Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • freya

    aktív tag

    Csak pár apró vélemény:

    1. a tesztel jó egy évet csúsztatok :)
    2. HDTach-ot sok helyen szidják, nem kéne erőltetni a tesztelést vele
    3. 72 gigás tesó gyorsabb, halkabb és sokkal jobb, azt kellett volna tesztelni
    4. legfontosabb pedig: hol vannak a real life tesztek? mindenki csak MB/sec-re használja a gépét, és mi van a Photoshop, Maya, Max, Builder... alkalmazástesztekkel? Pedig arra kéne koncentrálni, a low level eredmény sokat nem számít...
    5. illett volna felhívni a figyelmet RAID 0-nál hogy ez csak parasztvakítás, lesz egy instabil géped és cserébe 0-5%-ot gyorsul, persze nem MB/sec-ben.

    Javaslat fórumozóknak: olvassatok anandtech-et, storagereview-t, xbitlabs-ot, ha valakit érdekel a Raptor.

  • freya

    aktív tag

    válasz erdoke #47 üzenetére

    Csak fél év késés? :D
    Hát már elnézést, de ez a mai hw világban az igen-gáz kategória.

    Nem mondom én senkinek, hogy ne olvasson ph-t, de erről a témáról máshol IS nagyon sokat lehet, érdemes olvasni annak akit tényleg érdekel.

    A raid 0 meg azért parasztvakítás, mert alkalmazás-tesztekben észrevehetetlen gyorsulást okoz, és ezt a low-level teszt nem támasztja alá, természetesen. Olvassátok el Anand cikkét az olcsó RAID megoldásokról!
    Az instabilitást meg rosszl fogalmaztam, én a gyakorlatilag megfelezett MTBF-re gondoltam, természetesen az egyik vinyó haláláig stabil (is lehet) a rendszer. :)

  • freya

    aktív tag

    válasz erdoke #50 üzenetére

    Sajnálom, ha nektek az alkalmazás fogalma 8-10 GB-os fájlok másolgatásában merül ki.

    A hozzászólásomban egy ennél sokkal szofisztikáltabb alkalmazás fogalomra gondoltam, pl.: Photoshop, mint alkalmazás, ha így már jobban érthető.

    Tehát, amikor alkalmazás tesztek hiányát írom, akkor pontosan olyan programokra gondolok, amiket a célközönség nagyrésze használ - egyformán a cikkolvasók és a Raptor vásárlók célközönsége.

    Remélem így már érthető, és az ilyen valós alkalmazás tesztekben bizony a RAID 0 szinte semmit nem számít (tipikus alkalmazások és tesztprogramok: irodai felhasználás, content creation, játékok, fordítás és talán render - ezek nem az ''én'' alkalmazásaim hanem ezek fedik le 99%-ig a célközönséget, amiről beszélek).

  • freya

    aktív tag

    válasz erdoke #56 üzenetére

    Kösz, az eleganciát bóknak veszem, bár a saját igényeimet honnan szűrted le? Mindig kínosan próbálok arra figyelni, hogy ne arról írjak, ami nekem érdekes, hanem amiről szerintem egy jó cikknek szólnia kell, ezért egyáltalán nem értem honnan tudod, hogy nekem mik az ''igényeim''.

    Szóval, azt mondod hogy a szervereken a SCSI és 10/15k-s megoldások helyett érdemesebb egy (alaplapi) raid 0-t csinálni, mert az erre (is) van kitalálva?
    Vagy ha meg nem erre gondoltál, és nem szerverekről beszélünk (amikre ugyanúgy nem tér ki a ph! teszt, ilyen szempontból teljesen mindegy) akkor viszont nem értem, miért sok a 99%?

Aktív témák