Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Cathfaern #14 üzenetére

    Sőt, pártízmillió éve az Antarktisz gyakorlatilag trópusi éghajlatú volt.

    Az állatokhoz meg tegyük hozzá, hogy részben csak átcsoportosulásról van szó. Amit háziasít az ember, az részben vagy egészében megszűnik vadállatnak lenni.

    Csapoati: A felolvadó jég viszont tovább növeli a légköri vízpára mennyiségét. Ami viszont csökkenti az üvegházhatást. Vízpárából pedig roppant módon több van így is a légkörben, mint szén-dioxidból. Csak a modellekból marad ki mégis mindig.

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Cathfaern #14 üzenetére

    Az emberi történelembe, mert ugye geológia értelemben ma a Földön jégkorszak van (tartós jégsapka van a két póluson) és a jégkorszak interglaciális (felmelegedő) oldalán vagyunk!

    Itt sokan inkább azzal nincsenek tisztában, hogy a klímaváltozás maga egy természetes folyamat, a mostanival az időtávval és a mértékkel van a legnagyobb probléma (kevés az idő az alkalmazkodásra)

    A Föld köszöni jól van, azonban a jég elolvadásával a stabil, kiegyenlített klíma felejtős! Mert ugye a stabil klíma a feldarabolódott kontinensek, az áramló óceánok, és a nagy mennyiségű víz miatt van. Ebből az áramlás lehet összeomlik bizonyos területeken így ott a stabil klímának annyi.

    daa-raa: a kontinensek vándorolnak, akkor egészen más szélességi körön volt!
    A vízgőz üvegházhatású gáz, a felhők növelik viszont a fényvisszaverést. Globálisan a szárazföldekre jutó csapadék mennyisége nőtt, azonban az eloszlás sajnos szélsőségesen változott.

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák