Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    ''A kezdeti 2,4 szeres „csigatempó” után megjelentek a két rétegben kilenc gigabájtot négyszeres sebességgel írni képes pörkölők...

    Még olcsóbb – 14 200 Ft – és még gyorsabb az NEC ND3540, mely a kétrétegű DVD+R lemezeket akár nyolcszoros, az emeletes DVD-R lemezeket pedig hatszoros tempóval tudja írni; ráadásul alig drágább a korábbi, kétrétegű lemezeket négyszeresen író ND3520-as modellnél.
    ''

    Néhány apró megjegyzés.
    A 2,4X csigatempó jelenleg is a hivatalosan elérhető maximális sebesség a +R DL lemezeknél, -R DL egyből 4X sebességgel debütált. Ha minden igaz, rövidesen jönnek a 8X sebességű lemezek. A csak 2,4X sebességre képes DL írók száma meglehetősen csekély volt, én csak 3-4 elterjedt típusra emlékszek. A Pioneer 108 és az NEC 3500 augusztusi bemutatkozása óta általános a 4X sebesség, amit előbb a novemberi Plextor 716, majd a januári Pio 109 fejelt meg.
    A kilenc giagabájtos kapacitás számítását nem igazán értem, a +R DL lemez hozzávetőleges kapacitása decimálisan 8,5 milliárd bájt, míg binárisan 7,95 GB.

    Az NEC 3540-et már nettó 10e Ft alatt is láttam kiskerben, ami 12e Ft-os bruttó árat jelent. ;)

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák