Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandigyerek

    senior tag

    Szerintem nincsenek ezekben a tendenciákban semmi különös. Ahogy a cikkben írták:
    "...egyre magasabb fogyasztói igényekkel magyarázza a jelenséget, összefüggésben a készülékek árával. A vásárlók jellemzően drágább eszközt választanak, viszont hosszabb ideig használják azokat, a nagyon olcsó mobilok azonban nem jelentenek igazi alternatívát."
    Ennyi idő után az emberek rájöttek, hogy egy nagyon olcsó telefont röhejesen kevés ideig lehet tisztességesen használni. A középkategóriára is tesznek magasról a gyártók záros határidőn belül. A felső kategória ami normális "minőséget" produkál a támogatásokkal együtt. Ezt ki is használták a gyártók, és szépen felsrófolták az árakat. Nem mondok újat, ha azt gondolom, hogy az Apple példáját követik árazásban, mert fog veszettül a ceruza. Először a Samu aztán Huawei, LG. Nem kell sok idő, és a pl.: Xiaomi is a "nagyok" útjára lép, és kijönnek a kétszázezres kategóriával. Na, nem azért, mert annyival jobb, hanem mert megveszik.
    Pár éve kézzel-lábbal tiltakoztam, hogy 100e-nél többet fizessek egy telefonért. Most, ha egy kicsit is minőségibb, tartósabb új telefont szeretnék, zsebbe kell nyúlni. Vagy választhatom a 1-1,5 éves modelleket, és azzal karistolok, de egy év múlva azt veszem észre, hogy a rendszer elavult, még a gmail is, meg az összes többi app egy dupla ilyen erős hardverre lett optimalizálva, és köhög, krákog minden.
    Szóval várok. ha összejön a pénz egy jobb gépre, azt veszek én is. Mert ezt látom logikusnak. Mindaddig amíg a gyártók nem kezdik elslendriánkodni azt is.
    Egy amerikai színésznő mondta egyszer:
    "Olyan gazdag vagyok, hogy megengedhetem magamnak, hogy mindenből a legolcsóbbat vegyem!".

Új hozzászólás Aktív témák