Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bandit21

    addikt

    válasz engusz #39 üzenetére

    Isten ments NOFLAME.
    Ez most olyan gáz higyjétek el, tudom, h nem a mhz számít és tudom h az ATI még nem adott ki hivatalosan semmit, tudom h a 6800U baromi jó és korszakalkotó kártya.
    Én most a pesszimista félelmeimet mondtam el amiknek az alapja az eddigi csúcskártyák tulajdonságaira alapoztam. Arra, h egy 5950U szinten menő 9800XT jóval gyorsabb mint az nv-s társa. Kevésbé melegszik kevesebbet eszik, pedig csak 0,15-ös.
    Várjuk meg a X800-at aztán majd rudiék letesztelik, mi meg megbeszéljük. Én csak azt írtam le, amit NEM SZERETNÉK!

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz engusz #39 üzenetére

    Pedig elég sokat számít a MHz... ha ugyanaz a GPU 400 helyett 600 MHz-en meg, az pont 50%, ami elég szignifikáns. Lehet architekturális fejlesztésekkel is elérni ezt, meg lehet + órajellel. Ha úgy vesszük, ez utóbbi is fejlesztés, hiszen nem könnyű megoldani, hogy hibátlanul működjön olyan frekvencián.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Cruz

    aktív tag

    válasz engusz #39 üzenetére

    Pláne.
    Sztem semmi jelentősége sincs annak, hogy lehet e használni vga melletti 1-es pci slot-ot. Ha akkora hűtést terveznek rá, hogy nem fér mellé másik kártya akkor nem fér mellé. Sztem a hűtés szempontjából sem szabad oda rakni pci-os kártyát, másrészt a pci 1 slot osztott irq-n van az agp slottal. Tehát gyakorlatilag fölösleges, hogy van. Minek is raknék pont abba bármit. Annak, aki négy, vagy több pci-os kártyát, használ, hát akkor sorry.
    Sztem is az egyetlen normális vga hűtés ami a vga kari mindkét oldaláról a házon kívülre nyomja a levegőt. :) Hasonlót fabrikálok otthon.

    Másrészről baromira örülök, hogy az nvidia odapakol, leglább nem tunyulhatnak az ati oldalon se. Függetlenül attól, hogy most jobban csípem az ati chipjeit/kártyáit (nem flame!).

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • marcee

    addikt

    válasz engusz #39 üzenetére

    ''...de ugye az AMD vs. Intel-nél megnézed a MHz-eket, akkor láthatod, hogy nem mindig csak az számít...''

    Azért a p4/athlon a működési frekvencia mellett eltér a ciklusonként végrehajtható utasítások számában is (sajnos nem emléxem a számokra). Ezzel szemben a gpu-knál a 16 pipline * 1 tmu az 16 darab textúrázott pixel-t jelent ATI és nVidia esetében is órajelciklusonként. Azt meg, hogy mennyire sikerül megközelíteni az elméleti értékeket, már tényleg csak a tesztek mondják meg. (mem.vezérlő..)

    Témához: INNOVÁCIÓ! Ezaz, ez hiányzott. Nem is számítottam ennyi fejlesztésre: videó kódolás, árnyék számítás ami nem igényel támogatást, stb...
    Nézegettem a Beyond3D tesztjét: félelmetesek a grafikonok, 15-25% esik a teljesítmény 4*AA/8*AF alatt: hihetetlen. Szvsz ez az első kártya, aminél bekapcsolnám. Remélem lesz rá lehetőségem.

    \m/

Aktív témák