Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #15 üzenetére

    Kalandor: nem. Dohányos embert nem lehet meggyőzni. Valamint ha kimegy a ház elé dohányozni, onnan is bejön az ablakon a füst. :)

    [link]
    Hidd el, működik. Ha meg mégsem, akkor nyertél annyit, hogy te megpróbáltad.

    Innen szoktam vizet hordani:

    Visegrádi parkerdő, sehol senki, nincs rendőr, nincs kamera, nincs közeg, nincs kényszerítő erő. Csak erdő, madarak és friss víz.
    Amíg megtöltöm az üvegeket, 10 perc is eltelik, előfordul, hogy más is odaér, múltkor épp 2 férfi jött, ránézésből apa-fia, talán kőműves segédmunkás mindkettő, nem valami észlények, beszédükből is kiderült. Leültek mellém egy méterre és abban is beugróban elkezdték okádni a füstöt, jól meg is állt ott. Frankó kis kézzel tekert mezítlábas cigi, azon se lepődnék meg, ha otthon termelt dohány, konkrétan megfulladtam, amíg hajolgattam a nehéz üvegekkel. Elegem lett, odaléptem és megkértem őket, hogy ne dohányozzanak itt, meg lehet fulladni. Kikerekedett a szemük, köpni-nyelni nem tudtak, már azt hittem mindjárt meg is vernek, de némi motyogás után készséggel odébb mentek.
    Láttam rajtuk, hogy még a büdös életbe nem kérte meg őket erre senki, soha. Maguktól nem jöttek rá hogy borzalmasan büdösek, de kérésre megértették. Nem voltak rossz emberek, csak buták. Még az is lehet, hogy máskor más orra alá már nem füstölnek.

    Mindig megmondani a véleményedet nem fáklyásmenet, nem is mindig jön be, nem mindig old meg helyzeteket, de emberként viselkedni mindig jobb érzés, és néha még be is jöhet :)

    Én biztosan beszélnék vele, hogy ne haragudj öreg, te talán nem tudod elképzelni, de ez nekünk nagyon rossz, gondolj arra, hogy mi fuldoklunk tőle. Ajánlj kompromisszumot: mondjuk az erkélyt, vagy valamit.

    Mindegy, próbáld meg, ingyen van és emberi.

Új hozzászólás Aktív témák