Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hosszú idő után végre van egy szabad délutánom, gondoltam hozzászólok a témához. Amúgy sem értem ezt a méret elégedetlenséget. Főleg azt nem, hogy lehet egy X10-el egy lapon emlegetni az XQ2-t mindkét model tök másnak van, és tök másra.
    Barátnőm Fujifilm XF1-ese most mondta be az unalmast. Igazából ez már egy csere darab volt mert az első gép is megdöglött pár hónappal a vásárlás előtt. Az elsőnél a autófókusz és az automata fénymérés lett használhatatlan. Az utóbbinál 35mm feletti állásnál nem volt képes normálisan mérni a fényt. Random összevissza értékeket produkált, pár hétig alulexponált de manuális üzemben kézzel beállított paraméterekkel képes volt használható képeket csinálni (persze a fénymérő használhatatlan értékeket adott, szóval csak hasra ütés szerűen állítottam be az időt meg a rekeszt). Ma reggel viszont minden képet úgy túllőtt, hogy öröm volt nézni... fal fehér képeket dobált a masina. De 35mm alatt tökéletesen mért és dolgozott. Sajna már manuális üzemmódban se lehetett használni, értékelhetetlen képeket csinált. Pár helyen olvastam erről, persze utólag okos kapitány módjára azaz sajnos túl későn.
    Ma végül úgy döntöttünk, hogy csere lesz belőle. Az ár miatt XQ2 és RX100 volt a célkeresztben, de hiába a nagyobb szenzor ellenére is az xq2 nyert (mármint az RX100 1"-os ellenére). A képstabija sokkal jobban üzemel (tudom, hogy ez most túl sokat nem mond, de egy media markt szerű nagyáruházban, neonfény alatt 1/15mp 100mm tele állásban a fél méterre álló barátnőmről sikerült stabil képet lőni, számomra ez nem normális jelenség, többször produkálta a gép, míg a Sonyval 1/30mp-en be-be mozdult), méretben is kisebb (igaz elhanyagolható, de ha valakinek ez fontos akkor érdemes megemlíteni) és az xf1-re is olyan köröket ver sebességben, hogy el se hittem, nemhogy az RX100-ra. Mind az autófókusz mind a képrögzítés sokkal gyorsabban működik mint az első modellben.

    Akik az x10-el jönnek mint alternatíva és hasonló méret, azoknak valószínűleg nem fontos annyira a méret és/vagy fontos az elektronikus kereső. Akinek viszont fontos a méret (mint pl a barátnőm is), annak még az xf1-ről is előrelépést nyújt az új model. Hülyeségnek hangzik, de mi ma megtapasztalhattuk, sokkal kisebbnek tűnik (és valóban kisebb is) az új gép. Kéz a kézben egymás mellett tudtuk őket összevetni.
    Ami meg tényleg nem jön át a technikai paraméterekből az a gép sebessége. Elképesztően sokat fejlődött!
    Nagyon jó masina! Annak akinek nem fontos a kereső és a derítő vaku annak csak ajánlani tudom. Sajnálom, hogy valahogy elhanyagolják a nagy tesztoldalak ezeket a masinákat (XQ1 / 2). Lehetne rúluk több átfogó teszt is.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák