Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sunzi

    aktív tag

    válasz freya #48 üzenetére

    Érzésem szerint nem a PH szerkesztőségén múlt a késés, és mivel magyar nyelven erről a termékről még nem láttam tesztet (máshol igen), ezért nem különösebben érzem gáznak...

    Raid0 parasztvakítás? Ez elég sok mindentől függ, többek között az alkalmazástól :)

    Rég voltam valszám előadáson, de a megfelezett MTBF érzésem szerint nem helytálló. De erről megygőzhető vagyok, ha valaki leírja, miért...

    Ízirájder öcsém, ízirájder...

  • erdoke

    titán

    válasz freya #48 üzenetére

    Kissé el vagy varázsolva. Egyrészt e tesztet kb. két hónapja csinálták, akkor még nem fél év volt a késés. Másrészt a WD-nál reklamálj, mert ők nem küldenek azonnal tesztpéldányt, amikor kiadnak valami újdonságot.:D Normális magyar forgalmazójuk nincs, ez sem a PH! sara.

    Ahogy írtam is (el is olvasod, amire reagálsz?:F), alkalmazástól függ, hogy mennyivel jobb/rosszabb a csíkozott tömb. Ha folyamatosan 8-10 GB-os fájlokat másolgatsz, akkor két striped tömb között lényegesen nagyobb sebességet tudsz elérni mint két önálló lemez között. Ezek a fájlok akár ideiglenes jellegűek is lehetnek, tehát nem sokáig vannak ezeken a meghajtókon, így nagy veszteség sem érhet, ha kimúlik a stripe egyik eleme. Éppen ezért a rendszer stabilitását se befolyásolják jelentősen (nincs rajtuk oprendszer, és kritikus fájl is csak rövid ideig, egyszerre csak 1-2). A cikkben egyébként megnevezték a WD Raptornak szánt célközönségét, tehát lehet sejteni, milyen felhasználásra tervezték (nyilván az árából is látszik), nem egy átlagos desktop PC-be.

    A legjobb aláírás a héten

Aktív témák