Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • arty

    veterán

    ''Az ATI Radeon 9500 Pro nemhiába lett legendás és annyira népszerű: a Radeon 9700-től csak a memóriabusz szélessége különbözteti meg, ezért alacsonyabb felbontásban ugyanúgy használhatjuk vele az élsimítást, ahogyan azt a 9700-as kártyával. Váltani egyedül Radeon 9800-ra van értelme''

    1 hete lecseréltem 9800asra a 9500PRO mat :)

    ugy látszik flessel egyre jár az agyunk ;)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    valaki emlegette itt a forumban, h 5900XT 40+fa kisker ... ugyan hol? ha volna is valahol, akkor is dragabb lenne :) de ha megirja vki, holnap felhivom a ceget ...

    en 48ezerert vettem a 9800NP-mat. az 5900xt max dx7 alatt veri le ;)

    az AOD meg azert ment most jobban az 5900XTn, mert feltehetoen a mostani driverekbe/AOD pecsbe bekerult nemi optimalizacio :) csodak ugye nincsenek :)

    egy utolso megjegyzes arrol, hogy az ATI is csalt. valoban csaltak, es valoban ''csak 10ezret loptak'', ugyanis csak a q3ban es a 3dmarkban tettek - abba azert gondoljatok bele, hogy sajnos a szuklatokoru vasarlo az alapjan vesz kartyat, s a masik fel elegge belehajszolta ebbe az ATIt - persze ez nem menti fel oket.

    A kulonbseg a ket ceg kozt, hogy az ATI elismerte es kivette a driverbol, az nVidia pedig elnevezte optimalizacionak es azota is ezzel tartja eletben az FX csaladot ! :D

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    Nyugodtan lehet moderálni, akkor legalább megérteném, hogy mi volt a gond :)

    Ha az elejével:
    A 9800am teljesitményét az 5900XT opengl alatt nem meglepően, directx7 alatt feltételezhetően, directx8 alatt 1280x1024/4xAA/8xAF esetén ritkán, de meghaladja(teszt alapján). Van azonban helyzet, ahol az 5900XT teljesitményét annak 50%ával szárnyalja túl a 9800. Értelmezzem esetleg még ennél is részletesebben a tesztet ?

    Ha a közepével:
    2003-12-16-ai teszt: Tomb Raider AOD v49 sajat demo: (p4 3.2ghz)
    (cat 3.9) ATI9600XT 51fps vs nvidia5700U 27fps (drv.52.16)

    2004-04-19-i teszt: Tomb Raider AOD v49 paris3 demo: (amd 3400+)
    (cat 4.3) ATI9600XT 58fps vs nvidia5700U 44fps (drv.56.64)

    Kissé feljött az nvidia... ez sztem több, mint furcsa, nem ? Persze, jobb lett volna, ha azonos gépen, azonos demoval láthatjuk az eredményeket, de sztem igy is önmagukért beszélnek ...

    Ha a végével:
    Probáltam rámutatni a kétfajta hozzáállásra, ezért emeltem ki az utolsó sorokat, sztem nagyon jol bemutatja a két cég hozzáállását a kérdéshez. Egyébként a teljes képhez hozzátartozik, ha az ati hardvere szorulna ''optimalizáciora'', gondolkodág nélkül meglépnék ... nincsenek illuzioim. A mostani helyzetben azonban eltávolitották a csalást, igy vállalva, hogy 3dmarkban az nvidia a király.

    Persze, az is jó, ha a homály célozgatások helyett valaki leirná konkrétan melyik része volt ahozzászólásomban a flém. Akkor máskor nem szorulok félorás magyarázkodásra... Az meg, hogy a szmájli bántó, már a vicc határa. :((

    [Szerkesztve]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz engusz #193 üzenetére

    ''Remélem, hogy azért használsz ATI kártyát, mert gyorsabb mint a konkurens. (És nem azért, mert játszol.)''

    ezt nemigazán értettem

    a kártyát a játékok miatt vettem, mert éppen jó áron tudtam egy 1 évig tutira jó kártyára cserélni, mellesleg a 9500PROmért is jó árat kaptam

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz faster #215 üzenetére

    Egy nvidia_only ismerőst küldtem hwswbazárba nézelődni, és baromira nem volt eladó! És ez még az én vásárlásom előtt volt... ahol kiskerben ő tud/akar vásárolni sehol sem volt (hacsak nem 55-60ezrekért). Én is tok pár nagykerben venni, de azokban sem volt :) A kártya hiánycikk szvsz.

    Pl. akitől a 9500PROmat vettem, ő is nagyon sokáig hajtotta az 5900XTjét :) (és ez elég régen volt). De abban igazad van, hogy ha valaki nagyon hajtja, vannak ismerettségei akkor vehet ilyen kártyát.

    Az is igaz, h a mezei pógár 9800ast sem fog venni 48ért. Ha pedig konszenzusként egy adott kiskert veszünk, akkor ott 5900XT nem kapható, 9800as pedig SOKKAL drágább :(

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Aktív témák