Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz hito #7 üzenetére

    Az öcsém bigottan vallásos, és ő sem veszi jó néven, ha azt hallja, hogy Istenke, vagy Jézuska. Azonban karácsonykor náluk is a Jézuska hozza a feldíszített fát, és az ajándékokat.
    Hogy miért?
    A gyerekek kedvéért.

    Nem mondhatjuk a gyerekeknek, hogy a Megváltó, vagy Krisztus, netán a keresztre feszített, bűneinket megváltó Krisztus, Isten fia jótékonykodik.
    Ennél sokkalta kedvesebb megnevezés a Jézuska. Itt a "ka" nem kicsinyítőképző, annál inkább kedveskedő utótag.
    A gyerekek egyébként is szeretik a becézgetést. Nekik egy macska cicuska, egy nyúl nyuszika, no meg van ugye anyuka, meg apuka, és így tovább. Nem arcátlanok, inkább kedveskednek azokkal, akit szeretnek.
    Ugyan mondjátok már, mi a csudáért ne lehetne Jézuska a megváltó Krisztus, ha egyszer így kedvesebb a gyermekek szívének?

    - o -

    Ami pedig az írást illeti, áhítattal olvastam. Ó, a régi emlékek...
    Karácsonykor mindig volt egy alma a kályhán, még most is érzem az illatát.
    No meg a csillogó díszek kápráztató ragyogása feledhetetlen. Volt egy gomba, és ugyan semmi köze a karácsonyhoz, de nekem az tetszett a legjobban.
    No mindegy, kicsit elméláztam...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák