Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • karib

    addikt

    válasz chgergo #11 üzenetére

    A konfig utóéletéről is tudósíthatunk, mert valszeg én fogom supportolni, ha gond lesz vele :)

    A konfigon eddig semmiféle lassulást nem tapasztaltunk, de hosszabb nyúzása még hátra van. Eddig csak egy kis UT-t játszottunk rajta egy Matrox G400-zal :) Mihelyst véglegesedik a gép, ráküldünk pár tesztet is.

    Az aszinkron, főleg ''összevissza'' memóriabeállítások tényleg komoly feladatot jelentenek a chipset tervezői számára. Az nForce2-nél én úgy tudom, azért elég korrektül ráfeküdtek a témára, ezért is veri meg mindig kicsivel a VIA cuccokat, nem a dual channel miatt, hanem mert jobb az nForce2 memvezérlőja. Az aszinkron hajtás miatti időzítési zavarokat azzal igyekszünk ellensúlyozni, hogy a lehető legalacsonyabb latencykre törekedtünk (asszem jól sikerült...), és egy kicsivel az FSB sávszélessége fölé lőjjük be a RAM-ot (228 FSB mellett 274-es RAM). Persze legjobb a teljes szinkron üzemmód, de mutass nekem 15 ezerért fél giga RAM-ot, ami ilyen beállításokkal elfut :)

    De azért nézünk pár számot is a gépről, hogy mindenki megnyugodjon, azonban nem most rögtön.

    Juteszembe, a te konfigod hogy is néz ki kb., hogy van beállítva?

    Department of Redundancy Department

Aktív témák