Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    Srácok! Vita helyett érdemesebb ÉLŐBEN megnézni a nano-t. Így képek alapján nem jön át belőle semmi, ezt bizton állítom. :)

    iRiver H120-at vettem a rádió és felvételi lehetőségek miatt. Amióta megvan a lejátszó nem hallgatok rádiót egyáltalán és komolyan soha semmit nem vettem még fel vele. Hoppá! :U Fantasztikus készülék, ngyon meg is becsülöm, de ez az igazság. Nem szabad elfelejteni, hogy az Apple-nél nagyon profi a marketing és bizony a lehető legtudatosabban állítják be a feature listát. Kemény statisztikákból általánosítak...

    Sajnos az itthon tapasztalt szemléletmód elég lehangoló tud lenni zenei kultúra terén. Bocsánatot kérek, kicsit sarkítok és szarkasztikus leszek, nehogy valaki magára vegye :) : Nagyon sokan kilóraszámra hallgatják a külöféle legbrutálabb 128 kbit/sec-os koleszos ''Hé dobbbjá má rá még ötvengigát a vinyómra vazz'' cuccokat. Kolesz Pistát sehol sem érdekli miként hányódnak a cuccok a gépén, csak rádobja TC-vel és már megy is. Ha valaki kultúráltan, gyorsan kereshető rendszert szeretne azt egyáltalán nemm zavarja az iTunes. (Tény, hogy Mac-en ezerszer jobb de ez inkább az Os X-nek köszönhető) Bizony venni kell a fáradtságot normálisan tag-gel ellátni a számokat és csoportosítani bevitelkor. Nade a magával szemben igényes ember iTunes nélkül is megcsinálja ezeket, nem? Akkor már inkább legyen egy intuitív katalógusrendszerben a zenegyűjteményem. Szemléletmód kérdése...

    Mellesleg ha lenne Music Store itthon akkor sajnálnátok 0.99 Euro-t a kedvenc számotokért teljesen legálisan, rendszerezve?

    Bocs a hosszú post-ért, lehet kövezni! :DDD

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz faster #52 üzenetére

    Szóval: :)

    1. iTunes a DRM miatt elengedhetetlen és a Music Store onnan böngészhető. Mac-en bele van integrálva a rendszerbe, tapasztalatból mondom nagyon könnyű használni. Ugye azt viszont senki sem gondolja komolyan, hogy online zenebolt esetében nincs valamilyen digitális jogmenedzsment? Ha igen akkor az kimeríti a Naivicus Hungaricus fogalmát :)

    2. Teljesen tapasztalatból beszélek, erre próbáltam rávilágítani a H120 lejátszómmal kapcsolatban írottakkal. Tudom, hosszú post, de ha átfutod azt a részt akkor vágni fogod.

    3. Abszolút skálán nézve bizony igényesebb magával szemben az aki rendesen karban tartja a tag infókat is. Ez nem érdem, csak mint mondtam szemlélet kérdése.

    4. Sok emberből egyszerűen az elkeseredettség beszél, hogy nem engedheti meg magának. Sajnos ez a mai magyar valóság része :( Mellesleg nézzük csak meg mennyibe kerül itthon az iRiver U10? 95900 Ft. Mannyi az iAudio G3 68900 Ft. Ezek mind 2Gb-osak. A 4Gb-os nano pedig 72900 :U Érdekes...



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    A legnagyobb poén egyébként az, hogy aki ''Apple fan''-nek van titulálva az csak annyit mond legtöbbször szerényen, hogy ''ez király, nekem tetszik'' . Az Apple fikázók pedig még hírből sem ismerik, nemhogy használtak volna huzamosabb ideig Mac-et vagy bármilyen Apple terméket az esetek 99%-ában. Ezen csak mosolyogni tudok, de továbbra is azt mondom, hogy meddő vita helyett fogjon a kezébe mindenki egy nano-t és tapicskolja csak meg szépen. :)

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz dabadab #117 üzenetére

    Fogadjunk még egyszer sem néztél bele a Music Store-ba, próbálgattad mit tud. (Egyébként nem lehetetlen ha kapsz valakitől vagy veszel gift card képében prepaid vásárlási lehetőséget) Nincs egyik audio CD-n sem másolásvédelem? Aki EAC-ot használ és úgy lopja el vagy másolt CD-ről másol az persze észre sem veszi, hogy ott van. A DRM-et is ki lehet egyébként játszani. Nem zabáltam be semmit sem, csak reálisan látom a világot. Megkérdezlek Téged, hogy Te indítanál DRM nélkül hasonló szolgáltatást? Lennél saját magad ellensége? Fel kell fogni a dolgok miértjét is. Továbbra is fenntartom, hogy nem lenne egy megerőltető összeg az a 240 Ft számonként. Egy doboz cigi árából lassan már 3 szám is kijön.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz dabadab #120 üzenetére

    Egyébkét jogász vagy? Mert ha igen akkkor érdekelne bővebbenn is a véleményed erről a témáról akár emailben, magánban is. Számomra az már kimeríti a lopás fogalmát, ha olyan eredeti Audio CD-t másol le valaki amiért nem fizetett, nem sajátja. Kicsit olyan nekem mintha az nem számítana gyilkosságnak ha valaki lőfegyverrel öl mert ő csak egy kis kallantyút húzott meg és nem pedig karddal vágta ketté közvetlenül. Én sem vagyok oda a ránk erőltetett dolgokért, de szeretek több oldalról vizsgálni mindent. FLAC tényleg király, jogos a pont. A használt bitrate-ről sajnos nincs információm.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák