Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    navégre, négy videokimenet egy karin.

    gondolkodnék picit hangosan: van itthon két monitorom (2x19"@1280x1024), mellette ideiglenesen egy tv is (ha minden nagyon jól megy és ügyes leszek, akkor marad is... Sony 1080i@32"). jelenleg a vidkarimon két kimenet van, az svideot most felejtsük el, gyakorlatban finoman szólva is katasztrófa képe van a DVI--HDMIhez képest. az, hogy egy vidkarival nem tudok három monitort egyszerre aktiválni, az apróbb probléma, a folyamatos átkábelezés egy falhoz tolt toronyház esetén már bajosabb.

    jelenleg q6600asom van, egy alá tökéletes tuningalap giga p35-ds4el (jó, ds6 jobb lenne, ennél többet már nem akartam kiadni, másrészt meg utóbbi gyakorlatilag hiánycikk). viszont a második slot x4es. az x38 rémrossz tuningra, a p45 úgy néz ki kentsfield alá szintén gyenge, az x48 meg baromi drága. a zajt eltűröm játék alatt, idle állapotban viszont csendhez vagyok szokva. emiatt is cseréltem le többek között a ref3870 hűtést egy HR03GTre. elvileg egy második kártya még behaxolható lenne (van egy fölös 3870 refhűtőm végülis:) ), de ott vagy refhűtő lenne a megoldás, vagy PCIx1esre cserélt hangkari. vagy lapcsere is. B verzió valami midflow pumpa, egy single 12es radi, valami universal vidkari blokk és kész (igazából a jelenlegi hűtéssel tökéletesen meg vagyok elégedve a procin, és valami brutál triplaradis rendszernél kisebbre nem érné meg cserélni, mert rosszabbak lennének a hőfokok...). mindegyik baromi drága természetesen.

    a 3870x2 hangos (és csak az asus modellje felelne meg amúgy is). úgy néz ki a 4850 is, de legalább még drága is:) ha elvetettük a lapcsere ötletét. vizesblokkból univerzális nincs, direkt célra épített meg horror áron megy.

    alternatív megoldás: 8600gt, ddr2es, occsóért lehetőleg valami passzívat, két vidkari driverrel, van physix is, a slot nem fogja meg ebben, és van négy kimenetem:DDD viszont az meg nem tud hdmin audiot passolni. esetleg 4670 (HDavivo2, úgyis filmezni kell a harmadik kimenet), 38x0ából úgyis csak refet lenne érdemes kerítenem a hűtő kompatibilitása miatt, rádobni refhűtést és örülni, max pár előlapi csatit nem dugok rá... de kérdés, hogy a sata portok közül mennyi maradna használható (a hatból legalább 5nek nem ártana, vagy állhatok neki raidvezérlőt is keresni).

    a Matrox triplázója drága és felbontásban gyenge, szóval nem opció.

    asszem marad a kábeldugdosás.

    szóval összefoglalva: a rákért nem lehet egyszer normális hűtést és négy vidkarikimenetet megvalósítani egyszerre, illetve miért kell mindenáron aftermarket solutionokba kergetni a kedves usert, ha a multikártyás rendszerek szellőzés és a cuccok elhelyezése miatt brutális mennyiségű plussz odafigyelést kívánnak meg. ideje lenne már valamit tényleg csinálni szegény alaplapok elrendezésével, mert ennyi helyen többkártyás rendszert építeni kész őrület, és most finom voltam. mentem is volna inkább péknek...

    50 decibel idleben... ezek nem normálisak, komolyan mondom.

    arról nem is beszélve, hogy a teszteknél legalább az előző generációt fel kéne még mérni az adott márkából is (ez most nem a ph!nak szólt). avagy megérné e az előzőből csúcsott vett tulajnak váltania, vagy mi a fene van...

    bocsánat a hosszabb szösszenetért: vártam erre a kártyára, használható alternatívának tűnt, de most hogy megjöt... a ki vagyok ábrándulva finom kifejezés:(

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák