Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrGonzo22

    őstag

    Mi a most kapható leghalkabb 12cm-es (vagy 14) ventilátor neve? Van érdemi különbség egy ventilátor teljesítményéban, ha fújóra, vagy szívóra rakom be, vagy uolyan jó mindkét beszerelés (nekem nagyon kapóra jönne, ha szívóként tudnám berakni)?

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz kircipeti #273 üzenetére

    [link]

    Itt látszik, hogy mi lenne az elgondolás. leszerelném ennek a hűtőnek (aerocool ht-101) a gyári ventijét, meg azt a műanyag borítást, és föle raknék egy 12, vagy 14-es ventilátort, ez a házból kifelé fújná a levegőt, és szívná le a hűtőbordákról (tehát a proc szemmszögéből szívná a levegőt). Nem lenne valami nagy a távolság, és elnézve a 12esek teljesítményét simán jobban hűtené, mint most ez a 8-as.

    [link]
    5. Quad blue UV LED fan w/ ''flower shape'' fan blade design for super silence
    Revolution=2500rpm
    Air flow=29.6cfm
    Noise level=22dba

    ilyen venti van benne most,

    [link]

    Dimension: 140mmx140mmx20mm
    Rated Voltage: 12 V
    Operating Voltage: 10.2-13.8 VDC
    Air Flow: 54.7 CFM
    Static Pressure: 0.036 Inch-H2O
    Input Current: 0.23A (max)
    Input Power: 2.76W
    Speed:1000 + - 10%RPM
    Noise: 19.6dBA (Condition: background noise lower than 17.0dBA)
    Operating Temperature: -10C to +70C
    Bearing: Sleeve

    és ha lehet itthon kapni ilyen lesz lesz fölötte, ami sztem fent elhelyezve ház+cpu hűtőként is mehetne.

    az egyenlőre még nem létező hangszigetelő oldalfalba szintén tennék egy ilyen 14-eset, egyenesen a vga-hűtőre (erről is leszdném a gyári hűtőt, és egy hatalmas házi készítésű passzív rézre cserélném), meg a proc hűtőre irányítva.

    Szerintetek ez a megoldás lehűtené ezt a konfigot, vagy a gyári 8-ast nem tudom elhagyni (ami sajnos meglehetősen hangos)?

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák