Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #171 üzenetére

    Tudtommal a Ryzen nem lépi át a TDP limitet (legalábbis hosszan) alapból egyik lapban sem. Csak ha tuningolod.
    Ez alapon Intel Z lap feature...

    Viszont az AMD TDP szvsz (hwinfo alapján pl) csak a core részre igaz. Emellé jön még a SoC/uncore ami eszik még rendesen, főleg gyors rammal.

    Nálam 2600-on kijön a 65W emlékeim szerint. Skylake-nél már nem emlékszem melyikkel tartotta a TDP-t (ott is hosszú távon, a long TDP-t), de lehet, hogy ott is a core rész volt csak.

  • sb

    veterán

    válasz bajnokpityu #290 üzenetére

    Ez egyedi eset lehet. Nem arról van szó, hogy CB-ben jó a Ryzen és minden másban bukik... mint mondjuk a fura felépítés miatt anno a Bulldozer.
    Ha megnézel egy 10-40 programos tesztet, átlagban is egálban vannak az Intellel 1-2 spec kiugró esetet kivéve.

    Szóval ha 6 vs 4 mag összehasonlításban is lassabb akkor ott valami nagyon félre van csúszva.
    Ami fura, hogy még csak optimalizáció se nagyon lehet, mert bármiféle extra optimalizáció nélküli kódok is jól mennek Ryzenen... különben megintcsak borulnánk a sok programos tesztek átlagai.

  • sb

    veterán

    válasz b. #265 üzenetére

    Azért ez így erős csúsztatás.
    A K-s procinak is tartania kellene a TDP-t.
    1. Tuning attól lesz ha tuningolsz. Akkor nem elvárás a TDP betartása.
    2. És többnyire kézzel kell tuningolni - de Z-s lapoknál van ami alapból "tuningol" vagyis kiüti a TDP limitet bármiféle hozzányúlás nélkül. Ez így gyk. átverés nem "elvárás", hiszen vagy nem olyan gyors mint a (kiütött TDP-s - akár hozzányúlás nélkül is) tesztekben vagy jóval többet fogyaszt.
    Ennyire egyszerű a matek.

    És az sem igaz, hogy csak K-st érint. Ott a sima 8700. Z és B lap között van 20-25% különbség teljesítményben. Vagy ha nincs akkor nyilván fogyasztásban...

  • sb

    veterán

    válasz b. #339 üzenetére

    1. Nem személyeskedtem, nem tudom hol látsz ilyet. Nem hazugságot írtam, csúsztatást. Ennek jelentése: nem feltétlen valótlan, csak pl. féligazság, nincs minden kifejtve benne, átsiklik apró részleteken, stb...

    2. Azt írtad kivette a power limitet. Majd most leírod, hogy nem kell "kivenni", mert kiveszi a deszka magától ha bármihez hozzányúlsz. Ez így szerinted normális ill. megegyezik azzal amikor valaki szándékosan kitolja a power limitet annak biztos tudatában, hogy többet fog ennia gépe és van megfelelő tápja/hűtése hozzá? Átlagpistikénél? Én ezt emeltem ki és ez az ami a te hsz-edből nem jön ki. Sőt, inkább az ellenkezője, miszerint ez így oké.

    Erre céloztam: ez az Intel részéről egy trükk... amit te írsz az pedig az elmaszatolása. Világosan azt állítod, hogy ez így rendben van és default működési modell.
    Szerintem meg nem.

    3. Non k procirol én nem beszéltem,nem írtam hogy csak azt érintii. Se arról hogy gyorsabb vagy hogy nem.
    Valóban nem beszéltél. Azt írtad, ez K-snál szerinted rendbenlévő, default működés. Ezért írtam ÉN oda, hogy nonK-nál is ez történik. Szerintem K-snál sem kéne így működnie automatikusan vagy indirekt módon (2. pont), de non K-nál végképp nem. Nem tudom miért nem említetted, mert szorosan ide kapcsolódik: ugyanaz történik, csak itt még problémásabb, mert nonK-nál arra sem lehet utalni, hogy egyébként tuningolható lenne, ezért releváns a direkt vagy indirekt TDP kiütés.

Új hozzászólás Aktív témák