Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz RexMaximus #29 üzenetére

    Olyan nincs, hogy semmi probléma sincs egy kapcsolatban. Aki ezt állítja az szimplán hazudik.

    Ha pedig vannak problémák azon dolgozni kell.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Viszlát

    addikt

    válasz RexMaximus #34 üzenetére

    Nem lehet veleltlen az sem, hogy ket forumtag akikrol ugy tudom, hogy idosebbek a kozzoseg atlaganal (meg nalam is) hasonlokeppen latjak (Syl es Vakegérke). Tapasztalatuk ezt mutatja.

    Semmit nem jelent. Nagyon szűk merítés egyrészt, másrészt semmit sem tudunk sem róluk sem a másik félről. Olyan ez mint az evés, hogy egy egyszerű analógiával éljek. Van akinek megfelel állva, épp csak összedobva valamit, csámcsogva, mellkasra folyósan enni, aztán van aki meg inkább ülve, szépen elrendezgetve mindent, amennyire csak lehet hangtalanul szereti elfogyasztani az aprólékos gondossággal elkészített ételt. És a két véglet között meg ezerféle egyéb, kinek ez kinek az, éppen ezért rendkívül káros és egyben használhatatlan is amikor valaki a saját vagy 1-2 ember példájából általánosít. Egyrészt nem vezet megoldásra mert mindössze annyi kell, hogy egy más véleményen lévő valaki hasonló vehemenciával állítsa a saját kis általánosítását és máris egy feloldhatatlan ellentét alakult ki ami nem vezet sehova.

    Az én szüleim 43 éve házasok és mindamellett, hogy még mindig élvezik egymás társaságát és nem kérdésés, hogy szeretik is egymást, nem csak megszokásból vannak együtt, mindkettőjük álláspontja az, hogy folyamatosan dolgozni kell a kapcsolat különböző aspektusain. Na most érthető módon én inkább nekik hiszek mint két ismeretlennek az interneten, ahol mindenki azt mond amit akar. És akkor hogyan tovább most? :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz RexMaximus #37 üzenetére

    "Sokan emlitik azt, hogy dolgozni kell egy kapcsolaton. De senki se irja le, hogy ez esetukben mit is takar.

    Te mit ertesz az alatt, hogy dolgzoni egy kapcsolaton? Peldakkal szemleltetve."

    Igazából a megfogalmazásom abból a szempontból rossz, hogy nem a kapcsolaton dolgozol, hanem magadon.

    A saját esetemet tudom felhozni. Amikor belekezdtünk az egészbe én olyan jellembeli hiányosságokkal rendelkeztem a gyerekkorból hozott komplexusmintázatok miatt amik hosszútávon alkalmatlanná tettek egy párkapcsolat fenntartására. Ilyen dolog pl a szeretetmohóság aminek röviden megfogalmazva az a lényege, hogy az ember akkor sem érzi, hogy szereti a másik ha az tényleg úgy van. Ezért úgy viselkedik, hogy előbb utóbb elkezdi kizsegerelni a másikat érzelmileg mert semmi sem elég neki. Bekorlátozod a másikat és elvárod, hogy minden pillanatban, minden formában bebizonyítsa hogy szeret. Mindezt azért, mert gyerekkorodban amikor igazán fontos lett volna nem kaptad meg megfelelő formában és mennyiségben a szeretetet.

    Ahogy úgy éreztem a kapcsolatban, hogy elfogadnak egyből nekikezdtem a parazita viselkedésemnek. Aztán rájöttem, hogy ez így nem fenntartható és, hogy bennem van a hiba nem a másikban. És változtattam rajta. Iszonyatosan nehéz volt és kicsit olyan ez mint az alkoholizmus. Sose gyógyulsz ki belőle de lehetsz tünetmentes.

    Számomra ilyet jelent az hogy dolgozok a kapcsolaton. Sőt nem is a kapcsolaton, ez így rossz. A kapcsolatért és magamért egyszerre.

    Tény, hogy tré alapokra nem lehet építeni, de mit teszel akkor ha egy kapcsolatban kiderül, hogy te vagy a "tré alap". Viszont a másik szeret annyira, hogy esélyt ad arra, hogy változtass a viselkedésen és feljlessz magadon. Vagy maradsz lesüllyedve a saját kényelmes kis sz@rodban vagy, belátod, hogy van egy lehetőséged kimászni belőle és kihasználod. Valaki írta, hogy az asszony mimóza. Szerintem meg pont tökös, mert teljesen tisztában volt azzal, hogy velem együtt mit vesz a nyakába és mégis bevállalta. Nem pedig keresett valaki mást.

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

  • Viszlát

    addikt

    válasz RexMaximus #37 üzenetére

    Én nem hoztam párhuzamba a két kapcsolatot, amire reagáltam az az a kijelentés volt, hogy amelyik kapcsolaton dolgozni kell az már régen rossz.

    Példák: változó személyiségek, körülmények, nehézségek, egymás segítése és még sok minden más amikor nem lehet hátradőlve lábat lógatni egyik félnek sem. Szüleim eseténél maradva egy konkrét példa: édesanyám rettenetes, hogy mennyire nem tud bánni a pénzzel, nincs se érzéke se türelme hozzá. Édesapám mesélte, hogy fiatalon próbálta megtanítani, illetve rávenni, hogy fektesse bele a szükséges energiát, de a rövidtávú sikerek is keserű szájízzel jöttek csak össze. Pár év után rá kellett jönnie, hogy ez csak úgy fog működni ha magára veszi ennek a teljes felelősségét és anyura is ő vigyáz, ami értelemszerűen egy olyan extra teher amit nem egyszerű évtizedekig a válladon hordani, de a kapcsolat érdekében muszáj. Persze nem ilyen egyszerű a dolog, mert a hozzá nem értés mellett azért anyukámban mocorgott az önérzetesség is, főleg ahogy a rendszerváltással megváltozott a világ, a nemek viszonya, szeretett volna több önállóságot, úgyhogy meg kellett találják közösen azt a kompromisszumot ami mindenkinek megfelel és közben a család sem megy csődbe. Ez kemény meló és a majd 4.5 évtized alatt különböző formában és időben okozott feszültséget és problémát. Elmondásuk szerint és magam is úgy látom, hogy a lényeg az, hogy soha egy pillanatra sem merült az fel, hogy kész, nincs tovább, menjen mindenki a maga útjára. Ahogy anyukám mondja mindig, egyszerűen nem opció, szeretik egymást és megesküdtek, ha ezt sem veszi komolyan az ember akkor akár fel is köphet és aláállhat.

    Személy szerint még nem adatott meg a házasság áldása, persze komoly kapcsolataim voltak és mindegyiknél ugyanazt tapasztaltam. Egyetlen dolog van ami után viszont egy percet sem vagyok hajlandó vesztegetni az illetőre akárhol is tart a kapcsolat, ez pedig a hűtlenség.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák