Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz RexMaximus #37 üzenetére

    "Sokan emlitik azt, hogy dolgozni kell egy kapcsolaton. De senki se irja le, hogy ez esetukben mit is takar.

    Te mit ertesz az alatt, hogy dolgzoni egy kapcsolaton? Peldakkal szemleltetve."

    Igazából a megfogalmazásom abból a szempontból rossz, hogy nem a kapcsolaton dolgozol, hanem magadon.

    A saját esetemet tudom felhozni. Amikor belekezdtünk az egészbe én olyan jellembeli hiányosságokkal rendelkeztem a gyerekkorból hozott komplexusmintázatok miatt amik hosszútávon alkalmatlanná tettek egy párkapcsolat fenntartására. Ilyen dolog pl a szeretetmohóság aminek röviden megfogalmazva az a lényege, hogy az ember akkor sem érzi, hogy szereti a másik ha az tényleg úgy van. Ezért úgy viselkedik, hogy előbb utóbb elkezdi kizsegerelni a másikat érzelmileg mert semmi sem elég neki. Bekorlátozod a másikat és elvárod, hogy minden pillanatban, minden formában bebizonyítsa hogy szeret. Mindezt azért, mert gyerekkorodban amikor igazán fontos lett volna nem kaptad meg megfelelő formában és mennyiségben a szeretetet.

    Ahogy úgy éreztem a kapcsolatban, hogy elfogadnak egyből nekikezdtem a parazita viselkedésemnek. Aztán rájöttem, hogy ez így nem fenntartható és, hogy bennem van a hiba nem a másikban. És változtattam rajta. Iszonyatosan nehéz volt és kicsit olyan ez mint az alkoholizmus. Sose gyógyulsz ki belőle de lehetsz tünetmentes.

    Számomra ilyet jelent az hogy dolgozok a kapcsolaton. Sőt nem is a kapcsolaton, ez így rossz. A kapcsolatért és magamért egyszerre.

    Tény, hogy tré alapokra nem lehet építeni, de mit teszel akkor ha egy kapcsolatban kiderül, hogy te vagy a "tré alap". Viszont a másik szeret annyira, hogy esélyt ad arra, hogy változtass a viselkedésen és feljlessz magadon. Vagy maradsz lesüllyedve a saját kényelmes kis sz@rodban vagy, belátod, hogy van egy lehetőséged kimászni belőle és kihasználod. Valaki írta, hogy az asszony mimóza. Szerintem meg pont tökös, mert teljesen tisztában volt azzal, hogy velem együtt mit vesz a nyakába és mégis bevállalta. Nem pedig keresett valaki mást.

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

Új hozzászólás Aktív témák