Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    behalkítást felejtsétek el, ennél nem fog menni. túl sok a lyuk, belső zajszigetelés meg 9-12k körül mozog (CM690 alapján), ventiket cserélheted, vinyók szigetelése esélytelen... egy antec p182/cosmos ár/értékben minimum ilyen szinten van, ha halk gép kell. na ezért nincs már 690em, és van cosmosom. a vicc pedig az, hogy a cosmosra váltásra lényegesen kevesebbet kellett ráfizetnem, mint amennyibe plusszban a halkítás került volna a 690hez.

    a vinyók zajszigetelési módszere (mmint a gumírozás) egy az egyben egyezik a Cosmoséval a kép alapján, a csavarozásért cserébe még egy raptor se fogja bemozgatni seekelés közben a házat (Cosmos/cm690 alapján 3 vinyó sem baj, többel nem próbáltam). macerásabb a 690nél, de nekem picit masszívabb megoldásnak tűnik (na a Chieftec Bravora ez nem igaz, az zörög mint állat).

    felül be fog esni a por. ha szívod, ha fújod, be fog (cm690 alapján). alul is bejön. elöl nem tudom milyen porszűrője van, ha egyezik a cm690el, akkor azonnal cserélni (sokmindent nem ér), ha a Cosmos féle van benne, akkor már nem fog porban állni az egész ház két hét után. táp alá porszűrő kötelező, ha alulról szív.

    14centis ventik felejtősek. 12centisekből sokkal jobb teljesítményűek vannak (értsd légszállítás, élettartam, hang szempontokból). ha a CM690 féle ventik vannak benne, azok nem igazán halkak.

    az előre álló vinyó csak addig jó, amíg nem extrahosszú kártyák vannak benne. onnantól már inkább para.

    a felülre szerelt kimenetek földön lévő gépnél remekek. nekem ott volt a cm690 anno:)

    ha a vidkarit rosszul tartja a műanyag, akkor ideje elővenni a csavarokat. nem vidkarira/kevésbé masszív hűtésű/súlyú darabra általában a műanyag elég (pl x800gtre elég).

    a hosszú előlapi vezetékek szerintem egy az egyben egyeznek a cm690 és cosmos kábeleivel;>

    szerintem még bőven egy kategória a cm690el:) ez olcsóbb, abban meg van egy plussz porszűrő, egy plussz venti, gumírozottak a lábai és kapott némi dizájnelemet. ez pedig egyszerűbben alakítható vízhűtésessé (cm690et moddolni kell). ezen nincs fényezés meg díszcsík, talán emiatt kevésbé koszolódik. a 690ben alapból több vinyóhely van.

    amire vigyázni: a belmagasság 16.5 centi körül van, tehát méretes procihűtőkkel baj lehet (másik ok, amiért a cm690et el kellett adnom). korántsem annyira nagy, mint amekkorának kinéz.

    ez is nagyon jó háznak tűnik a CM690hez hasonlóan. az árához képest remek, az ár/érték aránya szintén, de nem árt a porszűrők és esetleges plusszventik árát is figyelembe venni vásárlás előtt. nomeg esetleg a 8pines hosszabbító árát is, mert ezzel is lehetnek gondok. és úgy már pillanatok alatt 20fölé mehet az ember... az utánnajárásról nem is beszélve (ezek a problémák fognak vele előjönni).

    mindenesetre a CM690et imádtam (amíg nem lett TR IFX14em... utánna már csak szerettem), és sajnáltam is eladásnál, pedig egy Cosmos jött helyette (ami kb egy cm690 a hibái nélkül). ez alapján ez is jó vételnek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák