Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    Ahol bírja sok szálat a program, ott tényleg durva az előnye, de ez a 16 szál már szélsőséges az én felfogásomnak. Mondjuk kevésbé melegszik, mint az elődjei, így kicsit húzva az órajelén ott van majdnem, mint a társai hasonló melegedéssel (ahol mondjuk csak 8/12, vagy kevesebb szálat használ ki a progi).

    Engem a ddr3 v ddr4 lepett meg. Cl9 v cl15 ellenére több, mint lineáris az Aida Engineer benchben a növekedés (bár a tesztben például tömörítésnél meglátszott a cl15). Mi ez a nagy ellentét?

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Joshi #101 üzenetére

    Ha ezt is felhúzod 4Ghz-re és odarakod egy 4790k mellé, lesz olyan helyzet, hogy másfélszeresével teljesít (persze a 4790k-t is lehet tovább húzni, de nagyjából ugyanott van a határuk, és azon már nem is dob annyit mondjuk az a +10-15% órajel, mint a másikon az 50).
    Ha olyan munkára veszed, ahol a szoftver kihasználja a sok szálat és jót tesz majd neki a jövőben érkező 3500-4000-res ddr4, akkor jó befektetés. Ha olyan munkához veszed, aminél már 4-5 éves a szoftver, vagy nem használja ki a sok szálat, a ddr4, ramot akkor pénzkidobás. Azért van a neten lévő tesztekben több tucat felmérés, hogy mindenki lássa, hogy jó-e az adott koncepció az ő szokásaihoz, vagy a munkájához.

    Aztán ez is most 280-300 lehet kezdőáron, jövőre 250, 2-3 éven belül meg 200 lesz (használtan meg még rohamosabb az árcsökkenés).
    Kicsit kockázatos a 8 mag, mert ha nem olyan a program, akkor puszta órajel+tranzisztorpazarlás, bár mondjuk emellett is adnak ki 5820k/5930k-t 6 magvasat, a többség úgyis az 5820k-t fogja venni.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz ttt1 #220 üzenetére

    Tömörítésnél valószínű, hogy beépített benchmarkkal mérnek, amiben van mindenféle dolog. Mondjuk tényleg beleférne egy 5-10 perces csomag is, bár nem tudom mennyi lenne a különbség az 1 perces arányaihoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Aram #250 üzenetére

    Hát nem tudom...Tény, hogy kva drága, de ne az összesítést nézzed már. Alap órajelen van, ahol kettéveri a többi i7-et, akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mit tud mondjuk 4,3-4,5Ghz-en és jobb ramokkal.
    Akinek kell a plusz nyers erő, nem válogathat túl sokat (bár jön még másik két új proci is). Xeon feljebb van ennél, nem is húzható, a dual procit meg nem minden program támogatja szerintem.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    off
    Azért szép gesztus lenne egy frissített Intel Extreme coolert csomagolnának a procik mellé, legalább elvinné nagyobb tuning nélkül, meg ha másra nem, kisebb procira kapnál "ingyen" egy 8-10 ezres hűtőt. 1000$-ba, meg 280k JMF-be simán beleférne.
    Például azt hiszem a Mazdánál volt olyan, hogy egy kis matchbox-szerű autómodellt kaptál ajándékba a saját kocsid színeiben.
    Én például marhára örülnék, ha egyszer kidobok ennyi pénzt processzorra, kapnék hozzá egy középkategóriás coolert, vagy legalább egy kulcstartót, amin egy régi Cerka lóg. Sajtó is komálja az ilyen kis marhaságokat.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák