Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz sb #20 üzenetére

    Nem is állítom, hogy egyszerű. :B
    Milyen gép? PC-mnél jó ha van 2Watt különbség az energiahatékony és teljesítménycentrikus között idle, light load közben. A kiegyensúlyozott pedig tökéletesen üzemel minden helyzetben. Játékok alatt is. Nem kell átváltanom.

    Nem tudom tipikus user vagyok-e. De sokan undervoltolnak. Én is maximális undervoltot adtam meg a procinak, amennyit lehet B460 deszkánál, mert csak sémákat enged meg a lapom, nem pedig konkrét milivoltokat. :( A legdurvább undervolt kb 1wattot segített idle dekstopon, szóval a gyári beállítások is nagyon jók. :K

    "TotalCMD is érezhetően lassabban indul." Mondjuk nálam nem. Most csak azért is kipróbáltam, mert kíváncsivá tettél. Energiahatékony üzemmódban is ugyanolyan tempóval nyílt meg.
    Biztos hogy sokat számít, hogy az aktuális windows verzió mennyire jól működik összhangban a PC-vel és az a PC milyen technika.
    AMD-nél kicsit komplexebb lehet a kérdéskör, mert ugye van egy különálló IO chiplet, ami nem mellesleg elavultabb gyártástechnológiával dolgozik. Ha jól emlékszem 22nm, de javítsatok ki ha tévedek.

    Igazából engem nem zavar az egérmozgás miatti többlet, csak megemlítettem, mint egy érdekes tényt, hogy ne azon vezessük le a mozgási hiányunkat ha érdekel valakit a gépe fogyasztása... :DDD

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák