Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz t72killer #546 üzenetére

    Ezt az i5-i7 kérdést játékban nem értem, miacsudát profitál egy játék a HT-bő

    Ezt a ht dolgot egyébként is rosszul mérik fel az emberek a legtöbb esetben. Egy alkalmazáson belül ugyanis többnyire szinte semmi haszna. A lényeg ugyanis elsősorban az erőforrások optimális kihasználása. A memória elérésének, és a cpu -n belüli tárolóknak, és feldolgozó egységeknek az optimalizációja.
    Arról van szó, hogy a mai cpu -k elég hosszú adat futószalaggal működnek. Számos ponton előfordulhat a feldolgozás során, hogy ebben a folyamatban bizonyos részegységek "állnak"... nincs teendőjük, mert az aktuális programszálban már elvégezték a feladatot, és továbbadták annak eredményeit. Itt jön be a ht. Néhány egységet megdupláznak, így a cpu több szál utasításait fogadja be egyszerre, és a terhelés függvényében adagolja őket feldolgozásra. Ez nem csak a feldolgozást segíti, hanem a memóriaelérést is. Míg az egyik folyamat számára minden szükséges adat már valamelyik regiszterben van, addig a másikhoz szükséges adatokat lehet lehívni a ram -ból, így itt sincsenek kieső ciklusok.

    Na de... ami fontos. Ezek a módszerek csak akkor jelentenek előnyt, ha két, egymástól (legalább részben) független folyamatról van szó. Ellenkező esetben ugyanis, az egyik folyamatnak mindenképpen várakoznia kell a másik eredményére. Ezért van az, hogy az egy alkalmazáson belül kimért különbségek ht -val, és ht nélkül nem mutatnak akkora különbséget, amekkorát várnak tőlük. Ha a teljes rendszer teljesítményét vesszük, akkor már más a helyzet.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Chaser #573 üzenetére

    Ez azért van így, mert te épp egy i3 -at hasonlítasz egy i5 -höz. Az i3 az egy 2 magos cpu ht -val (erről fentebb írtam), az i5 pedig egy 4 magos cpu.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák