Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #174 üzenetére

    Nekem nem fáj az Androidon a nyíltság, lehet sideload, ROM főzés, többféle bolt stb. Akiknek erre van igénye ott a lehetőség.
    Cserébe tőlem se vegyék el erővel a számomra előnyösebb zárt rendszert. Lehet nem érthető egy Android user számára miért választják sokan az iOS-t.
    Egyébként technológiában aki jót vagy előbb csinál valamit könnyen kerül "monopol" helyzetbe, az igaz elég sok szürke zóna van és sok részletkérdés pl. ugye vicces a Netflix, Spotify esetén most az van a honlapjukon előfizetek közvetlenül náluk, az appban csak bejelentkezek.

    Az Apple diktálása: erről sokat lehet pro és kontra elmélkedni, a százalékokon egyezkedni, én sem fekete-fehéren látom. Viszont alapvetően ők építettek egy platformot, és az biztos, hogy örülök annak az Apple diktálása miatt már nem Flash weboldalak vannak, hogy a zenekiadók már nem csak ötezer forintos CD eladásban látják az üzletet, hogy ha letöltök egy appot nem vírusos és tudok hol központi helyen reklamálni a pénzemért, hogy alávágnak a tracking reklámozásnak, próbálnak a privacy terén intézkedni.

    Pluszban számomra érdekes, hogy a Facebooktól a Spotify-ig minden cég mondja a magáét és megy a szabadságharcozás a platform ellen ahol ők is meggazdagodtak. Nekem az a Facebook ne magyarázzon, aki a rivális Whatsapp, Instagram stb. felvásárolja izomból, és bár Spotify előfizető vagyok úgy olvastam a lánc végén a zenész többet kap az Apple Music-től.

  • Giovan!

    addikt

    válasz floatr #174 üzenetére

    Itt jön a képbe az alap, a zárt rendszer, ami mint a diktatúrák, tudnak kényelmesek is lenni. Lehet h nem érthető egy ios júzer számára, de androidon eleve több bolt van, samsung, huawei, amilyen telefonod éppen van, tehát nem ördögtől való a dolog. Bár még mindig nem eléggé nyitott, mint ahogy egy PC-n.

    Ez abszolút egyéni preferencia kérdése. De nem is akarja elvenni senki amúgy a droidosoktól ezt a szabadságot, szóval nem értem ez hogy jön ide. Ha az zárt rendszert diktatúrának nevezed (bár elég fura diktatúra, hiszen bármikor elhagyhatod ha úgy érzed túl messzire ment), akkor a nyílt rendszer meg sokak számára a káoszt jelenti, amibe nem mindenki akar fejest ugrani egy telefonnal. Mindkét hasonlat túlzó és leegyszerűsítő szerintem.

    Használtam droidot, élveztem, rootoltam, Cyanogen Mode-ot is raktam fel rá (mivel nem kapta meg hivatalosan az akkori telóm az ICS-et, kénytelen voltam), de nekem elég volt, meguntam, ezért váltottam WP-re, mert az zárt volt. Minden egy helyen, a gyártó által szabályozott környezetben. Ez a mentalitás a későbbiekben egyre inkább eltorzult, ezért váltottam iPhone-ra, amivel azóta is meg vagyok elégedve.
    Nem vagyunk egyformák, nem is kell annak lennünk, örüljünk neki hogy mindenki használhatja azt ami neki tetszik.

    Nem a fortnite a tét, és ezt Sweeney is hangsúlyozta, még csak pénzt sem akar követelni rajtuk kártérítések gyanánt, csak hogy szüntessék be a korlátozásokat, amik a fenti cégek jogászai szerint törvénysértőek.

    A fenti cégek miért nem csatlakoztak akkor a perben az Epichez? Csak mert utalni rá, hogy nem tetszik egy gyakorlat, meg konkrétan úgy vélekedni, hogy az törvénysértő lenne, az két külön dolog.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák