Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    ''Figyelem: a kifagyás szinte sosem memória hiba, azokat a Memtest listázza. A fagyás oka jellemzően a túlhajtott processzorban keresendő.''

    Nagy általánosságban biztos így van, viszont! Vettem még tavaly egy Samsung DDR333-as, 256 megás modult a meglévő (ugyanolyan) modulom mellé, egy eléggé kevéssé népszerű, R betűvel kezdődő cégnél... Mindkét modult tesztelve, az akkori legfrissebb (2.9) verziójú Memtest fix helyen lefagyott (!!!) a 2. modul behelyezése után, 166 MHz-en (a leglassabb időzítésekkel is). Miután csak önmagában az új modult teszteltem, túllépett a fagyás helyén, és a full teszt vége felé elkezdte szépen dobálni a hibákat...:(
    Egy másik modul, ami járt a gépemben, annál pedig lefutott a full memtest (kétszer is), és mégis hibás volt: érdekes mód a 3DMark 2001 minden tesztindításkor azonnal lecsukta a taszkot (ahogy kivettem a ''plusz'' modult, lefutott rendesen...).
    Tanulság: nem mindenható a memtest, azóta _minden_ hozzáférhető tesztet futtatok ezerrel, új hardver vételekor...:P

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák