Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz rudi #27 üzenetére

    Bizonyára így van, de nem értem a problémát.

    Adott egy gép, benne egy 850-es tápegység. A gép megeszik 400W-ot, magyarul a tápról úgy 360-at akaszt le. Max félgőz. Egy ekkora fogyasztású gépben milyen alkatrészek vannak, hogy kihallatszik, hogy zajos a táp? A táp motorját még a vízhűtés hangja is elnyomja, nemhogy egy tuningolt quad-hűtés. 8800GTX + C2Q @ 4G, ezt le kell hűteni valahogy. Márpedig az garantáltan hangosabb lesz, mint a táp motorja meg a "szélhang".

    Ugyanakkor simán össze lehet rakni olyan gépet, ahol minimális zaj keletkezik, passzív a VGA, nagyonlassan forog a procihűtő, és egy HDD van, ami minimális zajt csap. Na ekkor már lehetne hallani a különbséget. De egy ilyen HTPC fogyaszt 180W-ot, aki beletesz egy 600-as vagy nagyobb tápot, az megérdemli, hogy a ventimotor morgását hallgassa, lévén, hogy egy 300-as ZEN is elég lenne.

    Szóval nem tudok olyan esetet elképzelni, mikor kifejezetten a tápventi okoz kellemetlen zajt.

    Szerk: utlimate megoldásként én a 400-as chifiből kidobtam a ventijét és ment bele egy papst leszabályozva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák