Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pointer4

    tag

    válasz Yany #3 üzenetére

    Teteszett a cikk, jól beleástad magad.
    Nem könnyű választani ilyen "alacsony" árkategóriában. Sajnos a komoly hangfelszerelésekért nagyon sokat kérnek el.
    És még a márkanév miatt is óriási mértékben eltudnak szállni az árral, még a nívós cégek is.
    Olvastam 1x egy cikket, 28Hz -es hanghullámról volt szó, szubládák kapcsán. Ahhoz hogy 28Hz et meghalljon az ember, 6m távolság kell minimum. Annál közelebbről nem hallható. (persze ez egy ideális nyitott környezet, nem a falról való visszaverődésekről van szó, ami megöli a mély tisztaságát)
    Amúgy még annyit a frekvenciák hajszolásáról, hogy hallottam 1x egy erősítőt. 56Hz-15,5KHz!!!! es hangátvitellel (+- 3db). 16W teljesítménnyel oldalanként.
    Lemezről szólt, én majd bepipiltem, életetmben nem hallottam még semmit így szólni. Az erősítő olyan 1,5millió Ft körül mozgott. És olyan hangos volt hogy majd leszállt a fejem. Úgyhogy a technikai adatoknak sosem szabad hinni, meg kell hallgatni vagy sok véleményt megnézni mint te is tetted :D

  • pointer4

    tag

    válasz Magyar_G #16 üzenetére

    Arról nem is beszélve hogy a ma kapható házimozi rendszerek 99%-a ami olyan 200k Ft alatt jár le se tud menni 80Hz alá használhatóan. És még ezt a tartományt is csak úgy tudja kiadni hogy egy hörgő puffogó elkent mély árnyalatot ad. Ez a frekvencia jön át a kedves szomszédtól ha épp filmet néz. 80Hz en szól a tenger, a pofon, a robbanás, az orgona, meg a basszusgitár.
    Igazán feszes mély hangokért bokáig kell a zsebbe nyúlni.
    Egy másik tanulmányból idézek, egy 100W al meghajtott Subláda 5W os teljesítményt tud hangenergiává alakítani. Tehát elég érdekes hatásfoka van. Egy átlag hangfal hatásfoka olyan 1%. Egy klipsch tölcséres!!!! hangfal már eléri a 9% ot is. Na ott lehet 10W-al fizikai fájdalmat okozni :D

  • pointer4

    tag

    válasz Uchimata #30 üzenetére

    Ne ilyet ne mondjunk, meg kell hallgatni :)
    Arról nem is beszélve hogy én meghallgatom, Nekem pl tetszeni fog egy Jazz felvétel, mert hogy milyen jól recseg a trombita, és milyen jó a sztereó tere. Vagy lehúzom, mert a templomi orgona iszonyat doboz hagú vele.
    Másnak meg ugyanezzel a hanszóróval tetszik egy elektromos gitár, viszont egy tüpci tüpci zenénél szétesik a doboz. De CS-nél iszonyat jó a tere. Most akkor jó hangfal ? :D

Új hozzászólás Aktív témák