Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nyunyu #12 üzenetére

    Pontosan ezen a történelmi dolgon nevetek. Vagy sírok.

    Azért, mert sok generációval korábban hirigben voltak, az utódoknak is ez alapján kellene visekedniük egymással? Akkor ennek kéne meghatározni az osztrák-magyar vagy az orosz-magyar viszonyt is. Vagy a török-magyart?

    A történelemnek a történelem lapjain a helye. Igen, tudom, hogy ennél összetettebb a dolog, de ettől még WTF...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Geller72

    veterán

    válasz nyunyu #12 üzenetére

    Azért ott volt egy nagyon csúnya Kína-Japán háború is, és amit ott a japánok műveltek (ott is) azt szerintem ember nincs Kínában, aki elfelejtené. Elég sokat lehet olvasni a Japán 2. vh. során elkövetett embertelen stílusáról és arról, hogy az atom tulajdonképpen jól jött nekik. Ők nem az atom miatt kapituláltam, mert a lakosságot - a sajátot is - gyakorlatilag lexarták, nem érdekelte őket, hogy mi lesz velük. Egyszerűen látták, hogy megvan az a pillanat, hogy jól szálljanak ki és ne akasszanak a nyakukba a németekéhez hasonló, vagy inkább durvább pereket. Több háború is volt köztük, de a legvéresebb a nankingi tömegmészárlás, ahol óvatos helyi becslések szerint is csak ott 300k kínait daráltak le. (Ez volt akkor a kínai főváros) Egyetlen embert, a tábornokot ítélték el. A 2. vh. során is embertelen dolgokat műveltek, tehát sok mindennek nevezném, de meglepőnek nem azt, hogy a japókat ott szinte mindenki rühelli.

Új hozzászólás Aktív témák