Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rog

    addikt

    válasz FaBatka #46 üzenetére

    szerintem nem baj, hogy neked nem tetszik a tft.
    cserebe viszont talan az se baj, hogy masnak meg igen..
    mit gondolsz?

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz FaBatka #43 üzenetére

    Mint a cikkben is le van írva, a grafikusok számára bizonyos oko miatt, jobb a CRT. Tessék elolvasni a cikket!
    Másrészt: te CRT-ből még sose láttál rosszat? Olyanra gondolok, ami nem ''hibás'', hanem aszéria minden egyes példányának a képe alól fölül homorú, és tenni se lehet vele semmit, írtózatos geometriai hibái vannak, és ha visszaviszed a boltba azt mondják széria hiba (és igazuk is van)? Na a te általad látott Phillips pont ilyen, csak TFT-ben :) Ajánlom nézz meg egy _normális_ TFT-t. Pl. bármelyik AG Neovo, LG, esetleg Acer 712, 732-est.

    Egyébként a szemmed könnyen lehet, hogy azért könnyez, mert a TFT-k fényereje nagyobb, mint a CRT-ké, így a 100-as skálán általában 30-40-re kell állítani, ahhoz, hogy normális legyen.

  • bitfarkas

    őstag

    válasz FaBatka #46 üzenetére

    Azt modja az egyik ismerős grafikus, hogy a TFT színei nem elég élethűek, (túl szépek) Talán a használatos fényerő tartományban nem lehetne azonos színtelítettséget beállítani? Az tény, hogy a láthatósági tartományon belül ha a nézőpontot változtatod, kismértékben módosulnak a színek, vélhetőleg ez lehet az igazi ok.
    Én melóban CRT-t, otthon TFT-t használok (mindkettő névlegesen 17 '', a valóságban az otthoni a bentinél jóval nagyobb hasznos felületű) Lehet, hogy vaksi vagyok, de az általam használt beállításokban sem tömörített Jpeg-nél, sem a DV AVI videofeldolgozásoknál nem vágyom vissza a CRT-hez.

  • keopsz

    HÁZIGAZDA

    válasz FaBatka #43 üzenetére

    nem szeretnék személyeskedni, de akár csak az itteni cikkekből lehetne kicsit komplexebb szempontrendszered..

    ''Érdekes a CRT-vel végignyomok egy 48 órás lanpartit és semmi gáz nincs.''

    ez tényleg érdekes, mert vélhetőleg nagyon ''egyedi'' vélemény. ugyanis az esetek 99%-ában ez pont fordítva van.

    ''Ami engem roppantúl zavar, hogy kisebb TFT esetén (15), szabad szemmel meg tudom számolni a pixeleket.''

    meg tudod, vagy inkább meg tudnád?.. ez amúgy megint egy értelmetlen felvetés. erre azt tudom válaszolni, ami ezzel kb. egy súlycsoport, h én meg leszámolom neked a crt másodpercenkénti képfrissítését..

    vki írta, h miért_használ_mit a grafikusa.. volt már olyan GRAFIKUSTÓL származó hozzászólás itten a fórumban, aki ÉPPEN azt írta, h bár 2db 21-es sony-ja van, ha tehetné, cserélné lefele. de nem teheti. kérdezem én: milyen graf kártyával használja a 2db sony-ját?.. (az embered) őszintén remélem, h vagy egy SGI/mac gépre vannak kötve, vagy vmi 3dlabs cuccost említesz majd, ugyanis más esetekben (értsd: kommersz pc-s cuccal) olyan fos lesz a 2d képed, h nem hiszed el!

    a tft-lcd kavaráshoz.

    a thin film transistor egy tranzisztor alapú lcd vezérlési módszer. a liquid crystal display pedig, mint a neve is mutatja, magát a folyadék(=liquid)kristály(crystal)os kijelzőt jelenti, és SEMMI köze led-ekhez..

    aktív mátrix: tft-s vezérlés esetén a képernyű maga egy x*y felbontású mátrix, ahol minden egyes pontot/folyadék kristály cellát 1-1 tranzisztor ''működtet''.

    kár, h nem hangzott el: a response time-nak csupán egyik komponense az itt emlegetett 7ms, az rt ennél bővebb, hiszen az ''eloltás'' ideje is benne van.. (vagy a ''felkapcsolásé'', lényeg, h a ''másik'' is beletartozik..)

    emellett ismerjük az rt-t crt-nél: ez állítólag 3ms, azaz kb. 333 kép/s. a 250k szín az 18bit-et jelent, ami viszont nem mai adat, manapság 24bit-esek az lcd-k. (a többség)

    ja, és egy csúcskategóriás crt, az nem sony, hanem eizo, és egy 19-es még mindig (br.) 200k fölött van, úgyh lassan azzal a 2db_csúcs_crt-t_1db_lcd_árából-testtel! :D

    cantante di sampietrini

  • tomcs

    őstag

    válasz FaBatka #46 üzenetére

    forma1ben se valoszinu hogy egyhamar betorne a dizel azert csaladi autoban egyre tobbet adnak el.. nem vitatom ezeket a szinhuseg meg egyeb dolgokat mert meg tavolrol sem vagyok grafikus.. ez a 48 ora crt elott meg 1 erdekes dolog, gratulalok hozza.

    mindamellett nem sok olyat hallottam hogy valaki igen korultekintoen kivalasztotta a tftjet es aztan meg nagyon nem volt elegedett vele.. (korultekinto != tecsoban az akcios)

    mas. olednel en ugy tudom az elettartam volt a gazos.. az eziranyu fejlodes hogy all?

Új hozzászólás Aktív témák