját (ventik ~40% míg a GPU hőfoka ~60°C)
    - lényeges, hogy a VRAM hűtése is jó ami általában +5°C hőmérsékletet jelent a GPU hőfokához képest
    A kártya gyárilag emelt órajelű, ennek ellenére nem fogyaszt többet (sőt, tesztek szerint esetenként kevesebbet) mint egy referencia HD7950, miközben teljesítménye egyértelműen jobb annál. Én már eleve az akkor még új, 12.8 CCC drivet telepítettem hozzá a használat vételekor, és azzal nem tapasztaltam problémát.
    Bár én nem vagy híve a tuningolnak, a kártya le lett tesztelve e téren is: a maximális stabil órajele 1200/1500 Mhz volt (pontos értékre nem emlékszem, de minimális GPU feszemelés kellett), ahol természetesen kiváló teljesítményt nyújtott a teszteredmények alapján - igaz, fogyasztásmérés nem volt így arra vonatkozón nincs adat, hogy a többlet teljesítmény mekkora fogyasztásnövekedést okozott.
    Remélem, hogy a 7950-es Tahiti GPU 3GB VRAM társaságában 1-1,5 év tárlatából is jól használható, megfelelő teljesítménnyel bíró kártyának minősíthető lesz! :)

Új hozzászólás Aktív témák